AUD/USD به بالای 0.6800 صعود کرد و به دلیل PMI ضعیف ISM ایالات متحده و دلار نرم آمریکا


  • دلار آمریکا در حالت تدافعی باقی می‌ماند که به دلیل سقوط PMI تولیدکننده ISM به قلمرو انقباضی تحریک شده است.
  • تورم در ایالات متحده بدون تغییر باقی ماند، در حالی که مطالبات بیکاری کاهش یافت.
  • در حالی که معامله گران به لو، فرماندار RBA نگاه می کنند، دلار استرالیا با کاهش ارزش دلار آمریکا تقویت شد.
  • تجزیه و تحلیل قیمت AUD/USD: اگر AUD/USD 200-DMA را پاک کند، می تواند 0.7000 را آزمایش کند.

دلار استرالیا (AUD) در جلسه نیویورک رشد کرد، اما پس از رسیدن به بالاترین سطح دو ماهه جدید در حدود 0.6840s، با تغییر احساسات، دوباره کاهش یافت. داده های اقتصادی ایالات متحده (ایالات متحده) چشم انداز اقتصادی تیره ای را نشان می دهد در حالی که افزایش هزینه های استقراض توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) اقتصاد را تحت فشار نگه می دارد. با این حال، دلار آمریکا (USD) در حالت تدافعی باقی می‌ماند که با کاهش بازدهی خزانه‌داری آمریکا تضعیف شده است. در زمان نگارش مقاله، AUD/USD بالاتر از رقم 0.6800 است.

با کاهش شاخص PMI تولید ISM، دلار آمریکا تضعیف شد

سهام ایالات متحده با زیان معامله می شود. مؤسسه مدیریت عرضه (ISM) در ماه نوامبر فاش کرد که PMI تولید به زیر سطح انبساطی/انقباضی 50 سقوط کرد و از 49.2 برآورد شده توسط تحلیلگران به 49.0 کاهش یافت. تیموتی آر. فیوره، رئیس ISM، اظهار داشت که فعالیت‌های تولیدی ایالات متحده در حال کاهش است و PMI به پایین‌ترین سطح خود از زمان شروع همه‌گیری رسیده است. این گزارش “منعکس کننده آمادگی شرکت ها برای تولید کمتر است.” پس از این گزارش، AUD/USD از بالاترین رقم روز 0.6845 به 0.6810 کاهش یافت.

انقباض در بازار کار به فدرال رزرو فشار می آورد

قبل از افتتاح وال استریت، وزارت کار فاش کرد که مطالبات اولیه بیکاری در هفته گذشته 225 هزار افزایش یافته است که 16 هزار کاهش در مقایسه با هفته قبل و کمتر از 235 هزار مورد انتظار توسط تحلیلگران است. مطالبات مستمر از 1.57 میلیون به 1.603 میلیون افزایش یافت و نشان داد که بازار کار کمتر از انتظارات مقامات فدرال رزرو است.

US Core PCE 5 درصد افزایش یافت اما نتوانست دلار آمریکا را تقویت کند

در همان زمان، وزارت بازرگانی ایالات متحده (DoC) معیار ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم، یعنی مخارج مصرف شخصی اصلی ایالات متحده (PCE) را فاش کرد که 5 درصد نسبت به ماه اکتبر، کمتر از 5.2 درصد در اکتبر افزایش یافت. حتی با وجود اینکه این گزارش نشان می دهد که تورم در حال کاهش است، اما همچنان بسیار بالاست. اگرچه قیمت ها در چند ماه گذشته تثبیت شد، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اظهار داشت که او به “شواهد قابل توجهی” نیاز دارد که نشان دهد تورم در حال کاهش است.

چه چیزی را تماشا کنیم

گذشته از این، در استرالیا، تقویم شامل خرده‌فروشی‌های اکتبر، داده‌های مسکن، و رئیس بانک مرکزی استرالیا (RBA) فیلیپ لو، است که سیم‌ها را متقاطع می‌کند. در جبهه ایالات متحده، گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده برای ماه نوامبر وضعیت بازار کار را به روز می کند، در حالی که سخنرانان Fes، قبل از دوره خاموشی، سیم ها را قطع می کنند.

AUD/USD تجزیه و تحلیل قیمت: چشم انداز فنی

اگرچه AUD/USD نتوانست میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA) را در حدود 0.6840 بشکند، سوگیری آن همچنان رو به بالا است که توسط شاخص قدرت نسبی (RSI) در قلمرو صعودی با هدف صعودی تقویت می شود. با این حال، AUD/USD باید بالاتر از حداکثر 0.6801 روز چهارشنبه بماند، بنابراین اگر خریداران بخواهند قیمت ها را بالاتر ببرند، جفت می تواند در محدوده 0.6800-0.6850 تثبیت شود. اگر این سناریو اجرا شود، اولین مقاومت AUD/USD رقم 0.6900 خواهد بود و به دنبال آن بالاترین سطح 0.7000 در 26 آگوست خواهد بود. به عنوان یک سناریوی جایگزین، حمایت اول AUD/USD 0.6800 خواهد بود و پس از آن بالاترین سطح 29 نوامبر در 0.6748، بالاتر از رقم 0.6700 خواهد بود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-rallies-above-06800-on-weak-us-ism-pmi-soft-us-dollar-202212011933