Asia FX از افزایش ریسک پس از CPI توسط Investing.com تسکین می یابد

نوشته امبار واریک

شکاف فزاینده بین نرخ های بهره محلی و ایالات متحده در سال جاری به شدت بر ین تأثیر گذاشته است و بانک ژاپن تاکنون تمایلی به افزایش نرخ بهره نداشته است.

پس از اینکه داده ها نشان داد به بالاترین سطح خود از آوریل 2020 رسیده است، 0.1٪ کاهش یافت، زیرا اقدامات محرک و هزینه های تعطیلات باعث افزایش قیمت ها شد. اما تورم در ماه سپتامبر کاهش یافت که بازتاب تداوم ضعف در بخش تولید چین در سال جاری میلادی است.

ترس از قرنطینه های بیشتر در چین برای کووید در این هفته در بحبوحه شیوع های جدید در پایتخت مالی شانگهای افزایش یافت. قرار بود یوان در هفته حدود 1 درصد کاهش یابد.

در حالی که انتظار می‌رود این قرائت منجر به افزایش شدیدتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو شود، معامله‌گران همچنین شرط‌هایی را افزایش دادند که بدترین شوک‌های تورمی برای اقتصاد ایالات متحده اکنون پشت سر گذاشته شده است. این امر باعث افزایش سود در بازارهای سهام و سایر دارایی های ریسک محور شد.


© رویترز.

روز جمعه حول و حوش 112.3 ثابت ماند، همانطور که . اما پس از زیان های روز پنجشنبه، ارزش دلار حدود 0.4 درصد برای هفته کاهش یافت.

ارزهای آسیایی گسترده تر حرکت اندکی داشتند، و هیچ تسکینی از ضعف دلار نداشتند. این شاخص تقریباً به پایین ترین حد خود رسید، در حالی که 0.4 درصد از پایین ترین سطح 13 سال گذشته افزایش یافت.

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی در روز جمعه کاهش یافتند و قرار بود هفته را با کاهشی به پایان برسانند زیرا تورم بیش از حد انتظار ایالات متحده باعث ترس از افزایش شدیدتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه های آینده شد.

مقام پولی سنگاپور همچنین سیاست های پولی را تشدید کرد، زیرا در جهت مهار فشارهای تورمی در کشور حرکت می کند.

سود در قیمت فلزات صنعتی حمایت کرد که 0.6 درصد افزایش یافت.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-takes-little-relief-from-postcpi-risk-rally-2912064

با کاهش روند روز جمعه، پس از اینکه داده ها نشان داد کشور در سه ماهه سوم سال جاری بود، 0.6 درصد افزایش یافت، و مانع از کاهش سرعت تولید و افزایش تورم شد.

دلار آمریکا در روز پنجشنبه 0.7 درصد سقوط کرد، حتی در حالی که داده ها نشان می دهد ایالات متحده در ماه سپتامبر بیش از حد انتظار رشد کرده است.

با این حال، با توجه به اینکه فدرال رزرو سیگنال داده است که در کوتاه مدت به افزایش شدید نرخ بهره ادامه خواهد داد، ارزهای آسیایی نشانه های کمی از افزایش ریسک روز پنجشنبه دریافت کردند. اکنون بازارها به گونه ای قیمت گذاری می کنند که بانک مرکزی در ماه نوامبر نرخ بهره را 75 واحد افزایش خواهد داد.

افت 0.1 درصدی داشت و یکی از بدترین عملکردهای این هفته بود که در نهمین هفته متوالی زیان خود 1.5 درصد کاهش داشت. این ارز روز پنجشنبه به ضعیف ترین سطح خود در 32 سال گذشته سقوط کرد و از مرز 147 در برابر دلار عبور کرد.