AUD/USD به سمت مانع 0.7136 در تورم خوش بینانه استرالیا، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده، نظر فدرال رزرو

  • AUD/USD با توجه به گزارش تورم قوی استرالیا، بالاترین سطح چند روزه خود را افزایش می دهد.
  • CPI سه ماهه Aussie 7.8% سالانه را نشان داد، در حالی که RBA Trimmed CPI نیز در سه ماهه چهارم به 6.9% افزایش یافت.
  • احساسات مختلط، روحیه محتاطانه در بازار نیز بر جفت فشارسنج ریسک تأثیر می گذارد.
  • تولید ناخالص داخلی ایالات متحده کلیدی است که در میان حمایت فزاینده از محور سیاست فدرال رزرو باید مراقب بود.

همچنین بخوانید: پیش‌نمایش تولید ناخالص داخلی آمریکا: سه دلیل برای انتظار یک نتیجه افزایش‌دهنده دلار آمریکا

تحلیل فنی

همچنین بخوانید: شکست: AUD/USD با افزایش قیمت CPI استرالیا به شدت افزایش یافت

AUD/USD به بالاترین حد خود از 15 اوت جهش کرد، پس از آن که داده‌های قوی تورم استرالیا، گاوها را در اوایل چهارشنبه خوشحال کرد. با این حال، باید توجه داشت که احساسات منفی این جفت را به دلیل وضعیت فشارسنج ریسک آن بررسی می کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-marches-towards-07136-hurdle-on-upbeat-aussie-inflation-us-gdp-fed-eyed-202301250036

پس از داده‌های مختلط، قراردادهای آتی صندوق فدرال رزرو، نشانه‌ای از کاهش سوگیری جنگ‌طلبانه بازار است. صندوق‌های آتی صندوق فدرال رزرو تنها دو بار دیگر شاهد افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو به حدود 5 درصد تا ژوئن، قبل از شروع کاهش نرخ‌ها در اواخر سال است. خود فدرال رزرو اصرار دارد که هنوز 75 بشکه در ثانیه افزایش در خط لوله دارد.

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در سه ماهه چهارم (سه ماهه چهارم) استرالیا به 7.8 درصد سالانه در مقابل 7.5 درصد پیش بینی شده و 7.3 درصد قبل افزایش یافت در حالی که میانگین CPI کاهش یافته RBA به 6.9 درصد در مقایسه با 6.5 درصد پیش بینی بازار و 6.1 درصد پیش بینی های قبلی افزایش یافت. . علاوه بر این، CPI ماهانه از 7.3 درصد قرائت قبلی و 7.7 درصد پیش بینی بازار به 8.4 درصد افزایش یافت.

بخوانید:  GBP/USD برای مشاهده یک اصلاح کمتر به جای سقوط جدید - HSBC
با توجه به سیگنال‌های خوش‌بینانه از داده‌های تورمی که از شانس حمایت از حرکت جنگ طلبانه بانک مرکزی استرالیا (RBA) حمایت می‌کند، قیمت‌های AUD/USD پس از انتشار افزایش یافت.

به غیر از داده‌های تورم استرالیا، شرایط محتاطانه در بازار در آستانه رشد روز پنجشنبه ایالات متحده و نشست سیاست پولی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در هفته آینده نیز بر قیمت‌های AUD/USD تأثیر می‌گذارد. با این حال، به نظر می‌رسد سیگنال‌های مختلط از داده‌های ایالات متحده و عقب‌نشینی شرط‌بندی‌های فدرال‌رزروی جنگ‌طلب، کفی زیر جفت استرالیایی می‌گذارد.

در ادامه، اولین قرائت از تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه چهارم (سه ماهه چهارم) ایالات متحده، که قرار است در روز پنجشنبه منتشر شود، برای مشاهده مسیرهای فوری بسیار مهم خواهد بود. دلیل منطقی به نظر می رسد با توجه به نشست هفته آینده فدرال رزرو (فدرال رزرو) و همچنین مذاکرات درباره رکود آمریکا. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که بزرگ‌ترین اقتصاد جهان با رشد سالانه 2.8 درصدی کاهش می‌یابد.

طبق آخرین داده‌های فعالیت از ایالات متحده، نتیجه در چند ماه گذشته تعدیل شده است، اما هنوز شاهد رشد نیستیم زیرا PMI جهانی ترکیبی S&P ایالات متحده در ژانویه به 46.6 از 45.0 قبل و اجماع 44.7 افزایش یافت و هفتمین دوره متوالی را رقم زد. در زیر 50 بخوانید. شایان ذکر است که قرائت اولیه PMI تولید جهانی S&P ایالات متحده در ژانویه از پیش بینی بازار 46.2 و انتظارات بازار 46.1 با رقم 46.8 گذشت در حالی که PMI خدمات با رقم 46.6 برای ماه مذکور در مقابل 44.5 پیش بینی شده بود. و 44.7 قبل

بخوانید:  گلدمن ساکس: تورم بریتانیا می تواند به بیش از 20 درصد برسد

میانگین متحرک 200 هفته ای (SMA) نزدیک به 0.7070 مانع اصلی برای خریداران AUD/USD به نظر می رسد که در صورت صعود بیشتر این جفت ارز، آن را تماشا کنند. تا آن زمان، RSI محکم‌تر و تلاقی گاو در نمودار روزانه، شرایطی که 50-DMA از 200-DMA از پایین عبور می‌کند، می‌تواند خریداران را امیدوار نگه دارد.

در میان این بازی‌ها، S&P 500 Futures در حالی که وال استریت را دنبال می‌کند، زیان ملایمی را نشان می‌دهد، در حالی که بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده نزدیک به 3.45 درصد، برای چهارمین هفته متوالی کاهش می‌یابد.