یورو/دلار آمریکا علیرغم داده‌های مثبت NFP ایالات متحده، 1.0550 را هدف قرار می‌دهد، خرده‌فروشی منطقه یورو در نظر گرفته شده است.


  • EUR/USD به دنبال فتح 1.0550 است زیرا تمرکز روی داده های خرده فروشی منطقه یورو تغییر کرده است.
  • شاخص دلار آمریکا علیرغم افزایش قابل توجهی که در بازار کار داشت، نتوانست روند بهبود را افزایش دهد.
  • تقاضای قوی خرده فروشی منطقه یورو انتظارات تورمی را در آینده تقویت می کند.

جفت ارز EUR/USD در اوایل جلسه آسیایی در حول بالاترین سطح پنج ماهه 1.0545 قرار دارد. انتظار می رود جفت ارز اصلی در بحبوحه جو خوش بازار، رالی خود را تا نزدیک به 1.0550 افزایش دهد. انتظارات کاهش میزان افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو (فدرال رزرو) برای مدت طولانی‌تری زیربنای موضوع ریسک پذیری بوده است.

انتظار می‌رود که شاخص دلار آمریکا (DXY) پایین‌ترین حد هفته قبل را در حدود 104.40 آزمایش کند، زیرا حرکت بهبودی مبتنی بر داده‌های قوی‌تر از پیش‌بینی‌شده حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده (NFP) پس از ناکامی در گسترش حرکت بازگشت به بالای 105.60 محو شد. S&P500 در روز جمعه با کاهشی به پایان رسید زیرا افزایش نیروی کار خوش‌بینانه به عنوان شمشیری دولبه برای بازار عمل کرد.

بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به سیر نزولی خود ادامه داد و به زیر 3.50 درصد سقوط کرد زیرا انتظار می رود فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ خود را کاهش دهد.

داده های NFP ایالات متحده به 263K افزایش یافت که به طور قابل توجهی بالاتر از پیش بینی های 200K بود. علیرغم افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، تقاضا برای نیروی کار در ماه نوامبر بسیار بالا بود. این امر مستلزم تقاضای خرده فروشی قوی توسط خانوارها است که می تواند مانعی برای کاهش تمایل به تورم باشد. جدا از آن، میانگین درآمد ساعتی با توجه به تقاضای نیروی کار جامد به 5.1 درصد افزایش یافت، که از تورم حمایت می کند زیرا خانوارها پول بیشتری در اختیار خواهند داشت.

در جبهه منطقه یورو، سرمایه گذاران منتظر انتشار داده های خرده فروشی هستند که روز دوشنبه منتشر می شود. پیش‌بینی می‌شود که داده‌های اقتصادی به طور چشمگیری 2.7 درصد در مقابل انقباض 0.6 درصدی سالانه بهبود یابد. تقاضای خرده فروشی قوی انتظارات تورمی پیش رو را تقویت می کند زیرا هیچ انگیزه ای برای صاحبان کارخانه برای ارائه قیمت های پایین تر برای محصولات و خدمات ایجاد نمی کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-aims-for-10550-despite-upbeat-us-nfp-data-eurozone-retail-sales-eyed-202212042200