AUD/USD به سمت 0.6900 کاهش می یابد زیرا سیاست گذاران فدرال رزرو در مورد راهنمایی نرخ ها مخالف به نظر می رسند.

S&P500 شاهد فروش شرکت کنندگان در بازار بود زیرا افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو باعث کاهش بیشتر فعالیت های اقتصادی می شود و موضوع ریسک گریزی را به تصویر می کشد. جدای از آن، پیشنهاد جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده برای مالیات سنگین از میلیاردرها با چهار برابر کردن مالیات بر بازپرداخت شرکت ها که سرمایه گذاران از آن نارضایتی نشان می دهند.


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD در بحبوحه رهنمودهای سیاستگذاران جنگ طلب فدرال رزرو، به دنبال کاهش بیشتر در نزدیکی 0.6900 است.
  • فدرال رزرو به نبرد برای رسیدن به هدف تورم 2 درصد اشاره کرد که “ممکن است مبارزه طولانی باشد”.
  • دلار استرالیا به آهنگ داده های تورم چین خواهد رقصید.

شاخص دلار آمریکا (DXY) در نظر دارد مشخصات حراج خود را به بالای 103.00 تغییر دهد زیرا داده‌های خوش‌بینانه بازار کار خطر تشدید سیاست‌های بیشتر توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) را ایجاد کرده است. برخلاف آن، بازده ارائه شده برای اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به زیر 3.62 درصد کاهش یافت.

کریستوفر والر، رئیس بانک فدرال رزرو روز چهارشنبه گفت که به نظر می رسد تورم امسال همچنان به کاهش خود ادامه دهد، اما همانطور که رویترز گزارش داد، نبرد بانک مرکزی ایالات متحده برای رسیدن به هدف 2 درصدی خود “ممکن است مبارزه طولانی” با سیاست های پولی برای مدت طولانی تر از پیش بینی ها باشد. داده‌های قوی بازار کار همچنین با هزینه‌های شغلی بالاتر برای رسیدگی به موارد اول همراه خواهد بود، که می‌تواند باعث فشار صعودی بر پیش‌بینی‌های تورم شود.

جفت AUD/USD یک بالشتک متوسط ​​را در حدود 0.6920 در اولین جلسه آسیایی ارزیابی کرده است. انتظار می‌رود که دارایی استرالیا به حرکت نزولی ادامه دهد، زیرا هنوز نشانه‌هایی از عقب نشینی وجود ندارد. همچنین، مشخصات ریسک منفی است، زیرا سرمایه گذاران انتظار دارند که افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) ترس از رکود در ایالات متحده را عمیق تر کند.

در جبهه استرالیا، سرمایه گذاران منتظر انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) چین (ژانویه) هستند که برای جمعه برنامه ریزی شده است. طبق اجماع، داده‌های سالانه بالاتر از 2.1% در مقایسه با انتشار قبلی 1.8% بالاتر دیده می‌شود. دولت چین پس از از بین بردن کنترل‌های همه‌گیر، محرک‌های پولی را برای احیای اقتصادی فراهم می‌کند که در معرض افزایش تورم قرار می‌گیرد و در نهایت، هزینه‌های زیرساختی نیز افزایش خواهد یافت. شایان ذکر است که استرالیا شریک تجاری پیشرو چین است و بهبود اقتصادی قابل توجه در چین از دلار استرالیا حمایت خواهد کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-declines-towards-06900-as-fed-policymakers-sound-hawkish-on-rate-guidance-202302082156