AUD/USD به زیر 0.6700 سقوط کرد زیرا PMI خوش‌بینانه خدمات ایالات متحده ترس از شرط‌بندی فدرال رزرو را تجدید کرد.

پس از اینکه اقتصاد ایالات متحده اطلاعات PMI خدمات ISM ایالات متحده را بهتر از پیش بینی شده گزارش داد، مشخصات ریسک روز دوشنبه بسیار نزولی شد. این نگرانی ها از اعلام افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) در نشست سیاست پولی دسامبر خود را دوباره افزایش داده است.

  • AUD/USD به زیر 0.6700 سقوط کرده است زیرا حال و هوای بازار به دلیل داده های PMI خوش بینانه خدمات ایالات متحده ضعیف شده است.
  • بازار کار فشرده و تقاضای قوی برای خدمات در ایالات متحده نشان می دهد که تورم کوتاه مدت هنوز از انحراف خارج شده است.
  • انتظار می رود RBA سومین افزایش متوالی 25 bps را در آینده اعلام کند.
PMI خدمات ISM ایالات متحده به 56.5 افزایش یافت که بالاتر از پیش بینی 53.1 و انتشار قبلی 54.4 بود. همچنین، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی روز جمعه (NFP) بسیار قوی‌تر از پیش‌بینی‌ها بود، که نشان می‌دهد تقاضای کلی قوی است و انتظارات تورمی کوتاه‌مدت همچنان از بین رفته است. این می تواند برنامه کاهش سرعت افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را همانطور که برای جلسه سیاست پولی برنامه ریزی شده برای هفته آینده انتظار می رود، خراب کند.

در جبهه استرالیا، سرمایه‌گذاران تصمیمات نرخ بهره RBA را زیر نظر دارند. انتظار می‌رود فیلیپ لو، رئیس بانک مرکزی بانک مرکزی آمریکا، علیرغم وجود نشانه‌هایی از فرسودگی در فشارهای تورمی، فرهنگ افزایش نرخ بهره ۲۵ واحد پایه (bps) خود را برای سومین بار متوالی ادامه دهد. این ممکن است نرخ رسمی نقدی RBA (OCR) را به 3.10٪ برساند.

بخوانید:  سقوط دلار به پایین‌ترین حد در 9 ماه گذشته به دلیل انتظارات از چرخش فدرال رزرو توسط Investing.com


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-plunges-below-06700-as-upbeat-us-services-pmi-renews-hawkish-fed-bets-fears-202212052157

حال و هوای ترش بازار جذابیت پناهگاه امن را به طرز چشمگیری بهبود بخشید. شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از ثبت پایین‌ترین سطح پنج ماهه نزدیک به 104.10 به شدت بهبود یافت و به نزدیکی 105.40 رسید. S&P500 شاهد فشار شدید فروش در میان موضوع ریسک گریزی بود. در همین حال، بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به طور محکم به نزدیک 3.59٪ بهبود یافته است.

جفت AUD/USD پس از نوسازی بالاترین سطح 11 هفته اخیر خود در 0.6851 در روز دوشنبه، شاهد فروش شدیدی بود. دارایی استرالیا به زیر سطح حمایتی 0.6700 در اوایل جلسه آسیایی سقوط کرده است و انتظار می رود پیش از تصمیم گیری نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا (RBA) همچنان در حالت مناقصه باقی بماند.