یورو/دلار آمریکا نزدیک به 1.0660 آسیب پذیر به نظر می رسد زیرا بازدهی در میان شرط بندی های جنگ طلب فدرال رزرو افزایش می یابد.

جدای از آن، قیمت‌های پرداختی تولیدی از انتظارات 45.0 به 51.3 افزایش یافت. تولیدکنندگان ممکن است به دنبال انتقال تاثیر قیمت‌های بالاتر به مصرف‌کنندگان نهایی باشند، که دوباره مارپیچ تورم را آغاز می‌کند. بنابراین، فدرال رزرو (فدرال رزرو) معتقد است که توقف اعلام نرخ های بیشتر در مرحله فعلی زودرس خواهد بود.

در جبهه منطقه یورو، بازگشت مجدد در شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده آلمان (HICP) نشان داد که تورم فوق‌العاده سرسخت است. بنابراین، افزایش بیشتر نرخ از سوی بانک مرکزی اروپا (ECB) را نمی توان رد کرد.

جفت ارز EUR/USD در آستانه حرکت نزولی محض قرار دارد زیرا زیر حمایت بحرانی 1.0660 در جلسه آسیایی آسیب پذیر به نظر می رسد. سوگیری نزولی در جفت ارز اصلی با افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده حمایت می شود که نشان دهنده کاهش قابل توجه ریسک پذیری فعالان بازار است.

تحلیلگران گلدمن ساکس دستورالعمل‌های خود را در مورد نرخ‌های بهره برای بانک مرکزی اروپا بازبینی کرده‌اند. بانک مرکزی اروپا نرخ خود را در ماه مه 50 واحد پایه (bps) در مقایسه با نرخ 25 bps افزایش خواهد داد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، قبلاً یک افزایش 50 واحدی نرخ بهره را برای سیاست پولی مارس اعلام کرده بود. این شرکت بانکداری سرمایه‌گذاری پیش‌بینی می‌کند نرخ‌های بانک مرکزی اروپا تا ژوئن 3.75 درصد در مقابل پیش‌بینی قبلی 3.50 درصد باشد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-looks-vulnerable-near-10660-as-yields-soar-amid-hawkish-fed-bets-202303020402


اشتراک گذاری:

  • EUR/USD مستعد نزول بیشتر است زیرا حمایت بحرانی 1.0660 را در بحبوحه حالت ریسک کاهش داده است.
  • افزایش احتمال احیای تورم ایالات متحده باعث افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده شده است.
  • انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا تا نشست سیاستگذاری ماه مه به انقباض سیاست 50 واحدی در ثانیه ادامه دهد.

بررسی دقیق داده‌های PMI تولید ISM ایالات متحده، نشانه‌هایی را نشان می‌دهد که به بهبود شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اشاره می‌کند. یک جهش قوی در داده های شاخص سفارشات جدید به 47.0 از انتظارات 43.7 و انتشار قبلی 42.5 چشم انداز روشنی را نشان می دهد.

معاملات آتی S&P500 در بحبوحه چهارمین انقباض متوالی در PMI ISM Manufacturing ایالات متحده، معاملات نزولی روز چهارشنبه را به جلو برد. PMI تولید در چهار ماه گذشته در حال انقباض بوده است. شاخص دلار آمریکا (DXY) به دنبال شکستن بالاتر از مقاومت فوری 104.30 در میان تم ریسک گریزی است. بازده ارائه شده در اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به نزدیک 4.03 درصد رسیده است.