یک روز تقویمی در اروپا تنها بر گزارش مشاغل ایالات متحده تمرکز دارد

برای شما بهترین روزهای آینده را آرزو می کنم و در تجارت خود موفق باشید! در آنجا امن بمانید


منبع: https://www.forexlive.com/news/a-bare-calendar-day-in-europe-keeps-the-sole-focus-on-the-us-jobs-report-20230602/

در جاهای دیگر، AUD/USD و NZD/USD پس از آزمایش پشتیبانی کلیدی به ترتیب در 0.6500 و 0.6000 در هفته، شاهد بازگشت قوی هستند. هر دو جفت اکنون تقریباً 100 پیپ بالاتر از آن معامله می‌کنند، زیرا خریداران به دنبال کمی هوا هستند.

از آنجایی که در اروپا چیزی در دستور کار نیست، ممکن است قبل از شروع همه فعالیت‌ها، زمانی که بعداً به لیست حقوق و دستمزد غیرکشاورزی می‌رسیم، درگیر یک برنامه آرام‌تر باشیم.

در همین حال، یورو/دلار آمریکا برای اولین بار در چهار هفته گذشته قیمت را به بالای میانگین متحرک ساعتی اصلی بازگردانده است. این جفت در حال حاضر در حدود 1.0765 معامله می شود و علامت 1.0800 جایی است که فروشندگان باید برای حفظ حرکت نزولی خط بکشند.

با توجه به شرایط، این وضعیتی را ایجاد می کند که خطرات مربوط به گزارش مشاغل ایالات متحده به سمت نزولی برای دلار منحرف می شود. اگر داده ها ضعیف باشند، دلار در برابر عقب نشینی طولانی آسیب پذیر است. از طرف دیگر، اگر داده ها همانطور که انتظار می رود یا بهتر باشد، هنوز کافی نیست به طور کامل بازارها را به افزایش ۲۵ واحدی نرخ بهره در ژوئن متقاعد کند.

از سوی دیگر، دلار شاهد توقف رشد اخیر خود بوده است. USD/JPY بیشتر از مرز 140.00 دور می شود زیرا بازدهی خزانه داری برای سومین روز متوالی پس از پایان هفته طولانی کاهش یافت.

بخوانید:  پس از رسیدن به سطح بالای 0.9240 در حدود 0.9210 ثابت می ماند

دلار در نهایت تحت فشار مذاکرات “پرش” شکست خورد، زیرا سهام نیز برای نجات هفته ای که در غیر این صورت یک هفته نسبتاً سخت بود، افزایش یافت. شایان ذکر است، S&P 500 و Nasdaq هر دو به بالاتر از میانگین متحرک 100 هفته‌ای خود بازگشته‌اند، زیرا سهام به دنبال پایان هفته با نرخ قوی‌تری هستند.