AUD/JPY در مسیر بازبینی سطح پشتیبانی کلیدی برای شروع سال جدید است


این جفت دو هفته پیش در تست پایین‌ترین قیمت 12 می خود در 87.30 قرار گرفت، اما حمایت روزانه قبل از اینکه شاهد بازگشت به بالای 90.00 در آستانه سال جدید باشیم، ادامه داشت. اما در چند جلسه گذشته، ین پیشرفت مناسبی داشته است و اگرچه USD/JPY تا حدودی از افت قبلی خود بهبود یافته است، سایر جفت‌های ین امروز چندان خوش شانس نیستند.

AUD/JPY به طور خاص یک مورد عجیب و غریب است، زیرا این افت در شرایطی است که احساسات سهام امروز بهتر است. قراردادهای آتی S&P 500 در حال حاضر 42 واحد یا 1.1 درصد افزایش یافته است، اما در عین حال، شاهد یک پیشنهاد خوب در اوراق نیز هستیم. بازدهی 10 ساله خزانه داری در حال حاضر بیش از 7 واحد در ثانیه کاهش یافته و به 3.758 درصد رسیده است و شاید این چیزی است که بر جفت ین تأثیر می گذارد.

در مورد AUD/JPY، ما به تست حمایت کلیدی که در بالا مشخص شده است باز می گردیم، با میانگین متحرک 100 هفته ای که در 87.03 مشاهده می شود، همچنین یک نقطه فنی محوری است که باید در جلسات پیش رو مراقب آن باشیم.

یک شکست محکم به پایین‌تر از آن می‌تواند به خوبی شاهد ایجاد یک حرکت نزولی دیگر برای این جفت پس از تثبیت در یک محدوده بزرگ و پرنوسان برای حداکثر سال 2022 باشد.


منبع: https://www.forexlive.com/news/audjpy-on-track-to-revisit-key-support-level-to-start-the-new-year-20230103/