یورو معاملات کف و محدوده را پیدا می کند، 1.1000 دور از دسترس باقی می ماند

داده‌های تورم منطقه یورو که با شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده (HICP) اندازه‌گیری می‌شود، یک اقتصاد سنجی مهم برای یورو است. اگر تورم بیش از حد انتظار افزایش یابد، به خصوص اگر بالاتر از هدف 2 درصدی بانک مرکزی اروپا باشد، بانک مرکزی اروپا را ملزم به افزایش نرخ بهره برای بازگرداندن آن به کنترل می کند.
نرخ بهره نسبتاً بالا در مقایسه با همتایان خود معمولاً به نفع یورو خواهد بود، زیرا این منطقه را به عنوان مکانی برای سرمایه گذاران جهانی برای پارک پول خود جذاب تر می کند.

چگونه داده های اقتصادی بر ارزش یورو تاثیر می گذارد؟

یکی دیگر از اطلاعات مهم منتشر شده برای یورو، تراز تجاری است. این شاخص تفاوت بین درآمد یک کشور از صادرات خود و آنچه را که برای واردات در یک دوره معین هزینه می کند را اندازه گیری می کند.
اگر کشوری کالاهای صادراتی زیادی تولید کند، ارزش پول آن صرفاً از تقاضای اضافی ایجاد شده از سوی خریداران خارجی که به دنبال خرید این کالاها هستند، افزایش می یابد. بنابراین، تراز خالص تجاری مثبت یک ارز را تقویت می کند و بالعکس برای تراز منفی.

از سوی دیگر، شکست و بسته شدن به زیر بالاترین سطح پایین تر در 1.0830، قدرت و اعتبار روند صعودی را زیر سوال می برد و می تواند شاهد گسترش زیان تا تلاقی حمایت در 1.0750 باشد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/euro-continues-to-feel-the-pressure-11000-remains-just-out-of-reach-202304190750

داده های منتشر شده سلامت اقتصاد را می سنجد و می تواند بر یورو تأثیر بگذارد. شاخص‌هایی مانند تولید ناخالص داخلی، PMI تولید و خدمات، بررسی‌های اشتغال و احساسات مصرف‌کننده همگی می‌توانند بر جهت ارز واحد تأثیر بگذارند.
اقتصاد قوی برای یورو خوب است. نه تنها سرمایه‌گذاری خارجی بیشتری را جذب می‌کند، بلکه ممکن است بانک مرکزی اروپا را تشویق کند تا نرخ‌های بهره را تعیین کند، که مستقیماً یورو را تقویت می‌کند. در غیر این صورت، اگر داده های اقتصادی ضعیف باشند، احتمالاً یورو سقوط خواهد کرد.
داده های اقتصادی برای چهار اقتصاد بزرگ در منطقه یورو (آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا) به ویژه قابل توجه است، زیرا آنها 75 درصد از اقتصاد منطقه یورو را تشکیل می دهند.

بخوانید:  عقب نشینی دلار، به سمت بزرگترین کاهش هفتگی از اواسط ژانویه تا کنون. کاهش بیت کوین توسط رویترز

تراز تجاری چگونه بر یورو تأثیر می گذارد؟

EUR/USD: نمودار روزانه

از دیدگاه فنی، این جفت به طور کلی در یک روند صعودی میان مدت است که تمایل به گسترش دارد.

متحرکان بازار EUR/USD

 • یورو به سرعت سودهای کوچکی را که پس از بازنگری شاخص هماهنگ اصلی قیمت‌های مصرف کننده (HICP) از 1.2 درصد در برآورد نهایی ماه مارس به 1.3 درصد کاهش می‌دهد.
 • دلار آمریکا از اظهارات جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، مبنی بر اینکه فدرال رزرو باید به افزایش نرخ بهره به دلیل تورم مداوم و ترس از رکود بیش از حد افزایش یابد، افزایش یافت.
 • درآمدهای غیرمنتظره قوی سه ماهه اول شرکت هایی مانند JP Morgan و Bank of America نشان دهنده انعطاف پذیری در بخش بانکی بحران زده ایالات متحده است که بیشتر از گرینبک حمایت می کند.
 • داده‌هایی که نشان‌دهنده افزایش شدید انتظارات تورمی در نظرسنجی اعتماد مصرف‌کننده میشیگان در روز جمعه است، روایت تورم را احیا می‌کند.
 • داده‌های اخیر اشتغال در ایالات متحده همچنان نشان می‌دهد که بازار کار قوی است که باعث ترس از رکود اقتصادی می‌شود.
 • یورو همچنان با انتظارات مبنی بر ادامه افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا حمایت می شود، اگرچه اندازه آنها وابسته به داده ها خواهد بود.
 • بانک مرکزی اروپا اقتصاددان ارشد فیلیپ لین در سخنرانی روز چهارشنبه در ایرلند می گوید که احتمالاً نرخ بهره در کوتاه مدت افزایش خواهد یافت.
 • قبلا لین گفت: سلامت بانک های منطقه، همانطور که در بانک مرکزی اروپا گزارش شده است نظرسنجی وام بانکی (BLS)، یک عامل تعیین کننده کلیدی برای افزایش شدید یا عدم افزایش شدید بانک مرکزی اروپا و همچنین تورم HICP در آوریل خواهد بود.
 • از ایالات متحده، اطلاعات اصلی منتشر شده توسط فدرال رزرو است کتاب بژ ساعت 18:00 به وقت گرینویچ.
بخوانید:  گاوهای نفتی در حال افت هستند و قیمت نفت خام را 3 دلار افزایش می دهند

