یورو کاهش می‌یابد، اما داده‌های سرویس‌های قوی باعث ضرر می‌شود

او گفت: “بدون شک پیشرفت‌های بزرگی از کاهش قیمت گاز و کاهش شرایط مالی صورت گرفته است، اما ما هنوز چیزی نزدیک به تاخیر کامل فیلتر سیاست پولی از طریق ایالات متحده و اروپا را مشاهده نکرده‌ایم.”

لندن (رویترز) – دلار در روز سه‌شنبه نزدیک به بالاترین حد خود در شش هفته گذشته حفظ شد، زیرا یورو تحت فشار قرار گرفت پس از آن که داده‌ها نشان داد فعالیت‌های تولیدی منطقه یورو در این ماه بدتر شده است، اگرچه بازگشت در بخش خدمات حساس‌تر به تورم، زیان‌ها را کنترل کرد.

بر اساس نظرسنجی روز سه‌شنبه موسسه تحقیقات اقتصادی ZEW، تمایل سرمایه‌گذاران آلمانی در این ماه به لطف انتظارات سود بیشتر در بخش‌های مرتبط با انرژی و صادرات، بیش از حد انتظار بهبود یافت.

شاخص مرکب مدیران خرید (PMI) S&P Global (NYSE:) برای منطقه یورو که به عنوان معیار خوبی برای سلامت کلی اقتصاد تلقی می شود، به بالاترین میزان خود در 9 ماه گذشته رسید.

او گفت که تورم دستمزدها معمولاً در بخش خدمات ماندگارتر است و فعالیت قوی در آنجا نشان می دهد که بانک مرکزی اروپا ممکن است احتمال بیشتری برای افزایش نرخ بهره داشته باشد – در نتیجه از یورو حمایت می کند.

نوشته آماندا کوپر

پس از آن که داده‌های قوی نیروی کار آمریکا و نشانه‌هایی از تورم مداوم احتمال افزایش نرخ‌های بهره آمریکا را بیش از آنچه قبلاً پیش‌بینی می‌شد، افزایش داد، یورو به‌ویژه در برابر دلار در چند هفته گذشته با مشکل مواجه شده است.

بر اساس نظرسنجی روز سه‌شنبه، شاخص فعالیت بخش خدمات به بالاترین حد خود از ژوئن رسیده است، در حالی که بخش تولید در این ماه با سرعت بیشتری کاهش یافته است.

بخوانید:  کاهش نرخ دلار به دلیل کاهش تورم، خطر رکود اقتصادی آسیا FX را کاهش می دهد توسط Investing.com


© رویترز. عکس فایل: اسکناس های صد دلاری در این تصویر تصویری در بانکی در سئول در 9 ژانویه 2013 دیده می شود. رویترز/لی جائه وون

حرکت داده‌ها اخیرا مثبت بوده است، اما ارزیابی اینکه در این مرحله از چرخه باید در کجا باشیم، برای چند ماه آینده دشوار خواهد بود. بانک دویچه (ETR:) استراتژیست جیم رید گفت.

در همین حال، استرلینگ مسیر خود را معکوس کرد و با 0.5 درصد افزایش در برابر دلار به 1.2098 دلار رسید. پس از آنکه داده‌ها نشان داد فعالیت‌های تجاری بریتانیا در اوایل فوریه بسیار سالم‌تر از حد انتظار بوده است، تقریباً 0.9 درصد در برابر یورو افزایش یافت و به 88.05 پنس رسید که بزرگترین رشد یک روزه خود از اواسط ژانویه را رقم زد.


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-rally-loses-steam-as-traders-wait-on-fed-data-3008361

جرمی استرچ، رئیس استراتژی ارز جهانی CIBC Capital Markets گفت: «مسلماً اعداد تولید ناامیدکننده هستند، اما آنچه می‌توانم بگویم این است که اعداد خدمات به طور منطقی سازنده هستند.

پس از ارزیابی شگفت‌آور فعالیت‌های تجاری بریتانیا، پوند به بزرگترین افزایش یک روزه خود در پنج هفته گذشته در برابر یورو رسید.

دلار در برابر ین با 0.3 درصد افزایش به 134.72 رسید.

داده‌های تولیدی ایالات متحده اواخر روز سه‌شنبه منتشر می‌شود، در حالی که شاخص اصلی مخارج مصرف شخصی روز جمعه – سنج ترجیحی فدرال رزرو برای تورم – می‌تواند روشنگر آنچه ممکن است با نرخ‌های بهره در سال جاری رخ دهد، روشن کند.

یورو در آخرین روز با 0.3 درصد کاهش در برابر دلار به 1.0649 دلار رسید. در ماه فوریه تاکنون نزدیک به 2 درصد از ارزش خود را در برابر ارز ایالات متحده از دست داده است. اما این چیزی دور از ذهن است. در برابر ین ژاپن، 1.5 درصد افزایش یافته است، در حالی که در برابر پوند ثابت است.

بخوانید:  نفت برنت تا پایان سال به 125 دلار بازگشت - UBS

این شاخص تا کنون در ماه فوریه نزدیک به 2 درصد رشد داشته است که آن را در مسیر قوی ترین عملکرد ماهانه خود از زمان افزایش 3.2 درصدی سپتامبر قرار داده است. در حال حاضر در حدود 104 معامله می شود که پایین تر از حداکثر 6 هفته گذشته جمعه 104.67 است.