AUD/USD بهبود خود را تا نزدیک به 0.6740 افزایش می دهد زیرا ریسک کاهش ضربه ای کاهش می یابد و PMI ایالات متحده متمرکز است.

نبرد با تورم فزاینده در حال انجام است و برای دستیابی به ثبات قیمت توسط فدرال رزرو زمان زیادی لازم است. آنچه که جو بازار را پس از سیاست پولی فدرال رزرو تضعیف کرد، عدم اعتماد به سخنان جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، مبنی بر اینکه تورم به کاهش بیشتر ادامه خواهد داد، بود. همچنین، افزایش میانگین درآمد ساعتی برای سیاستگذاران فدرال رزرو مشکل ایجاد می کند.

درآمد بالاتر در کف خانوارها منجر به تقاضای خرده فروشی جامد می شود که می تواند دوباره رشد قیمت کالاهای بادوام را افزایش دهد. در آینده، سرمایه گذاران روی اعداد اولیه PMI S&P تمرکز خواهند کرد. طبق اجماع، PMI تولید بدون تغییر در 47.7 مشاهده می شود در حالی که PMI خدمات به 46.8 در مقایسه با نسخه قبلی 46.2 بهبود می یابد.

  • AUS/USD پس از بهبودی به نزدیک 0.6735 رسیده است، زیرا نمایه ریسک پذیری در حال بازیافتن است.
  • چیزی که پس از سخنرانی پاول، حال و هوای بازار را تضعیف کرد، عدم اطمینان از کاهش بیشتر تورم بود.
  • کاهش انتظارات تورمی یک ساله مصرف‌کننده استرالیا ممکن است RBA را خوشحال کند.

در جبهه استرالیا، کاهش انتظارات تورمی مصرف کننده 12 ماهه بانک مرکزی استرالیا را خوشحال خواهد کرد. فیلیپ لو، فرماندار RBA، سیاست های پولی را سخت تر می کند تا شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را کاهش دهد. انتظارات تورمی مصرف کننده 12 ماهه استرالیا در برابر اجماع 5.7 درصد و انتشار قبلی 6.0 درصد به 5.2 درصد کاهش یافت.

شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از یک رالی مناسب تا نزدیک به 104.80، اصلاح خود را به نزدیک 104.30 رساند. پس از اینکه فدرال رزرو پیش بینی نرخ پایانی خود را افزایش داد، قدرت در شاخص دلار در حال محو شدن است زیرا سرمایه گذاران از عدم اطمینان ناشی از ترس از رکود دوری می کنند. معاملات آتی S&P500 پس از خونریزی در روز پنجشنبه، تلاش برای بهبودی در جلسه آسیایی کرده است که نشانه‌هایی از احیای موضوع ریسک‌پذیری را به تصویر می‌کشد. بازدهی 10 ساله خزانه داری آمریکا به بالای 3.48 درصد بازگشته است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-extends-its-recovery-to-near-06740-as-risk-off-impulse-eases-us-pmi-in-focus-202212160314

جفت AUD/USD بهبود خود را به نزدیک 0.6735 در جلسه آسیایی افزایش داده است، زیرا انگیزه کاهش ریسک کاهش یافته است. دارایی استرالیا پس از چاپ پایین ترین سطح شش روزه خود در 0.6680 بازگشت. در روز پنجشنبه، با توجه به هدايت‌هاي جنگ‌طلبانه فدرال رزرو (فدرال رزرو)، سرمايه‌گذاران به شدت محتاط شدند، قدرت دلار آمريكا يك رالي پنج روزه را شكست.