AUD/USD از بالاترین سطح دو ماهه نزدیک به 0.7100 عقب نشینی کرد، شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده چشمگیر است

علاوه بر کاهش مشکلات تورمی، کاهش قیمت‌های ادعاهای بی‌کار هفتگی ایالات متحده نیز بهبود سناریوی اشتغال را به تصویر می‌کشد و تعداد مشاغل اخیر را از بزرگترین اقتصاد جهان دنبال می‌کند که به نوبه خود به ایجاد روحیه ریسک‌پذیری کمک کرد. با این اوصاف، مطالبات اولیه بیکاری ایالات متحده به 262 هزار نفر برای هفته منتهی به 6 آگوست در مقابل 263 هزار مورد پیش بینی شده کاهش یافت و 248 هزار هزار نفر قبل از آن تجدید نظر کرد.

از سوی دیگر، نظرات نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس و چارلز ایوانز، رئیس فدرال رزرو شیکاگو، خوش بینی بازار را در اوایل روز پنجشنبه به چالش کشید. با این حال، کشکاری، رئیس فدرال رزرو اشاره کرد که او «هیچ چیزی را ندیده است که تغییر کند» نیاز به افزایش نرخ بهره بانکی به 3.9 درصد تا پایان سال و به 4.4 درصد تا پایان سال 2023. تقریباً مطمئناً اقتصاد کمی شکننده‌تر است، اما برای شروع یک رکود به چیزی نامطلوب نیاز است.» ایوانز، رئیس فدرال رزرو همچنین تورم را “غیرقابل قبول” بالا خواند.

در میان این بازی‌ها، وال استریت روز خود را با جنبه مثبت آغاز کرد و پیش از بسته شدن مختلط، در حالی که بازدهی خزانه‌داری 10 ساله ایالات متحده 10 واحد پایه (bps) افزایش یافت و حداکثر به 2.88 درصد رسید.

در داخل، چاپ ضعیف استرالیا از انتظارات تورمی مصرف کننده در ماه آگوست، به 5.9٪ از 6.3٪، کمک بیشتری به بانک مرکزی استرالیا (RBA) ارائه کرد که نگرانی ها را نسبت به افزایش اخیر قیمت ها افزایش داد.

یک خط حمایتی صعودی از اوایل جولای، در حدود 0.7090، نزولی فوری جفت AUD/USD را محدود می کند. با این حال، حرکت صعودی تازه نیاز به اعتبارسنجی از 0.7140 دارد.

  • گاوهای AUD/USD در میان خوش بینی محتاطانه حدود 11 هفته به بالاترین سطح خود نفس می کشند.
  • PPI نرم‌تر ایالات متحده، CPI Aussie به سهام قوی‌تر پیوست تا به نفع خریداران جفت باشد.
  • بازدهی قوی، ترس از کشمکش‌های آمریکا و چین و فدسپیک حرکت صعودی را آزمایش کردند.
  • کاتالیزورهای ریسک به دنبال مسیرهای فوری در میان تقویم سبک در آسیا هستند، شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده کلید اصلی است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-usd-retreats-from-two-month-top-near-07100-us-michigan-consumer-sentiment-index-eyed-202208112218

داده های منتشر شده توسط اداره آمار کار ایالات متحده در روز پنجشنبه نشان داد که شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI) در ماه جولای، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را دنبال می کند و در حالی که به 9.8 درصد سالانه در مقابل 11.3 درصد پیش بینی های قبلی و 10.4 درصد بازار کاهش یافته است. با این حال، PPI ماهانه به پایین‌ترین سطح از می 2020 کاهش یافت و به -0.5 درصد در مقایسه با 1.0 درصد مورد انتظار و 0.2 درصد قبل رسید که به نوبه خود نشان دهنده کاهش بیشتر ترس از تورم است.

AUD/USD از بالاترین سطح دو ماهه خود عقب نشینی کرد، که اخیراً به حاشیه رفته است، زیرا گاوها به دنبال سرنخ های جدیدی برای گسترش آخرین روند صعودی در میان تقویم سبک و حال و هوای اخیر در طول جلسه آسیایی روز جمعه هستند. با این حال، جفت استرالیا پس از نوسازی بالاترین سطح چند روزه با 0.7137، در جلسه اولیه آسیایی روز جمعه، حدود 0.7100 را مشاهده کرد.

با نگاهی به آینده، یک تقویم سبک در خانه، معامله گران AUD/USD را ملزم می کند که چشمان خود را به کاتالیزورهای کیفی برای مسیرهای تازه پیش از شاخص احساسات مصرف کننده میشیگان ایالات متحده (CSI) برای ماه اوت که پیش بینی می شد 52.5 در مقابل 51.5 قبلی باشد، نگاه دارند.

تحلیل فنی

در همین راستا، سرفصل‌های خبری پیرامون چین بود. رویترز با اتکا به منابع اشاره کرد که این گفته بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در پی پاسخ تایوان، در گام های مربوط به تعرفه های چین تجدید نظر می کند. علاوه بر این، جهش در موارد کروناویروس از چین به 700 مورد تایید شده جدید در سرزمین اصلی در 10 اوت در مقابل 444 مورد یک روز قبل، نیز بر این جفت تاثیر می گذارد. علاوه بر این، انتقاد تایوان از سیاست «چین واحد» و حمایت نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از تایپه نیز خوش‌بینی بازار را به چالش کشید.