تحلیل تکنیکال EUR/USD: روند صعودی دست نخورده و احتمالاً گسترش خواهد یافت

در طول این هفته، جفت به اواسط 1.09 سقوط کرد، اما در حال حاضر در زمان نوشتن این مقاله معامله می شود. با این حال، با توجه به قدرت روند صعودی کلی، انتظار می رود که بهبود یابد و به روند بالاتر ادامه دهد.

شکستن و بسته شدن روزانه بالاتر از 1.1075 بالاترین سطح سال 14 آوریل به گاوها اعتماد به نفس تازه ای برای صعود به سمت بالا می دهد و این جفت می تواند به هدف بعدی در حدود 1.1190 صعود کند که میانگین متحرک ساده 200 هفته ای (SMA) است. واقع شده است و احتمالاً پس بک را ایجاد می کند.

سوالات متداول یورو

یورو چیست؟


اشتراک گذاری:

 • با وجود بازنگری رو به بالا در داده های تورم منطقه یورو، یورو روز چهارشنبه در برابر دلار آمریکا تحت فشار قرار گرفت.
 • دلار توسط نتایج قوی بانکی ایالات متحده، تورم مداوم و اظهارنظرهای جنگ طلبانه فدرال رزرو حمایت می شود.
 • صعودی برای یورو وابسته به داده های تورم آوریل و نظرسنجی بانک مرکزی اروپا است.

بانک مرکزی اروپا (ECB) در فرانکفورت آلمان، بانک ذخیره منطقه یورو است. بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را تعیین می کند و سیاست های پولی را مدیریت می کند.
وظیفه اصلی بانک مرکزی اروپا حفظ ثبات قیمت است که به معنای کنترل تورم یا تحریک رشد است. ابزار اصلی آن افزایش یا کاهش نرخ بهره است. نرخ‌های بهره نسبتاً بالا – یا انتظار نرخ‌های بالاتر – معمولاً به نفع یورو هستند و بالعکس.
شورای حاكم ECB در جلساتی كه هشت بار در سال برگزار می شود، تصمیمات سیاست پولی را اتخاذ می كند. تصمیمات توسط روسای بانک های ملی منطقه یورو و شش عضو دائمی از جمله رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد گرفته می شود.

بخوانید:  رشد دلار پس از آمار مشاغل آمریکا توسط رویترز

داده های تورم چه تاثیری بر ارزش یورو دارد؟

یورو واحد پول 20 کشور اتحادیه اروپا است که به منطقه یورو تعلق دارند. این دومین ارز پرمعامله در جهان پس از دلار آمریکا است. در سال 2022، آن حساب کرد برای 31 درصد از کل معاملات ارزی، با میانگین گردش مالی روزانه بیش از 2.2 تریلیون دلار در روز.
EUR/USD پرمعامله ترین جفت ارز در جهان است. حسابداری تخمین زده می شود که 30٪ تخفیف برای تمام تراکنش ها داشته باشد، پس از آن EUR/JPY (4٪)، EUR/GBP (3٪) و EUR/AUD (2٪) قرار دارند.

بانک مرکزی اروپا چیست و چه تاثیری بر یورو دارد؟

EUR/USD از زمان بازگشت از پایین‌ترین سطح سپتامبر 2022 در یک روند میان‌مدت صعودی قرار دارد و انتظار می‌رود روند ایجاد شده ادامه یابد. پس از عقب نشینی در فوریه 2023، EUR/USD زیان های خود را در ماه مارس جبران کرد و در 13 آوریل به بالاترین سطح سال تا به امروز بالای 1.10 رسید.

یورو (EUR) در اواسط 1.09s در برابر دلار آمریکا (USD) در اواخر جلسه اروپا در روز چهارشنبه معامله می شود. EUR/USD پس از اینکه در 14 آوریل به 1.1075 رسید، طی روزهای اخیر عقب نشینی کرده است. این اصلاح به دلیل تقویت دلار آمریکا صورت می گیرد زیرا شرط بندی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو (فدرال رزرو) به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد. .