AUD/USD بر اساس داده‌های بی‌سابقه اشتغال استرالیا به نزدیکی 0.6900 سقوط کرد.

بدون شک، افزایش نرخ بیکاری برای اقتصاد استرالیا منفی است، با این حال، احساس آرامش را برای بانک مرکزی استرالیا (RBA) فراهم می کند. فیلیپ لو، فرماندار RBA، نرخ رسمی نقدی (OCR) را در مبارزه با تورم سرسخت به 3.10 درصد افزایش داده است و به نظر می رسد که شروع به تأثیرگذاری بر بازار کار کرده است.

گزارش خبری سرمایه‌گذار املاک استرالیا (API) روز چهارشنبه ادعا کرد که «صرف نظر از درد و رنجی که مالکان خانه‌ها در تلاش برای بازپرداخت وام‌های مسکن احساس می‌کنند، خریداران اخیری که به ورطه ارزش سهام منفی خیره شده‌اند، یا قیمت ملک با سریع‌ترین سرعت در حال سقوط است، هر امیدی است که به نظر می رسد که افزایش نرخ ممکن است به زودی کاهش یابد. آنها همچنین افزودند که افزایش مستمر مخارج خانوارها با افزایش 11.4 درصدی در ماه نوامبر، عامل افزایش نرخ بهره است.

جفت AUD/USD سفر نزولی خود را تا نزدیک به 0.6900 افزایش داده است زیرا اداره آمار استرالیا داده های اشتغال (دسامبر) ضعیف تر از پیش بینی شده را گزارش کرده است. بازار کار استرالیا شاهد اخراج 14.6 هزار کارمند بوده است در حالی که خیابان انتظار اضافه شدن 22.5 هزار شغل جدید را داشت. همچنین نرخ بیکاری نسبت به پیش بینی و انتشار قبلی 3.4 درصد به 3.5 درصد رسیده است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-tumbles-further-to-near-06900-on-downbeat-australian-employment-data-202301190043

  • AUD/USD سفر سمت جنوب خود را به نزدیک 0.6900 افزایش داده است زیرا بازار کار استرالیا کاهش می یابد.
  • اقتصاد استرالیا در ماه دسامبر از تعدیل نیرو خبر داد. نرخ بیکاری به 3.5 درصد افزایش یافت.
  • با ادامه سفر نزولی خود، اشتهای ریسک سرمایه گذاران بیشتر کاهش یافته است.
بخوانید:  WTI از پایین ترین سطح YTD افزایش یافت و بیش از 9 درصد در هفته افزایش یافت

دلار استرالیا با داده‌های ضعیف‌تر اشتغال و تقاضای پایین‌تر برای دارایی‌های درک‌شده ریسک تنبیه شده است. اشتهای ریسک سرمایه گذاران بیشتر کاهش یافته است زیرا معاملات آتی S&P500 پس از چهارشنبه نزولی سفر نزولی خود را از سر گرفته است. کشش فزاینده برای موضوع ریسک گریزی، حمایت از بازدهی خزانه داری ایالات متحده است. بازده تولید شده توسط اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به بالای 3.38 درصد بازگشته است.