AUD/USD از بالاترین نرخ های اخیر به دلیل کاهش ریسک ناشی از برآوردهای سختگیرانه فدرال رزرو سقوط کرد.

در جبهه استرالیا، یک تقویم اقتصادی سبک باعث شد معامله گران AUD/USD به داده های اخیر تکیه کنند. آخرین گزارش رشد در مورد اقتصاد چین، دلار استرالیا (AUD) را از افت بیشتر در برابر دلار آمریکا حفظ کرد. آخرین صورتجلسه سیاست پولی RBA همچنین نشان داد که هیئت مدیره در مورد افزایش 25 واحدی نرخ بهره صحبت کرده است، اما نرخ ها در 3.60 درصد ثابت نگه داشته شده است. شایان ذکر است، صورتجلسه حاکی از نگرانی‌ها در مورد تورم بالا و رکود بازار کار است که احتمال تشدید بیشتر آن را روی میز باقی می‌گذارد.

AUD/USD تجزیه و تحلیل فنی

با توجه به سیاست های پولی، Bostic از یک افزایش بیشتر و توقف حمایت می کند، در حالی که بولارد انتظار دارد 50 واحد در ثانیه انقباض بیشتر برای افزایش نرخ ها به محدوده 5.50٪ -5.75٪ افزایش یابد.

AUD/USD پس از آزمایش میانگین متحرک نمایی 100 روزه (EMA)، به دلیل تغییر احساسات ناشی از انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو (فدرال رزرو) می تواند به سخت تر کردن شرایط پولی ادامه دهد، عقب نشینی می کند. از این رو، بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده همچنان در حال افزایش است. AUD/USD پس از رسیدن به بالاترین سطح 0.6741 در 0.6717 معامله می شود.

احساسات در حال تغییر، باد دنباله دار برای دلار آمریکا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-falls-from-recent-highs-on-risk-off-impulse-due-to-fed-tightening-estimates-202304191644

دلار آمریکا (USD) با افزایش بازده اوراق قرضه آمریکا حمایت می شود. در مقایسه با بسته شدن روز سه شنبه، اسکناس دو ساله خزانه داری ایالات متحده بازدهی 4.265 درصدی را تجربه کرده است. برای جلسه آتی ماه می، معامله گران انتظار افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره را دارند ابزار CME FedWatch را نشان می دهد، با شانس 82.8٪. تعداد زیادی از مقامات فدرال رزرو در برابر رکود احتمالی در ایالات متحده (ایالات متحده) عقب نشینی کردند و اظهار داشتند که تورم همچنان داغ است و بازار کار بسیار تنگ است. با این حال، آنها در اوج نرخ وجوه فدرال از هم جدا شدند.

بخوانید:  CPI سپتامبر کانادا 6.9% سالانه در مقابل 6.8% برآورد

حتی اگر افت AUD/USD در میانگین متحرک نمایی 20 روزه در 0.6706 محدود شد، این جفت ارز خنثی تا بایاس نزولی باقی می ماند. برای از سرگیری صعودی، AUD/USD باید متحرک نمایی 50 روزه را در 0.6734 بشکند، که راه را به سمت متحرک نمایی 100 روزه در 0.6756 هموار می کند. شکستن بالاتر، و سطح روانی 0.6800 برای گرفتن خواهد بود. از سوی دیگر، اگر AUD/USD به زیر 0.6700 سقوط کند، انتظار ادامه نزولی را داشته باشید. اولین حمایتی که مورد آزمایش قرار می گیرد، پایین ترین سطح هفتگی 0.6681 خواهد بود و پس از آن خط روند حمایتی شیب دار یک ماه و نیم ماهه روی 0.6630 قرار خواهد گرفت. شکستن پایین، و 0.6600 بعدی خواهد بود.


اشتراک گذاری:

  • در حالی که معامله گران برای افزایش فدرال رزرو در ماه مه آماده می شوند، با افزایش بازده اوراق قرضه T ایالات متحده، دلار آمریکا تقویت شد.
  • دلار استرالیا از گزارش رشد مثبت چین سود می برد. دقایق شاهین RBA.
  • تحلیل قیمت AUD/USD: خنثی به سمت پایین، که ممکن است پایین‌ترین سطح YTD را زیر 0.6700 آزمایش کند.

در همین حال، شاخص دلار آمریکا (DXY)، معیاری برای ارزش دلار در برابر همتایان خود، با 0.22% صعود به 101.941 رسید.