AUD/USD به پایین ترین حد دو ماه اخیر، زیر 0.6700 سقوط کرد

در جاهای دیگر، شاخص‌های تولیدی فدرال رزرو نیویورک و فیلادلفیا ترکیبی بودند. امپایر استیت، اگرچه در حال بهبود بود، اما در شرایط انقباضی باقی ماند، در حالی که شاخص فدرال رزرو فیلادلفیا پس از بازگشت در گزارش آگوست به بخش انقباضی سقوط کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-drops-to-fresh-two-month-lows-below-06700-202209151956

در سمت استرالیا، گزارش اشتغال ثابت بود و 33.5 هزار شغل در ماه آگوست مطابق با پیش بینی ها اضافه کرد، در حالی که نرخ بیکاری از 3.4 درصد به 3.5 درصد افزایش یافت. تحلیلگران بانک ANZ انتظار دارند که بانک مرکزی استرالیا (RBA) نرخ بهره را 50 واحد در ثانیه افزایش دهد.

تحلیلگران ANZ می گویند: «گزارش کلی بازار کار قوی به موردی می افزاید که توسط نظرسنجی تجاری قوی NAB و داده های CPI ایالات متحده در اوایل این هفته برای RBA برای افزایش نرخ نقدی 50 واحد در ماه اکتبر ایجاد شد.

چه چیزی را تماشا کنیم

داده های ایالات متحده که در اوایل روز منتشر شد، تأیید می کند که فدرال رزرو احتمالاً به تشدید شرایط پولی ادامه خواهد داد. گزارش جامد خرده‌فروشی ایالات متحده در ماه اوت، با افزایش فروش 0.3 درصدی نسبت به تخمین‌ها، افزایش 75 واحدی را برای فدرال رزرو تقویت می‌کند. این رقم نسبت به سال گذشته 9.37 درصد بود که کمتر از ارقام جولای بود.

  • دلار استرالیا برای مدت کوتاهی زیر رقم 0.6700 در حدود 0.6695 معامله شد.
  • داده‌های مثبت اقتصادی ایالات متحده دلیل افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را 75 واحد در ثانیه بیشتر می‌کند.
  • تحلیل قیمت AUD/USD: بسته شدن روزانه زیر 0.6700 جفت را در معرض فشار فروش قرار می دهد.
بخوانید:  لبه های دلار بالاتر. فدرال رزرو بر هفته بانک مرکزی توسط Investing.com تسلط یافت

در همان زمان، وزارت کار ایالات متحده نشان داد که مطالبات اولیه بیکاری در هفته گذشته، که در 10 سپتامبر به پایان رسید، 213 هزار دلار کاهش یافت که کمتر از برآوردهای اقتصاددانان از 227 هزار نفر بود که نشان دهنده انعطاف پذیری بازار کار است.

دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا به تضعیف خود ادامه می دهد و پس از آن که گزارش تورم داغ ایالات متحده در روز سه شنبه، انتظارات را برانگیخت که فدرال رزرو ایالات متحده ممکن است در نشست سیاست پولی سپتامبر، حتی 100 واحد در ثانیه کاهش یابد، بازیابی نشد. با این وجود، با ابزار CME FedWatch، شانس افزایش بزرگ 20 درصد است، کمتر از 80 درصد احتمال افزایش نرخ 75 bps.

از منظر نمودار روزانه، AUD/USD به سمت نزولی است و فضایی برای به چالش کشیدن YTD در 0.6681 وجود دارد. شاخص قدرت نسبی (RSI) که به سمت پایین، زیر خط وسط 50 اشاره می کند، پیش از رسیدن به قلمرو فروش بیش از حد، سوگیری نزولی را در عمده، با فضای کافی برای صرفه جویی، تأیید می کند. بنابراین، اولین حمایت AUD/USD 0.6681 خواهد بود، که پس از تسویه، رقم 0.6600 را در مسیر خود به سمت پایین ترین سطح ماه مه 2020 در 0.6372 نشان می دهد.

بنابراین، AUD/USD پس از رسیدن به بالاترین حد روزانه در حدود 0.6770 کاهش یافته است، اما به شدت در حال سقوط است. در زمان نگارش مقاله، AUD/USD در 0.6702 معامله می شود که بالاتر از سطح روانی 0.6700 است.

AUD/USD به زیر رقم 0.6700 بر اساس برآوردهای تهاجمی فدرال رزرو سقوط کرد.

سند اقتصادی استرالیا سبک خواهد بود و شاخص احساسات مصرف کننده (CSI) را گزارش می کند. سند اقتصادی ایالات متحده، احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان را در کنار انتظارات تورمی مصرف کننده نشان خواهد داد.

AUD/USD تجزیه و تحلیل قیمت: چشم انداز فنی