AUD/USD به‌نظر می‌رسد با وجود داده‌های مختلط چین، عدم فعالیت PBOC، 0.6700 را دوباره به دست خواهد آورد.

در یک صفحه دیگر، اخیراً افزایش خوش‌بینی نسبت به افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) در ماه مارس باید باعث افزایش AUD/USD شود، اما نتوانست.

جدای از داده‌ها، به نظر می‌رسد احساسات متفاوت بازار در مورد خطرات ناشی از آخرین سقوط SVB و Signature Bank نیز خریداران AUD/USD را به چالش می‌کشد. با این حال، شرود براون، رئیس کمیته بانکی سنای ایالات متحده و میشل بومن، رئیس فدرال رزرو، صحبت هایی را که حاکی از شرایط بد صنعت بانکداری ایالات متحده باشد، رد کردند. با این حال، وال استریت ژورنال (WSJ) گزارش داد که مجموعه ای از الزامات سرمایه و نقدینگی سخت تر در دست بررسی است، و همچنین اقداماتی برای تقویت «آزمایش های استرس» سالانه که توانایی بانک ها را برای عبور از یک رکود فرضی ارزیابی می کند، در دست بررسی است. با آخرین تفکر در میان تنظیم کننده های ایالات متحده.

در این زمینه، S&P 500 Futures با وجود بسته شدن خوشبینانه وال استریت در حاشیه باقی می ماند. علاوه بر این، بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از ثبت بزرگترین افزایش روزانه در پنج هفته گذشته در روز گذشته، نزدیک به 3.68 درصد در زمان انتشار گزارش شد، در حالی که کوپن های اوراق قرضه دو ساله بهبود روز قبل را از پایین ترین سطح شش ماهه افزایش دادند. حداکثر تا 4.31 درصد.

در روز سه شنبه، شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) و CPI سابق مواد غذایی و انرژی هر دو با پیش بینی های بازار سالانه 6.0% و 5.5% مطابقت داشتند، در مقابل 6.4% و 5.6% به ترتیب پیش بینی های قبلی. رویترز می‌گوید: «فدرال رزرو در هفته آینده و بار دیگر در ماه می، نرخ معیار خود را یک چهارم درصد افزایش می‌دهد، زیرا گزارش دولت نشان می‌دهد که تورم ایالات متحده در ماه فوریه بالا باقی مانده است و نگرانی‌ها از یک بحران طولانی‌مدت بانکی کاهش یافته است». انتشار داده های تورم آمریکا در خانه، شاخص اعتماد مصرف‌کننده آسی وست‌پاک ضعیف‌تر در ماه مارس و چاپ‌های نرم‌تر از داده‌های احساسات بانک ملی استرالیا در ماه فوریه، منتشر شده در روز قبل، خرس‌های AUD/USD را امیدوار نگه می‌دارد.

بخوانید:  تقاضای دلار پس از اعلام فیچ برای کاهش رتبه احتمالی ایالات متحده توسط Investing.com

یک خط مقاومت نزولی شش هفته ای، در حدود 0.6700 در زمان چاپ، به RSI کند (14) و سیگنال های MACD غیرقطعی می پیوندد تا خریداران جفت AUD/USD را به چالش بکشد.

با نگاهی به آینده، فروش خرده‌فروشی ایالات متحده برای ماه فوریه، که انتظار می‌رود -0.3% مادر در مقابل 3.0% قبل، برای جهت‌های روزانه مهم خواهد بود. با این حال، توجه عمده به گزارش مشاغل استرالیا در روز پنجشنبه برای ماه فوریه و بولتن رزرو بانک استرالیا (RBA) برای سه ماهه چهارم (Q4) معطوف خواهد شد.

تحلیل فنی

با این حال، تولید صنعتی چین 2.4 درصد در مقابل 2.6 درصد مورد انتظار و 1.3 درصد قبل است در حالی که فروش خرده فروشی با 3.5 درصد پیش بینی در مقایسه با -1.8 درصد قبلی مطابقت دارد. در اوایل روز، بانک خلق چین (PBOC) نرخ معیار یک ساله خود، یعنی نرخ تسهیلات وام میان مدت یک ساله (MLF) را بدون تغییر در 2.75 درصد نگه داشت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-looks-set-to-regain-06700-despite-mixed-china-data-pboc-inaction-202303150206

همچنین بخوانید: جهش خرده فروشی ژانویه تا فوریه چین 3.5 درصد، رشد تولید صنعتی 2.4 درصد

AUD/USD پیشنهادهایی را برای افزایش بازیابی از پایین‌ترین سطح روزانه به 0.6700 افزایش می‌دهد، حتی در حالی که بازارها همچنان سردرگم هستند، بزرگترین مشتری استرالیا، یعنی چین، داده‌های مختلط را در اوایل چهارشنبه چاپ می‌کند.


اشتراک گذاری:

  • AUD/USD پس از داده های چین، اخبار PBOC، به پایین ترین حد روزانه خود رسید.
  • تولید صنعتی چین، خرده فروشی در فوریه بهبود یافت، PBOC MLF یک ساله را بدون تغییر نگه می دارد.
  • احساسات بازار در میان سیگنال‌های متفاوتی که در مورد ریسک‌های عواقب فدرال رزرو و بانک سیلیکون ولی (SVB) وجود دارد، همچنان مبهم باقی می‌ماند.
  • آمار و ارقام اشتغال در خرده‌فروشی ایالات متحده، استرالیا به دنبال جهت‌های روشن هستند.
بخوانید:  انتظار می رود PBOC نرخ مرجع USD/CNY را روی 7.1194 تعیین کند - برآورد رویترز