25 واحد بر ثانیه در هفته آینده به طور کامل در بازارهای نرخ بهره قیمت گذاری نشده است – رابوبانکاشتراک گذاری:

پنجشنبه آینده، بانک انگلستان (BoE) تصمیم خود را در مورد سیاست پولی اعلام خواهد کرد. انتظار می رود نرخ بهره ۲۵ واحد پایه افزایش یابد و به ۴.۲۵ درصد برسد. تحلیلگران رابوبانک همچنین شاهد افزایش نرخ یک چهارم واحدی هستند و هشدار می دهند که چنین سناریویی به طور کامل در بازار بهره قیمت گذاری نشده است، “که نشان می دهد شانس نگهداری پس از سقوط SVB افزایش یافته است.”

ترس، عدم اطمینان و شک

بحران مالی 2007-2008 به ما آموخت که حتی شکست‌های کوچک نیز می‌تواند منجر به مشکلات مهمی شود. در حالی که مدیریت ضعیف ریسک نقدینگی SVB دلیل اصلی سقوط آن بود، تغییر رژیم نرخ بهره «پایین‌تر برای طولانی‌تر» به «بالاتر، احتمالاً برای مدت طولانی‌تر» به عنوان محرک عمل کرد. این موضوع این سوال را مطرح می‌کند که آیا سایر موسسات مالی می‌توانند در نهایت با وضعیت مشابهی روبرو شوند که به سه نفر بدنام ترس، عدم اطمینان و شک دامن بزند.

بنابراین ما انتظار داریم که چرخه پیاده روی در جلسه هفته آینده با سرعت متوسط ​​25bp ادامه یابد. این امر نرخ بهره بانکی را به 4.25 درصد افزایش می دهد. از آنجایی که اعضای خارجی تنریرو و دینگرا مطمئناً به افزایش رای نمی دهند، از هفت سیاست گذار باقی مانده، پنج نفر باید به چنین افزایشی رای دهند. در واقع، حتی تعجب آور نیست اگر شاهد یک تقسیم سه جانبه باشیم، با تنریرو و/یا دینگرا حتی به قطع رای دهند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/boe-a-25-bps-next-week-not-fully-priced-in-interest-rate-markets-rabobank-202303172020