AUD/USD به زیر 0.6700 سقوط کرد، زیرا PMI های نزولی استرالیا به ترس های بانکی پیوستند، نگرانی های فدرال رزرو

همچنین بخوانید: S&P Global PMIs Preview: ارقام اتحادیه اروپا و ایالات متحده برای روشن کردن پیشرفت اقتصادی

تحلیل تکنیکال


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-slides-below-06700-as-downbeat-aussie-pmis-join-banking-fears-fed-concerns-202303240246

بسته شدن روزانه در زیر خط حمایت صعودی دو هفته ای، در حدود 0.6655 تا زمان مطبوعات، برای خرس های AUD/USD ضروری می شود تا مهار را حفظ کنند.

در جاهای دیگر، ترس از افزایش ترازنامه فدرال رزرو باعث تجدید نظر جنگ‌طلبی می‌شود که بانک‌های مرکزی ایالات متحده و پیوستن به آشفتگی بانکی جهانی بر احساسات فشار وارد کنند و به دلار آمریکا اجازه دهند زخم‌های خود را نزدیک به پایین‌ترین سطح هفت هفته‌ای خود بلیسند. با این حال، شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از جهش از پایین‌ترین سطح هفت هفته‌ای روز قبل، نزدیک به 102.60 در حالت تدافعی باقی می‌ماند، اما بازده اوراق قرضه 10 ساله و دو ساله خزانه‌داری آمریکا به ترتیب در حدود 3.39 و 3.80 درصد توسط مطبوعات کاهش می‌یابد. زمان. S&P 500 Futures در حالی که حال و هوا را به تصویر می‌کشد، تلاش می‌کند تا از حرکت‌های مثبت وال استریت کپی کند.


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD پس از کاهش روند نزولی دو روزه، پایین‌تر باقی می‌ماند.
  • شاخص‌های PMI استرالیا در ماه مارس ملایم‌تر شدند و در میان احساسات منفی بر جفت استرالیایی تأثیر گذاشتند.
  • نگرانی‌های متفاوت در مورد حرکت بعدی فدرال‌رزرو، دلار استرالیا/دلار آمریکا را پیش از آمارهای متعدد ایالات متحده، پایین نگه می‌دارد.

به غیر از شرط‌بندی فدرال رزرو، نظرات جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده و رئیس کمیته نظارت بانکی بازل نیز بر روحیه بازار تاثیر می‌گذارد و به نفع فروشندگان AUD/USD است.

بخوانید:  رشد 8.3 درصدی بیت کوین از 24000 دلار توسط رویترز

به طور خلاصه، AUD/USD عدم شفافیت بازار و همچنین روحیه محتاطانه قبل از یک تقویم شلوغ را توجیه می کند.

روز پنجشنبه، جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا گفت: «چین و روسیه ممکن است بخواهند جایگزینی برای دلار آمریکا ایجاد کنند» و در عین حال آمادگی خود را برای اقدامات سپرده اضافی «در صورت لزوم» نشان داد. از سوی دیگر، فایننشال تایمز (FT) اعلام کرد که پابلو هرناندز د کوس، رئیس تنظیم‌کننده برتر مالی جهان، خواستار قوانین سخت‌گیرانه‌تر برای مهار خطرات ناشی از به اصطلاح «بانک‌های سایه» به سایر بخش‌ها شده است. سیستم بانکی

AUD/USD اولین ضرر روزانه را در سه روز در حدود 0.6670 چاپ می کند در حالی که برای ضرر هفتگی در اوایل جمعه آماده می شود. با انجام این کار، جفت استرالیایی وضعیت فشارسنج ریسک خود و همچنین داده های فعالیت ضعیف در خانه را توجیه می کند.

در اوایل روز، قرائت اولیه شاخص‌های PMI S&P گلوبال استرالیا برای ماه مارس به رقم انقباض زیر 50.00 سقوط کرد در حالی که کمتر از پیش‌بینی‌های بازار و قرائت‌های قبلی بود. با این حال، گیج تولید به 48.7 در مقابل 50.3 مورد انتظار و 50.7 قبلی کاهش یافت در حالی که PMI خدمات از 50.7 قرائت قبلی و 49.7 پیش بینی بازار به 48.2 کاهش یافت. با این کار، PMI ترکیبی نسبت به 50.6 قبلی به 48.1 کاهش یافت.

با صحبت در مورد داده ها، شاخص فعالیت ملی فدرال رزرو شیکاگو (CFNAI) در ماه فوریه به -0.19 در مقابل 0.0 مورد انتظار و 0.23 قبلی کاهش یافت. علاوه بر این، ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی در هفته منتهی به 18 مارس به 191 هزار کاهش یافت، در مقابل پیش بینی های بازار 192 هزار و 203 هزار نفر. لازم به ذکر است که فروش خانه جدید ایالات متحده در ماه فوریه نسبت به 1.8% قبل از 1.6% برآورد تحلیلگران 1.1% افزایش یافت، در حالی که شاخص تولید فدرال رزرو کانزاس برای ماه مارس از -9.0 قبل و 6.0 مورد انتظار به 3.0 افزایش یافت.

بخوانید:  فدرال رزرو: فدرال رزرو در زمینه تورم پیشرفت کندی داشته است. نگران کننده است