AUD/JPY بهبودی فراتر از 91.00 را در فروش خرده فروشی استرالیایی بهتر از پیش بینی شده، با تمرکز RBA افزایش می دهد.

با نگاه به آینده، معامله گران AUD/JPY ممکن است شاهد یک روز ضعیف در آستانه به روز رسانی سیاست پولی RBA در روز سه شنبه باشند. با این حال، کاتالیزورهای ریسک ممکن است معامله گران جفت ارز متقابل را سرگرم کنند.

AUD/JPY به بالاترین حد روزانه نزدیک به 91.40 رسید زیرا خرده فروشی استرالیا کمتر از پیش بینی ها در سه ماهه چهارم (سه ماهه چهارم) کاهش یافت. افزایش قدرت به حرکت های بهبودی می تواند ضعف گسترده ین ژاپن (JPY) به دلیل بازدهی اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده باشد. با این حال، چالش‌های موجود برای معامله‌گران جفت ارزهای متقابل پیش از نشست سیاست پولی بانک مرکزی استرالیا (RBA) در روز سه‌شنبه بررسی می‌شود.

از سوی دیگر، به نظر می‌رسد مذاکرات پیرامون رئیس بعدی بانک مرکزی ژاپن (BoJ) و نگرانی‌های اخیر پیرامون ایالات متحده و چین در آستانه سفر دیپلمات آمریکایی این هفته به پکن، مشخصات ریسک و خریداران جفت AUD/JPY را به چالش می‌کشد.

در جاهای دیگر، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده برای سومین روز متوالی پایدارتر باقی می ماند و به 3.56 درصد در زمان مطبوعاتی رسید، پس از بزرگترین جهش هفتگی از اواخر سپتامبر 2022. دلیل اصلی همین امر می تواند به اشتغال بیشتر در ایالات متحده مرتبط باشد و داده های فعالیت ها

  • AUD/JPY قیمت پیشنهادی خود را افزایش می‌دهد تا بالاترین سطح خود را به روز کند، و کاهش قیمت دو هفته‌ای را افزایش می‌دهد.
  • قرارداد خرده فروشی سه ماهه چهارم استرالیا کمتر از حد انتظار است، داده های سطح دوم خوشبینانه به دست می آیند.
  • احساسات ترش فشار نزولی بر جفت فشارسنج ریسک و فشار وارد می کند.
  • صحبت هایی که پیرامون رهبر بعدی BoJ وجود دارد، کاتالیزورهای ریسک پیش از RBA مورد توجه قرار خواهند گرفت.

رویترز در صفحه دیگری اشاره کرد که یک جت جنگنده ارتش آمریکا روز شنبه یک بالن مشکوک جاسوسی چینی را در سواحل کارولینای جنوبی ساقط کرد، یک هفته پس از آن که برای اولین بار وارد حریم هوایی ایالات متحده شد و یک حماسه جاسوسی دراماتیک – و عمومی – به راه انداخت. روابط چین و آمریکا را بدتر کرد.

خرده فروشی سه ماهه چهارم استرالیا (سه ماهه چهارم) 0.2% در QQ در مقابل -0.6% مورد انتظار و افزایش قبلی 0.2% کاهش یافت. در اوایل روز، تورم اوراق بهادار TD برای کشور از 0.2 درصد قبل به 0.9 درصد در ماه گذشته و همچنین به 6.4 درصد در سال در مقابل 5.9 درصد بازخوانی قبلی در ماه ژانویه افزایش یافت.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-jpy-extends-recovery-beyond-9100-on-better-than-forecast-aussie-retail-sales-rba-in-focus-202302060040

آخرین اعداد تورم استرالیا تند و تیز بوده است، اما داده های اشتغال در حمایت از اقدام تهاجمی RBA، که به نوبه خود ارزهای AUD/JPY را بررسی می کند، نبوده است. با این حال، بلومبرگ گفت: «بانک مرکزی استرالیا مطمئناً نرخ بهره را در اولین جلسه خود در سال افزایش خواهد داد و برخی از ناظران به خطر از سرگیری اقدامات بزرگ برای مقابله با افزایش شگفت‌انگیز تورم اشاره می‌کنند.»

تحلیل تکنیکال

بسته شدن روزانه فراتر از میانگین متحرک نمایی 200 روزه (EMA)، در حدود 91.60 تا زمان مطبوعات، برای بازپس گیری کنترل گاوهای AUD/JPY ضروری است.

اخیراً رسانه‌های ژاپنی احتمال اینکه ماسایوشی آمامییا، معاون رئیس بانک مرکزی ژاپن، رئیس بعدی بانک مرکزی ژاپن باشد را برجسته کرده‌اند. با این حال، شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن، اشاره کرد که او در مورد نامزدی BoJ “خارج از چرخه” بوده است. همچنین، جیجی نیوز ژاپن اعلام کرد که آمامیای BoJ درخواست‌ها را برای پاسخ دادن به وی به عنوان فرماندار بعدی BoJ رد کرد. باید توجه داشت که امروزه با توجه به اینکه ژاپن شاهد تورم بالاتری است و پایان سیاست پولی فوق‌العاده آسان صحبت می‌شود، مذاکرات از اهمیت بیشتری برخوردار است. از این رو، یک رهبر جنگ‌طلب می‌تواند ین را پیش ببرد.

شایان ذکر است که S&P 500 Futures زیان ملایمی را چاپ می کند و سهام در منطقه آسیا-اقیانوسیه به طور ملایمی برای نشان دادن احساسات ترش پیشنهاد می شود.