AUD/USD به بالاترین سطح یک ماهه و نیم صعود کرد، به اواسط 0.7000 نگاه می کند زیرا فروش دلار ثابت مانده است.

در همین حال، پس از انتشار ناامیدکننده PMI رسمی تولید چین در آخر هفته، خطر رکود اقتصادی جهانی دوباره ظاهر می شود. اکنون به نظر می رسد که این امر اشتهای سرمایه گذاران را برای دارایی های ریسک پذیرتر کاهش داده است، که از لحن ضعیف تر در بازارهای سهام مشهود است. جریان ضد ریسک، همراه با بازگشت خوب در بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، می تواند ضرر را برای سرمایه امن محدود کند و استرالیا حساس به ریسک را محدود کند. سرمایه گذاران همچنین ممکن است از شرط بندی های تهاجمی قبل از ریسک رویداد مهم بانک مرکزی این هفته و داده های کلان مهم ایالات متحده خودداری کنند.

دلار آمریکا به ضررهای پس از FOMC افزوده شد و برای چهارمین روز متوالی پایین آمد، که به نظر می رسد عاملی کلیدی برای بالا بردن جفت AUD/USD است. در واقع، در میان کاهش احتمال تشدید سیاست های تهاجمی تر توسط فدرال رزرو، شاخص USD به پایین ترین سطح خود از 5 جولای رسیده است. در شرایطی که هفته گذشته تصمیم کمتر جنگ طلبانه FOMC گرفته شد، گزارش GDP سه ماهه دوم ایالات متحده که روز پنجشنبه منتشر شد، رکود فنی را تایید کرد. این به نوبه خود، این گمانه زنی ها را تقویت کرد که فدرال رزرو رویکرد تدریجی تری را برای افزایش نرخ بهره اتخاذ خواهد کرد، که همچنان به تضعیف دلار آمریکا ادامه می دهد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-rises-to-one-and-half-month-top-eyes-mid-07000s-as-usd-selling-remains-unabated-202208010921

جفت AUD/USD صعود درون روزی خود را تا نیمه اول جلسه اروپا در روز دوشنبه طولانی می کند و به پایین ترین سطح یک و نیم ماهه خود در حدود منطقه 0.7035 در آخرین ساعت جهش می کند.

یک هفته نسبتاً شلوغ با انتشار PMI تولید ISM ایالات متحده، بعداً در اوایل جلسه آمریکای شمالی آغاز می شود. این داده ها ممکن است انگیزه ای برای جفت AUD/USD پیش از تصمیم سیاست گذاری بانک مرکزی استرالیا، که قرار است در جلسه آسیایی روز سه شنبه اعلام شود، فراهم کند. در همین حال، تمرکز بر گزارش مشاغل ماهانه ایالات متحده که در روز جمعه با نام NFP معروف است، باقی خواهد ماند. این می تواند نقش کلیدی در تأثیرگذاری بر پویایی قیمت دلار داشته باشد و به تعیین مرحله بعدی حرکت جهت دار برای جفت AUD/USD کمک کند.

سطوح فنی برای تماشا

  • AUD/USD در روز دوشنبه در بحبوحه تمایل فروش دلار به بالاترین حد یک ماه و نیم اخیر جهش کرد.
  • کاهش احتمال افزایش شدیدتر نرخ بهره فدرال رزرو همچنان به تضعیف دلار آمریکا ادامه می دهد.
  • ترس از رکود بر احساسات سرمایه گذاران تأثیر گذاشته و می تواند به محدود کردن زیان بیشتر دلار کمک کند.
  • سرمایه‌گذاران اکنون RBA را در روز سه‌شنبه و انتشارات کلان کلیدی ایالات متحده در این هفته را برای یک انگیزه جدید مورد توجه قرار می‌دهند.