AUD/USD از بالاترین سطح نزدیک به دو هفته گذشته عقب نشینی کرد و به زیر 0.6700 در بحبوحه خلق و خوی ریسک خارج شد.اشتراک گذاری:

  • AUD/USD به مبارزه خود برای یافتن پذیرش بالای 0.6700 در روز جمعه ادامه می دهد.
  • خلق و خوی ریسک، تقاضا برای دلار امن را احیا می کند و استرالیا حساس به ریسک را محدود می کند.
  • انتظارات از یک فدرال رزرو کمتر جنگ طلب به عنوان یک باد مخالف برای سرمایه گذاری عمل می کند و مقداری حمایت می کند.

جفت AUD/USD بخشی از سودهای روزانه خود را به بالاترین حد دو هفته اخیر کاهش داد و به پایین‌تر از رقم گرد 0.6700 عقب نشینی کرد تا وارد جلسه آمریکای شمالی در روز جمعه شود.

سقوط تازه در بازارهای سهام به دلار آمریکا کمک می کند تا از پایین ترین سطح روزانه خود جهش کند و به عنوان یک باد مخالف برای دلار استرالیا حساس به ریسک عمل می کند. علیرغم هزینه‌های چند میلیارد دلاری برای بانک‌های مشکل‌دار در ایالات متحده و اروپا، سرمایه‌گذاران همچنان نگران شیوع گسترده ویروس کرونا و احتمال یک بحران بانکداری جهانی هستند. این، همراه با ترس‌های در حال وقوع رکود، تأثیر خود را بر احساسات ریسک جهانی می‌گذارد و برخی جریان‌ها را به سمت گرین‌بک سوق می‌دهد.

با این اوصاف، کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده همچنان بر دلار تاثیر می گذارد و از لحن پیشنهادی روزانه حول جفت AUD/USD حمایت می کند. در شرایط بدتر شدن شرایط اقتصادی، بازده اوراق قرضه آمریکا را کاهش می‌دهد. در واقع، بازارها در حال حاضر با شانس بیشتری برای افزایش نرخ کمتر 25 واحدی در ثانیه در جلسه سیاست آتی FOMC در 21 تا 22 مارس قیمت گذاری می کنند.

این امر پس از سقوط هفته گذشته دو بانک متوسط ​​ایالات متحده – بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر – اتفاق می‌افتد و احتیاط را برای افزایش قیمت دلار تضمین می‌کند. با این حال، معامله گران ممکن است ترجیح دهند پیش از ریسک رویداد کلیدی بانک مرکزی هفته آینده به حاشیه بروند. در همین حال، تغییر اخیر بانک مرکزی استرالیا (RBA) که نشان می دهد ممکن است به پایان چرخه افزایش نرخ خود نزدیک شود، ممکن است حداقل در حال حاضر به افزایش صعودی برای جفت AUD/USD ادامه دهد. .

مورد بعدی انتشار شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده است. این، همراه با بازده اوراق قرضه ایالات متحده و احساسات ریسک گسترده تر، ممکن است بر پویایی قیمت دلار تأثیر بگذارد و انگیزه ای برای جفت AUD/USD ایجاد کند. با این وجود، قیمت‌های نقدی موفق شدند برای دومین روز متوالی در قلمرو مثبت باقی بمانند و همچنان در مسیر مثبت پایان هفته باقی بمانند و بخش عمده‌ای از ضررهای هفته گذشته را به پایین‌ترین سطح خود از نوامبر 2022 برگردانند.

سطوح فنی برای تماشا


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-retreats-from-nearly-two-week-high-back-below-06700-amid-risk-off-mood-202303171243