AUD/USD به سودهای بالاتر از اواسط 0.6600 می چسبد زیرا معامله گران مشتاقانه منتظر سخنرانی پاول هستند.

در این میان، علائم نگران کننده در مورد رشد اقتصاد جهانی، به ویژه در چین، می تواند به عنوان یک باد مخالف برای دلار استرالیا عمل کند. در واقع، داده های منتشر شده از چین در این هفته نشان داد که دومین اقتصاد بزرگ جهان در ماه آوریل عملکرد ضعیفی داشته است. جدای از این، شرط‌بندی‌ها مبنی بر اینکه بانک مرکزی استرالیا (RBA) از پیاده‌روی در ماه ژوئن خودداری می‌کند، به دلیل جزئیات ناامیدکننده اشتغال داخلی در روز پنجشنبه، می‌تواند بیشتر به محدود کردن روند صعودی جفت AUD/USD کمک کند و احتیاط را برای معامله‌گران تهاجمی صعودی تضمین می‌کند. .

سطوح فنی برای تماشا

یک لحن ریسک مثبت باعث می شود که در اطراف دلار آمریکا (USD) که به عنوان پناهگاه امن درآمده است، سود ببرد، به ویژه پس از رشد صعودی اخیر به بالاترین حد دو ماهه، و معلوم می شود که عاملی کلیدی برای سودآوری برای استرالیا حساس به ریسک است. خوش بینی اخیر در مورد پتانسیل افزایش سقف بدهی ایالات متحده، اعتماد سرمایه گذاران را افزایش می دهد و همچنان از افزایش بیشتر در بازارهای سهام حمایت می کند. کاهش ارزش دلار را می‌توان به تغییر موقعیت تجاری پیش از سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (فدرال رزرو) نسبت داد که بعداً در جلسه ایالات متحده برگزار می‌شود.

اظهارات جنگ طلبانه اخیر چندین مقام فدرال رزرو این گمانه زنی ها را تقویت کرد که بانک مرکزی ایالات متحده نرخ های بهره را برای مدت طولانی تری بالاتر نگه می دارد. علاوه بر این، قیمت‌گذاری فعلی بازار نشان‌دهنده شانس کمتری برای افزایش 25 bps دیگر در جلسه بعدی سیاست FOMC در ژوئن است. از این رو، نظرات پاول برای سرنخ‌هایی در مورد مسیر افزایش نرخ در آینده مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد، که نقشی کلیدی در تأثیرگذاری بر پویایی کوتاه‌مدت قیمت دلار خواهد داشت و به معامله‌گران کمک می‌کند تا مرحله بعدی حرکت جهت‌دار برای AUD/USD را تعیین کنند. جفت

بخوانید:  AUD، NZD با چوب زشت کتک می خورد


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-clings-to-gains-above-mid-06600s-as-traders-keenly-await-powells-speech-202305191354

جفت AUD/USD در آخرین روز هفته کشش مثبت قوی به دست می‌آورد و از پایین‌ترین حد سه هفته اخیر خود دور می‌شود، در حدود 0.6600 که در روز پنجشنبه لمس شد. این جفت از طریق اوایل جلسه آمریکای شمالی به سودهای روزانه خود پایبند بوده و در حال حاضر در منطقه 0.6655-0.6660 قرار دارد، فقط چند پیپ زیر بالاترین قیمت روزانه.


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD در روز جمعه پیشنهادهای تهاجمی را دریافت می کند و از ضعف متوسط ​​دلار حمایت می کند.
  • انگیزه ریسک پذیری سرمایه امن را تضعیف می کند و به نفع استرالیایی حساس به ریسک است.
  • افزایش بیشتر بازده اوراق قرضه ایالات متحده، ضرر دلار را قبل از سخنرانی پاول، رئیس فدرال رزرو، محدود می کند.