یک سواری پر از دست انداز برای خرده فروشان که به طرفین می روند – CIBC

خرده‌فروشی از نظر حجمی افزایش نمی‌یابد، اما کاهش نمی‌یابد، و این نشان می‌دهد که پس‌اندازهای انباشته در طول همه‌گیری ممکن است تا حدی از مصرف در برابر تأثیر نرخ‌های بهره بالاتر محافظت کند. با این حال، با توجه به اینکه پس‌اندازها دیگر مانند گذشته متورم نشده‌اند، به‌ویژه در شرایط تعدیل‌شده بر اساس تورم، و با افزایش بیشتر نرخ‌ها، مصرف خانوارها همچنان می‌تواند در نیمه اول سال 2023 شاهد کاهش ملایمی باشد. افزایش از بانک کانادا در هفته آینده.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/canada-a-bumpy-ride-for-retailers-that-is-going-sideways-cibc-202301201647

در یک نکته مثبت تر، تخمین پیش از ماه دسامبر افزایش فروش کلی 0.5 درصدی را نشان داد که با توجه به کاهش شدید قیمت بنزین که در طول ماه مشاهده شد، از نظر حجم حتی بهتر به نظر می رسد. به طور کلی، این دو ماه با هم نشان‌دهنده یک سفر پردست‌انداز برای خرده‌فروشان کانادایی است، اما حداقل یک سواری است که به‌جای نزول، به طور گسترده‌ای به سمت پایین پیش می‌رود.

داده های منتشر شده در روز جمعه نشان می دهد که خرده فروشی در کانادا در ماه نوامبر 0.1 درصد کاهش یافته است که نسبت به برآورد اولیه 0.5 درصد کاهش یافته است. تحلیلگران CIBC خاطرنشان می‌کنند که برخی از جزئیات چندان دلگرم‌کننده نبودند و روند زیربنایی همچنان نشان می‌دهد که فروش خرده‌فروشی به طور گسترده از نظر حجم حرکت می‌کند. آنها انتظار داشتند که بانک کانادا در هفته آینده نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد.

نقل قول های کلیدی: