AUD/USD به زیر 0.6700 عقب نشینی می کند، حتی در حالی که بولاک RBA از خریداران دفاع می کند.

در ادامه، کاتالیزورهای ریسک ممکن است سعی کنند معامله گران AUD/USD را در میان انفعال احتمالی در طول اضطراب قبل از فدرال رزرو سرگرم کنند. در یک جبهه گسترده تر، اقدام نرخ تندروانه فدرال رزرو به تایید پیش بینی های اقتصادی خوش بینانه و سخنرانی مثبت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو نیاز دارد تا حرکت صعودی جفت استرالیا را تجدید کند.

تحلیل تکنیکال

  • AUD/USD با وجود اینکه بولاک معاون فرماندار RBA برای نرخ های بالاتر آمادگی نشان می دهد، نزدیک به پایین سالیانه پایین تر است.
  • عدم نیاز استرالیا به تزریق سرمایه، علیرغم خرید سنگین اوراق قرضه RBA، به نفع خریداران است.
  • بدبینی پیرامون چین، شرط‌بندی‌های جنگ‌طلب فدرال رزرو خرس‌ها را امیدوار نگه می‌دارد.
  • اضطراب قبل از فدرال رزرو برای محدود کردن حرکت های فوری، کاتالیزورهای ریسک ممکن است معامله گران را سرگرم کند.

به غیر از صحبت‌های RBA، ترس از افزایش سریع‌تر نرخ بهره فدرال رزرو و اظهارات جنگ‌طلبانه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) نیز بر قیمت‌های AUD/USD تاثیر می‌گذارد. اخیرا رویترز اشاره کرد که فدرال رزرو یک جلسه دو روزه را در روز سه شنبه آغاز کرد که معامله گران آتی نرخ با احتمال 83 درصد افزایش 75 واحد پایه و احتمال 17 درصد کاهش 100 واحدی در ثانیه قیمت گذاری کردند.

علاوه بر شرط‌بندی‌های جنگ‌طلب فدرال رزرو، سرفصل‌های مربوط به چین و روسیه نیز بر قیمت‌های AUD/USD فشار نزولی وارد می‌کنند. رویترز گزارش داد که بانک توسعه آسیایی (ADB) روز چهارشنبه پیش‌بینی رشد خود را برای آسیای در حال توسعه برای سال‌های 2022 و 2023 در بحبوحه خطرات فزاینده ناشی از افزایش انقباض پولی بانک مرکزی، پیامدهای جنگ در اوکراین و قرنطینه‌های COVID-19 در چین کاهش داد. پیوستن به خط، خبر قرنطینه فوری در هاب فولاد تانگشان است، به دلیل سیاست کووید صفر چین، که اخیراً احساسات بازار را به چالش کشیده و تقاضای پناهگاه امن را تقویت کرده است. علاوه بر این، به نظر می‌رسد سرفصل‌هایی که نشان می‌دهند تقاضای سناتورهای آمریکایی برای تحریم‌های ثانویه بر نفت روسیه نیز ریسک‌پذیری بازار را به چالش می‌کشد.

بخوانید:  اوئدا، رئیس بانک ژاپن روز سه شنبه صحبت کرد - خطرات نزولی برای اقتصاد آسیا کمتر بود

جفت AUD/USD در صورت عبور از مقاومت 10-DMA، در حدود 0.6750 تا زمان پرس، آسیب پذیر می شود تا به سمت خط حمایت نزولی یک ماهه، نزدیک به 0.6470 سقوط کند.

در مقابل این پس‌زمینه، S&P 500 فیوچرز پس از بیشترین کاهش در یک هفته در روز قبل، نزدیک به 3875 را لیسید، در حالی که بازدهی اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده از بالاترین سطح چند روزه عقب‌نشینی کرد. با این اوصاف، بازدهی خزانه داری 2 ساله ایالات متحده به بالاترین سطح در 15 سال اخیر جهش کرد، در حالی که همتای 10 ساله نیز در جریان روحیه محتاطانه قبل از فدرال رزرو به بالاترین سطح 11 ساله رسید.

گای بولاک، معاون فرماندار RBA گفت: “موقعیت سهام منفی بر توانایی RBA برای انجام کار خود تأثیری نخواهد گذاشت.” اظهارات وی مطابق با صورتجلسه RBA روز قبل بود که آمادگی سیاستگذاران را برای نرخ‌های بالاتر نشان می‌داد، اما همچنین اشاره کرد: «نرخ‌های بهره به سرعت افزایش یافته و به تنظیمات عادی نزدیک‌تر می‌شوند.»


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-retreats-below-06700-even-as-rbas-bullock-defend-buyers-fed-announcements-eyed-202209210204

AUD/USD تلاش می کند تا اظهارات مقامات بانک مرکزی استرالیا (RBA) را در میان آشفتگی های پیش از فدرال رزرو در اوایل چهارشنبه توجیه کند. با انجام این کار، جفت استرالیایی در حوالی انتهای دو ساله هفته گذشته، نزدیک به 0.6680 تا زمان انتشار، کاهش یافت.