AUD/USD به دلیل نگرانی های مختلف در مورد چین و مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده به سمت 0.6600 عقب نشینی کرد.

AUD/USD در حوالی 0.6645 در طول روز به پایین‌ترین حد خود می‌رسد، زیرا قدرت جلسه اولیه آسیایی را در میان ماکروهای مختلط و حالت محتاطانه پیش از داده‌ها/رویدادهای کلیدی این هفته معکوس می‌کند. با این حال، شایان ذکر است که جفت استرالیایی روز قبل به پایین‌ترین سطح در یک ماه گذشته رسیدند، اما اخیراً برای دفاع از گاوها تلاش کرده‌اند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-retreats-towards-06600-on-mixed-concerns-about-china-us-debt-ceiling-negotiations-202305220509

پیش از این، شرط‌های بازار برای افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره فدرال رزرو در ماه ژوئن افزایش یافته بود و درخواست‌ها برای کاهش نرخ بهره در سال 2023 به دلیل اقتصاد خوش‌بینانه هفته گذشته ایالات متحده و اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو (فدرال رزرو) کاهش یافته است. با این حال، شایان ذکر است که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، ترس از تورم را در روز جمعه برجسته کرد، اما همچنین اظهار داشت که بحران بانکی اخیر، که منجر به سخت‌تر شدن استانداردهای اعتباری شد، فشار برای افزایش نرخ‌های بهره را کاهش داده است.

در صفحه دیگری، بانک خلق چین (PBOC) نرخ های سیاست پولی معیار خود، یعنی نرخ های اولیه وام (LPR) را در طی اعلامیه روز دوشنبه بدون تغییر نگه می دارد. با این حال، آخرین PBOC LPR برای یک سال و پنج سال 3.65٪ و 4.30٪ است. لازم به ذکر است که ژورنال اوراق بهادار چین (CSJ) پیشتر امید به بهبود اقتصادی چین را افزایش داد و از صعودهای AUD/USD حمایت کرد تا قبل از آخرین عقب نشینی، از جهش روز قبل دفاع کنند.

به گزارش وال استریت ژورنال (WSJ)، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در پایان نشست گروه هفت (G7) در ژاپن در روز یکشنبه گفت، علیرغم ممنوعیت چین برای محصولات Micron Technology، او انتظار دارد که روابط با چین “بسیار کوتاه” بهبود یابد. به گزارش بلومبرگ، پس از جدایی بر سر یک بالون جاسوسی در اوایل سال جاری، روابط را از مسیر خارج کرد. این سیاست گذار همچنین خوش بینی را در مورد گفتگوی خود با کوین مک کارتی، رئیس جمهوری خواه مجلس نمایندگان ابراز کرد و همچنین افزود که آنها دوباره در روز دوشنبه گفتگو خواهند کرد.

بخوانید:  شانگهای از 24 نوامبر قوانین را برای افرادی که وارد شهر می شوند تشدید می کند

در مقابل این پس‌زمینه، S&P 500 Futures بلاتکلیف به نظر می‌رسد در حالی که سهام در منطقه آسیا-اقیانوسیه در بحبوحه حال و هوای محتاطانه بازار در آستانه مذاکرات کلیدی سقف بدهی امروز ایالات متحده و شاخص‌های سهام متوسط ​​هفته استرالیا-آمریکا و همچنین Fed Minutes کاهش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال

AUD/USD از خط بالایی یک کانال روند نزولی یک هفته ای عقب نشینی می کند. نزدیک به 0.6670 تا زمان مطبوعات. با این حال، همگرایی 100-SMA و 200-SMA، در حدود 0.6685-90، به نظر می رسد که شکستن یک مهره سخت برای گاوهای AUD/USD قبل از کنترل کردن.


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD کاهش می یابد و از پایین ترین سطح روزانه خود می گذرد.
  • جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، نسبت به روابط چین و آمریکا و مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده خوشبین به نظر می رسد.
  • چین فناوری Micron را ممنوع می کند، به نظر می رسد جمهوری خواهان ایالات متحده به تقاضای خود پایبند هستند و روحیه ریسک پذیری را ایجاد می کنند.
  • انفعال PBOC، تردید در مورد RBA جنگ طلب، خریداران جفت استرالیایی را در میان مذاکرات مختلط فدرال رزرو به چالش می کشد.