AUD/JPY با تغییر تمرکز روی داده های رسمی PMI چین به زیر 90.00 دلار سقوط کرد.


  • AUD/JPY در بحبوحه عدم قطعیت کووید در چین به زیر حمایت روانی 90.00 دلار سقوط کرده است.
  • انتظار می‌رود که داده‌های رسمی PMI چین در ماه دسامبر عملکرد بهتری داشته باشد.
  • BoJ حدود یک تریلیون ین را با نرخ بهره 0.0 درصد در عملیات در 4 ژانویه عرضه خواهد کرد.

جفت AUD/JPY حمایت روانی 90.00 را در جلسه آسیایی تسلیم کرده است. فشارسنج ریسک یک حرکت فروش را حس کرده است زیرا افزایش موارد کووید-19 در چین کشورهای دیگر را مجبور می کند به دنبال اقدامات بسیار ایمن برای ورود از چین باشند. افزایش قابل توجه موارد کووید در چین بر دلار استرالیا تأثیر می گذارد زیرا فعالیت تجاری می تواند به دلیل اختلالات بیشتر در زنجیره تأمین کاهش یابد.

بیان بازگشایی چین از ژانویه 2023 با هدف کاهش تنگناهای زنجیره تامین منجر به اختلالات بیشتر شده است. کشورهای بزرگ خواستار گزارش‌های منفی کووید در مورد ورود از چین هستند تا از خود در برابر همه‌گیری محافظت کنند. در همین حال، وو زونیو، اپیدمیولوژیست ارشد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین (CDC) در نشستی در روز پنجشنبه هشدار داد، کووید در طول فصل تعطیلات در حال گسترش است.

جدا از وضعیت کووید، سرمایه‌گذاران در مورد داده‌های رسمی PMI چین که این آخر هفته منتشر می‌شود، نامطمئن هستند. طبق اجماع، PMI تولیدی دفتر ملی آمار (NBS) بالاتر از 49.2 در مقایسه با نسخه قبلی 48.0 است. انتظار می‌رود که کاتالیزور PMI غیر تولیدی عملکرد بهتری داشته باشد زیرا داده‌های اقتصادی 51.4 در مقابل انتشار قبلی 46.7 مشاهده می‌شوند.

شایان ذکر است که استرالیا شریک تجاری پیشرو چین است و عدم اطمینان اقتصادی در چین باعث نوسانات دلار استرالیا می شود.

در جبهه توکیو، ین ژاپن علیرغم اعلام عملیات تامین وجوه در مقابل وثیقه ادغام شده توسط بانک ژاپن (BoJ) در روز پنجشنبه، در حال جذب است. BoJ حدود یک تریلیون ین را با نرخ بهره 0.0 درصد در عملیات در 4 ژانویه عرضه خواهد کرد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/aud-jpy-drops-below-9000-as-focus-shifts-to-chinas-official-pmi-data-202212300013