یورو/ پوند به محله 0.8800 صعود کرد که بالاترین رقم از اواسط نوامبر به دلیل تولید ناخالص داخلی ضعیف بریتانیا بود.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-gbp-climbs-to-08800-neighbourhood-highest-since-mid-november-on-weaker-uk-gdp-202212220735جدای از این، تجدید نظر رو به پایین در چاپ تولید ناخالص داخلی سه ماهه سوم بریتانیا، پوند استرلینگ را بیشتر تضعیف می کند و متقاطع EUR/GBP را برای دومین روز متوالی بالاتر می برد. اقتصاد بریتانیا در دوره جولای تا سپتامبر 0.3 درصد کاهش یافت که ضعیف تر از کاهش 0.2 درصدی تخمین زده شده قبلی است. علاوه بر این، نرخ رشد سالانه از 2.4 درصد گزارش اولیه به 1.9 درصد کاهش یافت.

متقاطع EUR/GBP بر اساس حرکت صعودی قوی روز قبل است و به محله 0.0.8800 یا بالاترین سطح خود از اواسط نوامبر در اوایل جلسه اروپا در روز پنجشنبه صعود می کند.

  • EUR/GBP برای دومین روز متوالی افزایش یافته و به بالاترین سطح خود از اواسط نوامبر رسیده است.
  • بازنگری رو به پایین در چاپ تولید ناخالص داخلی بریتانیا، پوند را تضعیف می کند و حمایت را به متقاطع گسترش می دهد.
  • موضع جنگ طلبانه تری که توسط بانک مرکزی اروپا اتخاذ شده است، از چشم انداز یک حرکت قدردانی بیشتر حمایت می کند.

پوند انگلیس به عملکرد ضعیف نسبی خود در پی نتیجه منفی نشست بانک مرکزی انگلیس در هفته گذشته ادامه می دهد، که به نوبه خود به عنوان یک بادی برای متقاطع EUR/GBP عمل می کند. در واقع، دو نفر از نه عضو MPC BoE به ثابت نگه داشتن نرخ بهره رای دادند که نشان می‌دهد بانک مرکزی به پایان چرخه سیاست‌های سخت‌گیرانه فعلی نزدیک‌تر است.

از سوی دیگر، ارز مشترک همچنان از موضع جنگ طلبانه‌تر اتخاذ شده توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) حمایت می‌کند و نشان می‌دهد که برای مهار تورم باید هزینه‌های استقراض را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. این، به نوبه خود، نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت برای EUR/GBP از آن به سمت صعودی عبور می کند و از چشم انداز حرکت بیشتر حمایت می کند.

بخوانید:  موقعیت های خالص CFTC ژاپن JPY NC تا 37.7 هزار ین از 40.9-40 هزار ین قبلی

سطوح فنی برای تماشا