AUD/USD با وجود PMI خوش‌بینانه Caixin Services به پایین‌تر از 0.7070 رسید

در همین حال، سرمایه گذاران در بحبوحه اضطراب فزاینده پیش از انتشار داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) به ریسک گریزی روی آورده اند. دارایی های ریسک درک شده مانند قراردادهای آتی S&P500 با فشار زیادی مواجه هستند. شاخص دلار آمریکا (DXY) پس از یک حرکت اصلاحی به نزدیکی 101.50 بازگشت و احتمالاً در چنگال گاوهای پیش رو باقی خواهد ماند. بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به دلیل انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو (فدرال رزرو) ممکن است در طلسم تشدید سیاست های خود توقف کند، بیشتر کاهش یافته و به نزدیک به 3.38 درصد رسیده است.

شایان ذکر است که استرالیا شریک تجاری پیشرو چین و خدمات PMI دلار استرالیا است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-refreshes-day-low-below-07070-despite-upbeat-caixin-services-pmi-202302030203

تحلیلگر دویچه بانک استرالیا معتقد است که RBA احتمالاً نرخ رسمی نقدی (OCR) را به 4.1٪ می رساند و به آخرین به روز رسانی تورم افزایش 7.8٪ در CPI اشاره می کند که کمی بالاتر از حد انتظار بود. در حالی که RBA احتمالاً در سال 2023 کندتر از سال 2022 حرکت خواهد کرد، ما اکنون انتظار داریم چهار افزایش 25 واحد پایه دیگر در سال جاری داشته باشیم: 25 واحد پایه در هر ماه فوریه و مارس، و هر کدام 25 امتیاز پایه در جلسات می و آگوست. همانطور که توسط مشاور فوربس گزارش شده است.

جفت AUD/USD با وجود اینکه IHS Markit داده‌های PMI تولیدی Caixin (ژانویه) را گزارش کرده است، پایین‌ترین قیمت روز خود را در 0.7064 ثبت کرده است. داده های اقتصادی به 52.9 رسیده است که به طور قابل توجهی بالاتر از اجماع 47.3 و انتشار قبلی 48.0 است. با وجود اینکه خانواده‌ها مشغول جشن گرفتن جشن سال نو قمری در هفته گذشته بودند، PMI خدمات چین همچنان خوش‌بین بوده است.

بخوانید:  موقعیت‌های خالص CFTC GBP NC انگلستان به 20.5-£ از £-17.40 قبلی کاهش یافته است.

برای اقدامات بیشتر، دلار استرالیا احتمالاً با تصمیم بانک مرکزی استرالیا (RBA) که برای روز سه‌شنبه برنامه‌ریزی شده است، در مورد نرخ بهره خواهد رقصید. با توجه به جهش غافلگیرکننده در شاخص قیمت مصرف کننده استرالیا (CPI) به 7.8 درصد در سه ماهه چهارم سال 2022، فیلیپ لو، فرماندار RBA ممکن است به موضع تندروانه خود در مورد نرخ بهره ادامه دهد.

  • AUD/USD با بدتر شدن جو بازار به نزدیک به 0.7064 کاهش یافته است.
  • PMI خوش‌بینانه Caixin Services در 52.9 نتوانست از دلار استرالیا حمایت کند.
  • انتظار می رود هفته آینده نرخ بهره 25 واحد در ثانیه افزایش یابد.