یورو/دلار آمریکا به نزدیکی 1.0660 سقوط می کند، زیرا انگیزه کاهش ریسک در آستانه نظرسنجی ZEW منطقه یورو تقویت می شود.

جفت EUR/USD در جلسه آسیایی به نزدیکی 1.0660 سقوط کرد، زیرا ریسک پذیری فعالان بازار پیش از ارقام جهانی PMI کاهش یافته است. سرمایه گذاران نگران هستند که نرخ های بهره بیشتر توسط اکثر بانک های مرکزی برای مهار تورم سرسخت بر مقیاس فعالیت های اقتصادی تأثیر بگذارد. شرکت ها هیچ گزینه دیگری جز استفاده از منابع مالی بر روی هزینه های استقراض بالاتر ندارند. بنابراین، تولیدکنندگان از استقراض یا محدود کردن آنها برای برآوردن الزامات ضروری طفره می روند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-drops-to-near-10660-as-risk-off-impulse-solidifies-ahead-of-eurozone-zew-survey-202302210429

در آینده، انتشار نظرسنجی ZEW منطقه یورو-احساس اقتصادی به شدت رصد خواهد شد. داده های احساسات منفی 29.7 در مقابل رقم مثبت 16.7 که قبلا منتشر شده بود، دیده می شود. دیدگاه بدبینانه اکثر سرمایه گذاران نهادی می تواند بر یورو پیش رو تأثیر بگذارد.

دلیل نگاه بدبینانه سرمایه گذاران نهادی می تواند موضع جنگ طلبانه کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) و سایر سیاست گذاران در مورد نرخ بهره باشد. روز دوشنبه، اولی رن، عضو شورای حاکم بانک مرکزی اروپا، به نقل از رویترز گفت: «برای بانک مرکزی اروپا مناسب است که نرخ‌ها را پس از ماه مارس افزایش دهد و در تابستان امسال به نرخ پایانی برسد». وی افزود: منطقه یورو ممکن است از رکود جلوگیری کند و رشد حدود 1 درصد خواهد بود.

جفت ارز اصلی پس از تسلیم شدن بالشتک 1.0670 شاهد سقوط شدیدی بوده است و انتظار می‌رود که با بازگشت قوی شاخص دلار آمریکا (DXY) ضعف بیشتری را در آینده نشان دهد. شاخص USD در حال تغییر مشخصات حراج خود به بالای 103.70 پس از یک حرکت بازیابی است زیرا موضوع ریسک گریزی جذابیت برای دارایی های امن را بهبود بخشیده است.


اشتراک گذاری:

  • EUR/USD به شدت به نزدیکی 1.0660 سقوط کرده است زیرا شاخص USD بیشتر صعودی است.
  • معاملات آتی S&P500 در آستانه افتتاحیه ایالات متحده پس از یک تعطیلات آخر هفته طولانی زیان نشان می دهد.
  • اکثر سرمایه گذاران نهادی دیدگاه بدبینانه ای نسبت به پیش بینی های اقتصادی منطقه یورو دارند.

قراردادهای آتی S&P500 در نشست آسیایی پیش از گشایش بازارهای سهام در ایالات متحده پس از یک تعطیلات آخر هفته طولانی، زیان را گزارش کردند. آخر هفته پر از تنش های ژئوپلیتیکی از جمله تنش های آمریکا و چین و حملات موشکی کره شمالی در نزدیکی منطقه اقتصادی ضروری ژاپن (EEC) بود. تقاضا برای اوراق قرضه دولتی آمریکا نیز کاهش یافته است که منجر به جهش بازدهی 10 ساله به 3.86 درصد شده است.