ASML در EPS شکست می‌خورد، انویدیا خودروهای برقی Nio را تامین می‌کند، IPO Mobileye اینتل بد به نظر می‌رسد

تحلیلگران به ویژه تحت تاثیر حاشیه ناخالص 51.8 درصد قرار گرفتند که بسیار بالاتر از حد متوسط ​​49.5 درصد بود. رکورد خالص رزرو 8.9 میلیارد یورویی نیز چشم انداز مثبت جداگانه ای را برای آینده ایجاد کرد. برای سه ماهه چهارم، ASML بین 6.1 تا 6.6 میلیارد یورو درآمد را هدایت می کند که بسیار بالاتر از رقم سال قبل است که کمی کمتر از 5 میلیارد یورو است.

اخبار سهام نیمه هادی ها

انتظار می رود Mobileye در اولین عرضه خود به ارزش 820 میلیون دلار سهام را با قیمتی بین 18 تا 20 دلار بفروشد. این شرکت تحت علامت MBLY معامله خواهد کرد.

پیش بینی سهام ASML

به نظر می رسد سهام ASML هفته گذشته حدود 363 دلار به پایین ترین سطح خود رسیده است. نمودار هفتگی زیر نشان می دهد که سهام ASML در حال حاضر در حال افزایش نسبت به بقیه بازار هستند و به میانگین متحرک 8 هفته ای 440 دلار نزدیک می شوند. خط روندی که در تمام سال نزولی بوده است نزدیک به 500 دلار است و باید هم هدف صعودی و هم نقطه مقاومت را ایجاد کند. بالاتر از آن، میانگین متحرک 30 هفته ای مقاومت بیشتری ارائه می دهد. در حال حاضر شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر نقطه میانی است. عبور از آن نقطه میانی – 50 – به گاوهای نر دلیل بیشتری می دهد تا برای یک سود بیشتر مقاومت کنند.

ASML همچنین بازار را با بیان اینکه به وضوح اعلام کرد که مدیریت محدودیت‌های جدید ایالات متحده در صادرات فناوری نیمه‌رسانای پیشرفته به چین را مانع بزرگی بر سر راه خود نمی‌داند، بازار را شگفت‌زده کرد. تحلیلگران قبلا از ASML، Intel و Lam Research به عنوان شرکت هایی که به دلیل محدودیت های جدید صادراتی با ضعف مواجه می شوند، نام برده بودند.

ASML Holding (ASML) پس از اینکه سازنده تجهیزات تولید نیمه هادی هلندی بسیار بالاتر از انتظارات درآمد کسب کرد، سهام در جلسه صبح چهارشنبه 6 درصد افزایش یافت. ASML سود هر سهم سه ماهه سوم (EPS) را 4.29 یورو (4.20 دلار) گزارش کرد، در حالی که توافق وال استریت 3.53 دلار بود. سهام در زمان نگارش این مقاله با قیمت 424.51 دلار معامله می شود.

Nvidia (NVDA) به اخبار بازگشته است زیرا تراشه های آن ناوگان جدید را تامین می کنند کودک (NIO) خودروهایی که در هفته گذشته در چهار بازار اروپایی عرضه شدند. جای دیگر اینتل (INTC) به نظر می رسد از عدم علاقه به اسپین آف Mobileye خود رنج می برد و Lam Research (LCRX) گزارش سود پس از بسته شدن

اخبار درآمد ASML

اینتل نمی تواند استراحت کند. پس از اینکه در ابتدا برای 20 میلیارد دلار اسپین اوت واحد رانندگی خودران Mobileye به عنوان یک شرکت عمومی مستقل فیلمبرداری شد، شایعاتی در روز سه شنبه منتشر شد مبنی بر اینکه اینتل اکنون ارزشی بین 14.4 تا 16 میلیارد دلار در نظر خواهد گرفت. هنگامی که اینتل برای اولین بار ایده عرضه اولیه واحد داخلی را که قبلاً به مبلغ 15.3 میلیارد دلار در سال 2017 خریداری کرده بود، مطرح کرد، مدیریت فکر کرد که می تواند 50 میلیارد دلار به فروش برساند. اکنون بازار کاملاً تغییر کرده است و علاقه به IPO به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

Lam Research از سه ماهه و راهنمایی قدرتمند ASML بهره می برد. سهام این سازنده تجهیزات نیمه هادی در روز چهارشنبه 1.7 درصد افزایش یافت، پیش از درآمد سه ماهه اول مالی پیش بینی شده پس از بسته شدن. وال استریت 9.51 دلار در GAAP EPS با درآمد 4.91 میلیارد دلار انتظار دارد. همه 17 تحلیلگر پیش بینی های خود را برای سه ماهه ارتقاء داده اند. میانگین قیمت هدف وال استریت برای سهام 477 دلار است، در حالی که سهام نزدیک به 328 دلار معامله می شود.

تراشه‌های جدید NVIDIA DRIVE Orin انویدیا قطعه اصلی پازل هوش مصنوعی برای مدل‌های جدید چینی است که در هفته گذشته در اروپا معرفی شدند. بعد از اینکه تاکنون فقط در نروژ و چین در دسترس بوده است، آینده قابل درک است تسلا (TSLA) رقیب اکنون سه مدل مختلف را در آلمان، هلند، سوئد و دانمارک عرضه می کند. برای سیستم‌های رانندگی خودران محدود، Nio از چهار سیستم Nvidia DRIVE Orin روی یک تراشه برای رفع نیازهایی مانند تعویض باتری و پارک خودکار استفاده می‌کند. این سیستم ها همچنین به مدیریت بزرگراه با هدایت هوش مصنوعی کمک می کنند.

نمودار سهام ASML روند نزولی واضحی را نشان می دهد

نیو مدل های ET7، ES7 و ET5 را برای بازار اروپا تولید می کند که همگی در حال حاضر پرفروش ترین در بازار چین بوده اند. NIO همچنین از خودروها در مدل‌های اشتراکی استفاده می‌کند و نه به‌عنوان فروش مستقیم توسط بانک‌ها.

  • ASML اجماع Q3 را در مورد EPS و درآمد شکست داد.
  • انویدیا در حال حاضر سیستم تراشه اصلی سیستم‌های رانندگی خودکار Nio را تولید می‌کند.
  • Lam Research درآمد پس از بسته شدن را گزارش می دهد.
  • اینتل با ارزیابی IPO Mobileye انتظار چندانی ندارد.

“به دلیل تعدادی از نگرانی های اقتصاد کلان جهانی از جمله تورم، اعتماد مصرف کننده و خطر رکود، عدم اطمینان در بازار وجود دارد. در حالی که ما شروع به مشاهده پویایی تقاضای متفاوت در هر بخش بازار کرده‌ایم، تقاضای کلی برای سیستم‌های ما همچنان قوی است.”

نمودار هفتگی ASML


منبع: https://www.fxstreet.com/news/semiconductor-stock-round-up-asml-beats-on-eps-nvidia-supplies-nio-evs-intels-mobileye-ipo-looks-grim-202210191452

درایو NVIDIA orin

پیش بینی های وال استریت برای درآمد 5.3 میلیارد دلاری در سه ماهه سوم به راحتی با فروش 5.8 میلیارد یورو (5.67 میلیارد دلار) پیشی گرفت.