AUD/USD بر اساس داده های تراز تجاری خوش بینانه استرالیا به بالای 0.6920 صعود کرد

تحلیلگران RBC Economics انتظار دارند رشد سالانه قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه دسامبر به میزان قابل توجهی کاهش یابد و از 7.1 درصد در نوامبر به 6.3 درصد برسد. کاهش شدید در رشد قیمت اصلی عمدتاً به دلیل کاهش قابل توجه قیمت انرژی است. آنها انتظار دارند که رشد قیمت اصلی (به استثنای محصولات غذایی و انرژی) از 6.0 درصد در اکتبر به 5.6 درصد در ماه دسامبر کاهش یابد.

جفت AUD/USD به بالای 0.6920 صعود کرده است زیرا اداره آمار استرالیا اطلاعات تراز تجاری ماهانه (نوامبر) قوی تر از پیش بینی شده را گزارش کرده است. داده های اقتصادی در مقابل اجماع 10500 میلیون و انتشار قبلی 12217 میلیون به 13201 میلیون افزایش یافته است.

معاملات آتی S&P500 پس از جلسات صعودی متوالی، فشار فروش حاشیه ای را نشان می دهد که نشان دهنده نگرانی سرمایه گذاران قبل از داده های تورم ایالات متحده است. شاخص دلار آمریکا (DXY) در بحبوحه فعالیت های ضعیف معاملاتی به مبارزه خود در حدود 103.00 ادامه داد. در همین حال، بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده روند بهبودی را نشان داده و به بالای 3.56 درصد بازگشته است.

پیش از این، دارایی‌های استرالیا حرکت‌های بسیار بدی را نشان می‌داد زیرا سرمایه‌گذاران خود را از ایجاد موقعیت‌های مهم قبل از انتشار داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده محدود می‌کردند.

در آینده، دلار استرالیا پس از انتشار داده های CPI چین شاهد اقداماتی خواهد بود. طبق برآوردها، CPI سالانه (دسامبر) قرار است نسبت به انتشار قبلی 1.6% به 1.8% بهبود یابد. در حالی که این رقم ماهانه ممکن است 0.1٪ در برابر انتشار قبلی -0.2٪ کاهش یابد. همچنین، شاخص قیمت تولید کننده (PPI) می تواند 0.1٪ کاهش یابد.

بخوانید:  قیمت نفت خام آمریکا به 70.17 دلار رسید


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-climbs-above-06920-on-upbeat-australian-trade-balance-data-202301120042

شاخص دلار آمریکا در چند هفته گذشته شاهد قتل عام بوده است و تنها یک افزایش غیرمنتظره در ارقام تورم می تواند پشتوانه ای برای آینده ایجاد کند. به طور کلی، تحلیلگران ولز فارگو معتقدند که تورم تا پایان سال به 2.2 درصد کاهش می یابد.

  • AUD/USD پس از انتشار داده‌های تراز تجاری معتبر استرالیا، قدرت خود را افزایش داده و به بالای 0.6920 رسیده است.
  • تنها افزایش غیرمنتظره تورم ایالات متحده می تواند بالشتکی برای شاخص دلار آمریکا ایجاد کند.
  • دلار استرالیا ممکن است پس از انتشار داده‌های تورم چین، عملکرد بسته قدرت را نشان دهد.