AUD/USD به دلیل داده های ضعیف ISM و دلار پیشنهادی به شدت به بالای 0.6850 رسید


  • AUD/USD بر اساس داده های ضعیف خدمات ISM ایالات متحده افزایش یافت که به پایین ترین حد خود از سال 2020 کاهش یافت.
  • در حالی که رشد دستمزدها کاهش می یابد، اقتصاد ایالات متحده بیش از آنچه تخمین زده شده بود، شغل ایجاد کرد و به کار فدرال رزرو برای مهار تورم کمک کرد.
  • سیاستگذاران فدرال رزرو بار دیگر بر لزوم مهار تورم تاکید کردند و تاکید کردند که در مسیر خود باقی خواهند ماند.

دلار استرالیا (AUD) پس از انتشار داده‌های اقتصادی مهم در ایالات متحده (ایالات متحده)، اگرچه خوش‌بین بود، در برابر دلار آمریکا (USD) افزایش یافت. علاوه بر این، نظرسنجی PMI خدمات به قلمرو انقباضی کاهش یافت و به گمانه زنی ها برای رکود در ایالات متحده دامن زد. در زمان نگارش این مقاله، AUD/USD با 0.6866 معامله می شود که حدود 40 پیپ بالاتر از میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA) است.

داده های اقتصادی مختلط ایالات متحده پشتوانه AUD/USD بود

داده های بازار کار دسامبر در ایالات متحده گزارشی متفاوت را نشان می دهد. اگرچه 223 هزار شغل به اقتصاد اضافه شد که بیش از 200 هزار نفر تخمین زده می شد، اما نگرانی ها مبنی بر اینکه تورم دستمزد چسبنده باقی بماند کاهش یافت. میانگین درآمد ساعتی 0.3% در ماه مارس افزایش یافت، اما به صورت سالانه، در مقایسه با 5.0% اجماع، به 4.6% کاهش یافت. سیاستگذاران فدرال رزرو از این کاهش رشد استقبال خواهند کرد، زیرا فشار دستمزدها را یکی از عوامل نگه داشتن تورم بالای هدف 2 درصد می دانند.

AUD/USD در زمان انتشار بالاتر رفت و به سمت علامت 0.6800 حرکت کرد. با این حال، داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار ISM Services و کاهش سفارش‌های کارخانه‌ای ایالات متحده، یک گام دیگر را در AUD/USD افزایش داد و رشد آن را به بالاترین سطح دو روزه 0.6849 رساند.

داده های منتشر شده در روز جمعه نشان می دهد که PMI خدمات ISM به طور غیرمنتظره ای به 49.6 در مقابل 55 تخمین زده شده است و پایین ترین میزان آن از ماه می 2020 است و از جهش 56.5 نوامبر عقب مانده است. خوانش PMI زیر انقباض سیگنال های 50 خطی.

جدای از این، سخنرانان فدرال رزرو همچنان به تبادل سیمای خبری ادامه دادند. پیش از این، رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، گفت که گزارش اشتغال در ماه دسامبر چشم انداز او را نسبت به اقتصاد تغییر نمی دهد و بر نیاز به “پایداری مسیر” تاکید کرد. بعداً، لیزا دی کوکس، رئیس فدرال رزرو گفت که تورم “بسیار بالا” و با وجود گزارش های اخیر “نگرانی بزرگ” است.

داده های هفته آینده استرالیا شامل مجوزهای ساختمانی، انتشار شاخص قیمت مصرف کننده ماهانه (CPI)، خرده فروشی و تراز تجاری است. در جبهه ایالات متحده، تقویم آن شامل شاخص قیمت مصرف کننده (CPI)، ادعاهای بیکاری، و احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان (UoM) خواهد بود.

سطوح فنی کلیدی AUD/USD


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-soars-sharply-above-06850-on-weak-ism-data-and-offered-us-dollar-202301061641