یورو/دلار آمریکا حمایت 1.0850 را پشت سر می گذارد زیرا دلار آمریکا پیش از تورم ترجیحی فدرال رزرو بازدهی را دنبال می کند.

یورو/دلار آمریکا برای دومین روز متوالی پایین‌تر است زیرا دلار آمریکا ضررهای هفتگی را پیش از نرخ تورم مورد علاقه فدرال رزرو (فدرال رزرو) در اوایل جمعه تثبیت می‌کند. با این حال، جفت یورو به پایین ترین سطح خود در روز به 1.0880 رسیده و در عین حال عقب نشینی روز گذشته را از بالاترین سطح از آوریل 2022 افزایش داده است.

لازم به ذکر است که چاپ های ضعیف از جزئیات هزینه های مصرف شخصی ایالات متحده (PCE) نگرانی های جنگ طلب فدرال رزرو را پس از آن به چالش کشید و خرس های EUR/USD را بررسی کرد. در همین راستا، اظهارنظرهایی که به نفع افزایش 0.50 درصدی نرخ بهره بانک مرکزی اروپا (ECB) قبل از دوره سکوت قبل از جلسه برگزار می شود، نیز یک کفی زیر جفت یورو را نشان می دهد.

در صفحه ای دیگر، به نظر می رسد امیدها برای جلوگیری از انقضای سقف بدهی ایالات متحده، با پشتیبانی از آمادگی جمهوری خواهان مجلس برای عقب بردن آن به سپتامبر، بر قیمت یورو/دلار تاثیر می گذارد.

همچنین بخوانید: پیش‌نمایش تورم دسامبر PCE آمریکا: آیا جایی برای کاهش بیشتر دلار آمریکا وجود دارد؟

تحلیل فنی


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-bears-eye-10850-support-as-us-dollar-traces-yields-ahead-of-feds-preferred-inflation-202301270314

با نگاه به آینده، فقدان وضوح داده های ایالات متحده به نگرانی های جنگ طلبانه بانک مرکزی اروپا می پیوندد تا خریداران EUR/USD را امیدوار نگه دارد، مگر اینکه شاخص اصلی PCE ایالات متحده – شاخص قیمت در ماه دسامبر، که انتظار می رود بدون تغییر در 0.2٪ ماهانه باقی بماند، ارقام بسیار ضعیف را نشان دهد.

بخوانید:  دلار پس از رشدهای قوی الهام گرفته از فدرال رزرو توسط Investing.com عقب نشینی کرد

شاخص دلار آمریکا (DXY) قیمت پیشنهادی خود را به 101.85 افزایش داد زیرا بازگشت اواخر پنجشنبه پس از انتشار خوش‌بینانه تولید ناخالص داخلی سالانه سه‌ماهه چهارم (سه‌ماهه چهارم) ایالات متحده (GDP) را به 2.9 درصد در مقابل 2.6 درصد و 3.2 درصد قبل افزایش داد. . با این اوصاف، بازده اوراق قرضه 10 ساله و دو ساله خزانه داری ایالات متحده نیز روند صعودی دو روزه را به ترتیب در حدود 3.51% و 4.19% در زمان انتشار چاپ می کند.

اگرچه یک کانال صعودی دو هفته ای خریداران EUR/USD را امیدوار نگه می دارد، عقب نشینی خط RSI (14) از مناطقی که بیش از حد خرید شده اند، نشانه نزول بیشتر به سمت حمایت 10-DMA نزدیک به 1.0850 است.

  • EUR/USD پیشنهاداتی را برای به روز رسانی پایین‌ترین سطح روزانه، افزایش عقب‌نشینی روز قبل از بالاترین سطح 9 ماهه می‌پذیرد.
  • داده‌های ایالات متحده سیگنال‌های متفاوتی را منتشر کردند، اما افزایش بازده اوراق قرضه خزانه‌داری کفی را زیر دلار آمریکا قرار می‌دهد.
  • فقدان صحبت بانک مرکزی اروپا، احساسات محتاطانه پیش از انتشار داده های کلیدی ایالات متحده، فشار نزولی بر جفت یورو وارد می کند.

در مقابل این پس‌زمینه، S&P 500 Futures با نادیده گرفتن سودهای وال استریت، ضررهای ملایمی را چاپ می‌کند.