AUD/JPY قصد دارد در شرط بندی های dovish BOJ به بالاترین سطح هفت ساله نزدیک به 97.00 بازگردد.

در زمان مطبوعاتی، فیلیپ لو، فرماندار RBA، در «انجمن تجاری استراتژیک استرالیا – ملبورن» در مورد تورم، بهره‌وری و آینده پول صحبت می‌کند. نظرات RBA Lowe نشان می دهد که سرمایه گذاران باید برای تورم بالاتر در ماه ژوئن آماده شوند. برای مهار فشارهای قیمتی، RBA افزایش نرخ های بیشتری را در ماه های آینده دیکته خواهد کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-jpy-aims-to-recapture-seven-year-high-near-9700-on-dovish-boj-bets-202207200004

پس از انتشار صورتجلسه سیاست پولی ماه ژوئیه توسط RBA، گاوهای استرالیایی در برابر توکیو قوی‌تر عمل می‌کنند. راهنمایی های ارائه شده توسط سیاست گذاران RBA بدبینانه است زیرا فشارهای قیمتی در اقتصاد استرالیا افزایش یافته است. در حالی که RBA روی ایجاد ثبات قیمت زودتر متمرکز شده است.

در این هفته، داده های PMI S&P استرالیا از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. PMI تولید ممکن است به 56.4 در مقابل 56.2 در شکل قبل افزایش یابد. در حالی که PMI خدمات به طور قابل توجهی بالاتر از نسخه قبلی 52.6 در 55 است.

در جبهه توکیو، اعلام تصمیم BOJ در مورد نرخ بهره در روز پنجشنبه، رویداد مهمی خواهد بود. انتظار می‌رود که هاروهیکو کورودا، رئیس BOJ، اظهارنظر بدی کند زیرا بانک مرکزی متعهد به فشار بر تقاضای کل در اقتصاد است. بانک مرکزی بر روی نگه داشتن نرخ تورم بالای 2 درصد تمرکز دارد و برای رسیدگی به همین موضوع، شاخص قیمت دستمزد باید افزایش یابد، زیرا نرخ تورم بالاتر و سطوح پایین دستمزد می تواند شوک درآمد واقعی را افزایش دهد.

  • AUD/JPY با توجه به انتظارات از واگرایی گسترده تر سیاست RBA-BOJ، در نظر دارد به بالاترین سطح هفت ساله خود در 96.90 دست یابد.
  • دقایق RBA در بحبوحه فشارهای فزاینده قیمت، راهنمایی های جنگ طلبانه را نشان داده است.
  • انتظار می‌رود که BOJ در نشست سیاست پولی خود در روز پنجشنبه، اظهارنظری مبهم ارائه کند.

جفت AUD/JPY به روند پیروزی های پنج روزه خود ادامه داده و در حال رژه رفتن است تا بالاترین سطح هفت ساله خود را در 96.90 به دست آورد. فشارسنج ریسک توسط فعالان بازار در مورد افزایش احتمال واگرایی بیشتر در سیاست بانک مرکزی استرالیا (RBA) – بانک ژاپن (BOJ) تقویت شده است.