AUD/USD به بالای 0.6900 صعود کرد که توسط خرده فروشی استرالیا و دلار آمریکا افزایش یافت

در جلسه آسیایی، خرده فروشی استرالیا در ماه ژوئیه، در قرائت اولیه خود، بهتر از حد تخمین زده شد و 1.3 درصد افزایش یافت و AUD/USD را تقویت کرد. به گفته تحلیلگران ANZ، فروش استرالیا توسط گردشگری و ساکنان بازگشته تقویت شد.

  • AUD/USD در روز دوشنبه نزدیک به 0.25% پیشرفت کرد و برخی از زیان های جمعه گذشته را کاهش داد.
  • لفاظی های هفته گذشته فدرال رزرو روی افزایش AUD/USD سرپوش گذاشت.
  • خرده‌فروشی استرالیا بهتر از حد انتظار بود که توسط گردشگری پیش رفت.

AUD/USD پس از رسیدن به پایین ترین سطح شش هفته ای در حدود 0.6840 در جلسه آمریکای شمالی، در بحبوحه یک حالت ریسک، که توسط لفاظی های پاول روز جمعه گذشته فدرال رزرو تحریک شده بود، دوباره رقم 0.6900 را به دست آورد و باعث شد سهام ایالات متحده به طور متوسط ​​تقریباً 3٪ سقوط کند. اس اند پی 500، نزدک و داو.

رشد دلار استرالیا ناشی از ضعیف‌تر شدن دلار آمریکا است، همانطور که توسط شاخص دلار آمریکا نشان داده شده است، با 0.09% کاهش به 108.736. علاوه بر این، قیمت کالاها به رهبری نفت خام و سنگ آهن، ارزهای مرتبط با کالا مانند AUD، NZD و CAD را تقویت می کنند.

AUD/USD پایین تر از بسته شدن جمعه گذشته باز شد و به سمت 0.6840 حرکت کرد و قبل از اینکه مقداری زمین را بازیابی کند، به بالاترین حد روزانه در 0.6925 رسید قبل از اینکه حول قیمت های نقدی جاری ثابت شود. در زمان نگارش این مقاله، AUD/USD با قیمت 0.6907 معامله می شود که تقریباً 1 درصد بالاتر از قیمت افتتاحیه آن است.

AUD/USD با داده های مثبت AUS بالاتر می رود، دلار آمریکا ضعیف تر می شود


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-climbs-above-06900-boosted-by-australian-retail-sales-and-soft-us-dollar-202208291651

ماه گذشته اشاره کردیم که ورود خالص بسیار منفی در ماه ژوئن ممکن است کلید ضعف در رشد خرده‌فروشی باشد، نه شروع کاهش رشد مصرف‌کننده. تحلیلگران ANZ نوشتند که ما شاهد ورود خالص به عنوان سیگنالی برای رشد خرده فروشی در کوتاه مدت خواهیم بود، زیرا این دو مجموعه داده در ماه های اخیر با هم حرکت کرده اند.

سطوح فنی کلیدی AUD/USD

در روز جمعه، داده‌های اقتصادی ایالات متحده نشان داد که کاهش‌دهنده اصلی PCE، معیار تورم مورد علاقه فدرال رزرو، 0.1 درصد در ماه گذشته، کمتر از حد برآورد شده، افزایش یافته است. با این وجود، رقم سه ماهه سالانه هنوز بالاست و همانطور که پاول از داده ها استقبال کرد، مجدداً تاکید کرد که فدرال رزرو باید به قلمروهای محدود کننده برود. بعداً، احساسات مصرف کننده UoM به 58.2 بهبود یافت که نشان دهنده کاهش قیمت بنزین است.

پس از اظهارات جمعه گذشته ژروم پاول، سهام ایالات متحده در حال افزایش زیان خود هستند و گفت که هدف اصلی فدرال رزرو این است که تورم را به هدف 2 درصدی خود برساند، حتی اگر باعث رشد آهسته و “درد برای خانوارها و مشاغل” شود. وی افزود: “بدون ثبات قیمت، اقتصاد برای کسی کار نمی کند.”