AUD/NZD با تولید ناخالص داخلی قوی سه ماهه دوم NZ به سمت 1.1200 عقب نشینی کرد، داده های اشتغال استرالیا مورد توجه قرار گرفت

همچنین بخوانید: پیش‌نمایش استخدام استرالیا: آیا رونق بازار کار استرالیا را نجات می‌دهد؟

تحلیل فنی

در اوایل روز، گرانت رابرتسون، وزیر دارایی نیوزیلند، از طریق رویترز، در حالی که اظهار داشت که سیاست های مالی سخت گیرانه تر، تصمیمات دشواری را ایجاب می کند. این سیاست‌گذار همچنین خاطرنشان کرد: «نیوزیلند وارد دوره‌ای با تمرکز بیشتر هزینه‌ها می‌شود.»

بر اساس آخرین گزارش آمار نیوزلند، تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه دوم (Q2) نیوزیلند (NZ) 1.7٪ QQ در مقایسه با 1.0٪ انتظارات بازار و انقباض قبلی 0.2٪ رشد کرد. ارقام سالانه 0.4% در مقابل 0.2% مورد انتظار و 1.2% بازخوانی های قبلی بود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-nzd-retreats-towards-11200-on-strong-nz-q2-gdp-australia-employment-data-eyed-202209142307

مهمتر از همه، به نظر می‌رسد که اضطراب پیش از RBNZ هفته آینده و نشست فدرال رزرو قیمت‌های AUD/NZD را به چالش می‌کشد.

معیارهای وال استریت در حالی که حال و هوا را به تصویر می‌کشید، سودهای ملایمی را نشان دادند در حالی که بازدهی خزانه‌داری از بالاترین سطح چند روزه عقب نشینی کرد و در پایان زیان ملایمی را ثبت کرد.

  • AUD/NZD پیشنهادها را برای به روز رسانی پایین‌ترین سطح روزانه پس از تولید ناخالص داخلی قوی سه ماهه دوم NZ پیشنهاد می‌کند.
  • تولید ناخالص داخلی نیوزلند در سه ماهه دوم انتظارات بازار و قبل از QQ افزایش یافت.
  • نگرانی‌های متفاوت پیرامون چین، بازی RBA در مقابل RBNZ گاوها را آزمایش می‌کند.
  • داده های اشتغال استرالیا در ماه اوت برای انگیزه جدید مهم خواهد بود.

در جای دیگر، نگرانی‌های پیرامون بهبود اقتصادی چین و آمادگی کشور اژدها برای محرک‌های سنگین، به کشمکش‌های ژئوپلیتیکی بین واشنگتن و پکن می‌پیوندند تا این جفت معامله‌گران را به چالش بکشند. همچنین، جنگ روسیه و اوکراین و بحران انرژی در اروپا برخی کاتالیزورهای اضافی هستند که حرکت صعودی این جفت را محدود می‌کنند.

بخوانید:  سهام ایالات متحده روز قدرتمندی را آغاز می کند

AUD/NZD در اولین جلسه آسیایی روز پنجشنبه، پایین ترین سطح خود را در حدود 1.1220 در تولید ناخالص داخلی قوی نیوزلند (NZ) افزایش داد. با این حال، جفت ارز متقاطع همچنان با احتیاط عرضه می شود، زیرا معامله گران منتظر گزارش مشاغل استرالیا برای ماه اوت هستند.

پیش‌تر، انتظارات تورم مصرف‌کننده استرالیا در ماه سپتامبر که انتظار می‌رفت 6.7 درصد در مقابل 5.9 درصد پیش از آن بود، دستورالعمل‌های فوری را قبل از گزارش مشاغل کلیدی استرالیا ارائه می‌دهد. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که تغییر اشتغال استرالیا از -40.9 هزار نفر به 35 هزار افزایش می‌یابد در حالی که نرخ بیکاری به 66.6 درصد در مقابل 66.4 درصد قبل افزایش می‌یابد. با این حال، خلق و خوی محتاطانه بانک مرکزی استرالیا (RBA) ممکن است گاوهای AUD/NZD را به چالش بکشد.

با GDP شرکت NZ، احتمال افزایش نرخ بهره بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) افزایش یافت که به نوبه خود به نفع دلار نیوزلند (NZD) بود. همچنین اظهارات محتاطانه بانک مرکزی استرالیا (RBA) که بر جفت AUD/NZD فشار نزولی وارد می کند.

اگرچه دو قله در اطراف 1.1255-60 گاوهای AUD/NZD را به چالش می کشند، اما روند نزولی جفت ارز مبهم باقی می ماند مگر اینکه به زیر سطح 1.1168 ژوئن نزول کند.