AUD/JPY توجه چندانی به گزارش خوش‌بینانه اشتغال استرالیا نمی‌کند، زیرا بازدهی ناشی از نگرانی‌های Credit Suisse کاهش می‌یابد.اشتراک گذاری:

  • AUD/JPY در حول و حوش پایین ترین حد روزانه تحت فشار باقی می ماند و جهش اواخر چهارشنبه از پایین ترین سطح سه ماهه خود محو می شود.
  • تغییر اشتغال استرالیا، نرخ بیکاری در ماه فوریه بهبود یافت.
  • انتظارات تورم مصرف کننده استرالیا در ماه مارس به 5.0 درصد کاهش یافت.
  • بازدهی همچنان تحت فشار است، حتی در شرایطی که سیاست گذاران عجله دارند تا ترس های ناشی از ورشکستگی Credit Suisse را کاهش دهند.

AUD/JPY تلاش می کند تا گزارش اشتغال مثبت استرالیا برای ماه فوریه را در اوایل پنج شنبه تشویق کند، زیرا روحیه کاهش ریسک بر جفت ارز متقابل فشار می آورد. با این حال، مظنه ریزش اولیه را نزدیک به پایین ترین سطح روزانه 87.83 متوقف می کند.

تغییرات استخدامی استرالیا 64.6 هزار نفر در مقابل 48.5 هزار مورد پیش بینی شده و 11.5 هزار نفر قبلی افزایش یافته است در حالی که نرخ بیکاری نیز از 3.7 درصد قبلی و 3.6 درصد پیش بینی شده به 3.5 درصد کاهش یافته است.

همچنین بخوانید:

در اوایل روز، انتظارات تورمی مصرف کننده استرالیا در ماه مارس به 5.0 درصد کاهش یافت در حالی که پیش بینی های بازار 5.4 درصد و قبل از آن 5.1 درصد بود.

لازم به ذکر است که چاپ خوش‌بینانه سفارش‌های ماشین‌آلات ژاپن برای ژانویه، 9.5 درصد مامان در مقابل 1.8 درصد پیش‌بینی‌شده و 1.6 درصد قبل، به کل تراز تجاری کالاهای خوش‌بینانه ¥-897.7B در مقایسه با ¥-1069.4B تخمین‌های تحلیلگران می‌پیوندد. 3,498.6 میلیارد قرائت قبلی نیز بر AUD/JPY تاثیر می گذارد.

مهم‌تر از همه، نگرانی‌های ناشی از آشفتگی Credit Suisse بر قیمت‌های AUD/JPY با کاهش بازده تأثیر می‌گذارد. امتناع بانک ملی عربستان از تزریق وجوه بیشتر به Credit Suisse، سوآپ های اعتباری بانک اروپایی (CDS) کلیدی را به حرکت درآورد و بازارهای مالی را در روز چهارشنبه بحرانی به راه انداخت. در همین راستا، این خبر بود که مقامات بانک مرکزی اروپا (ECB) با بانک‌ها تماس گرفتند تا در مورد مواجهه با Credit Suisse سؤال کنند، که به نوبه خود روحیه ریسک‌پذیری را افزایش داد.

با این اوصاف، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بیشترین کاهش را در چهار ماه گذشته داشت و در نهایت به 3.46 درصد رسید. در همین راستا، کوپن‌های اوراق قرضه دو ساله ایالات متحده به پایین‌ترین حد خود در شش ماه گذشته رسیدند و پیش از پایان نوسانات چهارشنبه، نزدیک به 3.89%.

معامله‌گران AUD/JPY پس از مشاهده واکنش اولیه به داده‌های اشتغال استرالیا و بولتن بانک مرکزی استرالیا (RBA) برای سه ماهه چهارم (Q4)، باید به کاتالیزورهای ریسک و بازده برای جهت‌های روشن توجه کنند. اگر ریسک گریزی بازار همچنان کوپن های اوراق قرضه را خفه می کند، جفت ارز متقاطع جنبه نزولی بیشتری برای نمایش در نمودار دارد.

تحلیل تکنیکال

یک چرخش واضح نسبت به خط حمایت سه ماهه قبلی، در حدود 90.15 تا زمان چاپ، AUD/JPY را به سمت انتهای سال 2022 هدایت می کند که آستانه 87.00 را در بر می گیرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-jpy-pays-little-heed-to-upbeat-australia-employment-report-as-yields-drop-on-credit-suisse-fears-202303160037