AUD/USD با مقامات جنگ طلب فدرال رزرو مخالفت می کند، دلار ملایمی را افزایش می دهد و بازده اوراق قرضه را کاهش می دهد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-defies-hawkish-fed-officials-surges-on-soft-usd-and-falling-bond-yields-202304181822

پس از سقوط به پایین‌ترین سطح هفتگی در حدود 0.6681، خریداران وارد بازار شدند زیرا AUD/USD 0.6700 را بازپس گرفت. روز سه‌شنبه، دو مقام فدرال رزرو تکرار کردند که فدرال رزرو باید نرخ بهره را افزایش دهد، همزمان با این که رکود سناریوی پایه برای هر دو نیست. با این حال، جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس انتظار دارد که نرخ وجوه فدرال (FFR) بین 5.50٪ -5.75٪ پایان یابد.

AUD/USD

در جبهه استرالیا، داده های چین پشتوانه دلار استرالیا (AUD) بود. تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه اول سالانه 4.5 درصد رشد کرد و آخرین سه ماهه سال 2022 را 2.9 درصد کاهش داد. خرده فروشی 10.6% جهش کرد در حالی که تولید صنعتی برآورد 4% را در 3.9% از دست داد.

اگرچه فعالان بازار برای افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو آماده می‌شوند، همانطور که توسط CME FedWatch Tool با شانس ۸۶.۷ درصد نشان داده شده است، دلار آمریکا نتوانست رشد خود را به سه روز متوالی افزایش دهد.

دستور کار اقتصادی ایالات متحده شامل شروع مسکن برای ماه مارس بود که پس از افزایش 7.3 درصدی در ماه قبل، 0.80 درصد در ماه مارس کاهش یافت. در این بین، مجوزهای ساختمانی 8.8 درصد کاهش یافت، اما برآوردهای مربوط به افزایش 1.45 درصدی وجود نداشت، اگرچه ارقام مربوط به ماه فوریه است.

بیشتر بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده کاهش یافته است، به جز دوره 2 ساله که در 4.218 درصد قرار دارد و به دنبال افزایش 10 واحدی در روز دوشنبه، ضررهای قبلی خود را از بین می برد. از این رو، همان طور که عملکرد سبدی از شش ارز در برابر دلار آمریکا، یعنی شاخص دلار آمریکا، 0.34 درصد کاهش یافت و به 101.752 رسید، همچنان تحت فشار است.

بخوانید:  بسته خبری Forexlive Americas FX 10 مه: CPI ایالات متحده نمی ترساند. USD/بازده پایین تر است. سهام بالاتر است

حتی با وجود اینکه کاهش AUD/USD در میانگین متحرک نمایی 20 روزه محدود شده بود، این جفت ارز خنثی تا نزولی باقی می ماند. برای از سرگیری صعودی، AUD/USD باید متحرک نمایی 50 روزه را در 0.6735 بشکند و متحرک نمایی 100 روزه را در 0.6756 نشان دهد. پس از پاک شدن، سطح روانی 0.6800 قابل برداشت خواهد بود. برعکس، اگر AUD/USD به زیر 0.6700 سقوط کرد، انتظار ادامه نزولی را دارید. اولین حمایت، پایین ترین سطح هفتگی 0.6681 خواهد بود و به دنبال آن یک روند صعودی حمایتی یک ماه و نیم ماهه روی 0.6630 خواهد بود. شکستن پایین، و 0.6600 بعدی خواهد بود.


اشتراک گذاری:

  • اظهارات نادرست سیاستگذاران فدرال رزرو، رشد دلار استرالیا را محدود کرد.
  • داده‌های اقتصادی چین که رشد قابل قبولی را پیش‌بینی می‌کنند، یک باد پشتی برای AUD/USD است.
  • صورتجلسات RBA نشان داد که آخرین تصمیم جلسه آنها یک تصمیم جنگ طلبانه بود.

AUD/USD روند نزولی دو روزه خود را در حدود میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش می دهد و به سمت میانگین متحرک نمایی 50 روزه صعود می کند، که با کاهش ارزش دلار آمریکا (USD) تقویت می شود، که با کاهش بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده تضعیف می شود. مقامات فدرال رزرو به تقویت موضع جنگ طلبانه خود ادامه دادند، اما سرمایه گذاران آن را نادیده گرفتند. در زمان نوشتن این مقاله، AUD/USD در 0.6726 معامله می شود.

علیرغم احساس ترش، دلار استرالیا در برابر دلار آمریکا ملایم افزایش یافت

علاوه بر این، صورتجلسه سیاست پولی بانک مرکزی استرالیا (RBA) نشان داد که هیئت مدیره در مورد افزایش احتمالی 25 واحد در ثانیه نرخ بهره را مورد بحث قرار داده است، اگرچه آنها تصمیم گرفتند نرخ ها را بدون تغییر در 3.60٪ نگه دارند. نکته قابل توجه، این صورتجلسه شامل اظهارنظرهایی بود مبنی بر اینکه تورم “بیش از حد بالا باقی مانده و بازار کار بسیار فشرده است”، سیگنالی مبنی بر اینکه RBA درها را برای انقباض بیشتر باز نگه داشته است.

بخوانید:  قیمت تولید و واردات سوئیس (سالانه) از 5.4 درصد قبلی به 4.9 درصد در اکتبر کاهش یافت.

AUD/USD تجزیه و تحلیل فنی