AUD/JPY سود خرید را در حدود 90.50 می بیند زیرا BOJ از موضع سازگارانه حمایت می کند.


  • AUD/JPY احتمالاً در بحبوحه نوسانات فزاینده ین ژاپن، بالشتکی در حدود 90.50 پیدا خواهد کرد.
  • افزایش آلودگی به کووید در چین ممکن است تنگناهای زنجیره تامین را بیشتر بدتر کند.
  • BOJ تأیید کرده است که بانک مرکزی سیاست فوق العاده سست را کنار نمی گذارد.

جفت AUD/JPY یک توقف در حرکت اصلاحی نزدیک به 90.50 در اوایل جلسه آسیایی را احساس می کند. پیش از این، فشارسنج ریسک به تدریج پس از ناکامی در افزایش مسیر صعودی خود به بالای مقاومت مهم 91.00 کاهش یافت. انتظار می‌رود که متقاطع حرکت بهبودی را به همراه داشته باشد زیرا بیان ادامه موضع تطبیقی ​​توسط بانک ژاپن (BOJ) باعث نوسانات ین ژاپن شده است.

در همین حال، AUD/USD نشانه هایی از افت را در حرکت نزولی نشان می دهد و نوع مشابهی از انتظار از جفت AUD/JPY است.

دلار استرالیا احتمالاً حرکات پیچیده ای را نشان می دهد زیرا کشورهای مختلف اقدامات ایمنی کووید را برای مسافران چینی اعمال می کنند. پس از لغو محدودیت‌های قرنطینه و بازگشایی اقتصاد با سرعتی محض، عفونت‌های کووید در چین به طرز چشمگیری افزایش یافته است. مقامات بهداشتی در ایالات متحده اشاره کردند که اقتصاد آزمایش های اجباری COVID-19 را برای مسافران چینی اعمال خواهد کرد.

اقتصاد چین قبلاً قوانین قرنطینه را برای مسافران ورودی لغو کرده است. کارکنان بیمارستان ها با اشاره به افزایش شدید موارد کووید-19، زمان فعلی را شلوغ ترین دوره زندگی خود توصیف می کنند. دلیل بازگشایی اقتصاد، کاهش اختلالات زنجیره تامین بود، با این حال، به نظر می رسد که سرعت بازگشایی اقتصاد، تنگناهای زنجیره تامین را بدتر کرده است.

در جبهه توکیو، BOJ تصدیق کرد که گسترش باند بازدهی برای رفع انحراف در قیمت اوراق قرضه دولتی 10 ساله ژاپن (JGBs) است و همانطور که توسط رویترز گزارش شده این گامی به سمت خروج از سیاست فوق‌العاده انطباقی نیست. . این ممکن است منجر به ضعف بیشتر ین ژاپن در آینده شود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-jpy-sees-buying-interest-around-9050-as-boj-advocates-an-accommodative-stance-202212282311