یورو/دلار آمریکا به بالاترین سطح پنج هفته ای در حدود 1.0950 رسید زیرا گاوهای یورو به دنبال سرنخ های بیشتری از بازی بانک مرکزی اروپا در مقابل فدرال رزرو هستند.

خط تقریباً بیش از حد خرید RSI (14) نشان دهنده عقب نشینی قیمت EUR/USD به سمت حمایت 50-DMA در حدود 1.0880 است.


اشتراک گذاری:

  • یورو/دلار آمریکا پس از بیشترین افزایش در 4.5 ماه گذشته، نزدیک به بالاترین سطح از اوایل ماه مه به بعد بود.
  • بانک مرکزی اروپا 25 واحد در ثانیه افزایش نرخ بهره را اعلام کرد و به فدرال رزرو هشدار بیشتری داد.
  • جزئیات پیش بینی های اقتصادی و اظهارات رئیس جمهور لاگارد، داده های متفاوت ایالات متحده نیاز به سرنخ های بیشتری را برای معامله گران یورو افزایش می دهد.

پس از داده‌ها، ابزار FedWatch CME، بازیگران بازار تقریباً 67 درصد روی افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در جولای حدود 25 واحد پایه (bps) شرط می‌بندند. همین امر، عدم اعتقاد معامله گران به سیگنال های تقریباً واضح فدرال رزرو (فدرال رزرو) برای یک حرکت جنگ طلبانه در ماه ژوئیه را به تصویر می کشد.

از سوی دیگر، داده های مختلط ایالات متحده و اولین وضعیت موجود فدرال رزرو پس از تقویت نرخ ها در 10 جلسه متوالی گذشته، دلار آمریکا را تحریک کرد. با این کار، خرس‌های شاخص دلار آمریکا (DXY) در پایین‌ترین سطح در بیش از یک ماه اخیر نفس می‌کشند و با 102.10 در اواخر وقت، پس از بیشترین افت در سه ماه اخیر تا زمان انتشار، نفس می‌کشند.

از جنبه منفی، آخرین پیش‌بینی‌های رشد بانک مرکزی اروپا نشان‌دهنده یک دوره اقتصادی ملایم‌تر از پیش‌بینی‌های قبلی برای سال‌های 2023 و 2024 است، در حالی که لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا نیز اظهار داشت که هم رشد و هم تورم غیرقابل پیش‌بینی هستند.

بخوانید:  بارکلیز پیش بینی کرد کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در حال حاضر برای بقیه سال متوقف شده است

با این حال، بانک مرکزی اروپا (ECB) با اعلام افزایش ۲۵ واحد پایه (bps) نرخ بهره، پیش‌بینی‌های بازار را مطابقت داد. مهمتر از آن، کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، از افزایش نرخ بهره در ماه ژوئیه حمایت کرد و کاهش نرخ بهره را رد کرد تا به ارز اروپایی (یورو یا یورو) اجازه دهد تا بر پیروزی روز قبل فدرال رزرو (فدرال رزرو) متوقف شود.

با صحبت در مورد داده ها، رشد خرده فروشی ایالات متحده نشان دهنده افزایش 0.3٪ برای ماه می در مقابل -0.1٪ مورد انتظار و 0.4٪ قرائت های قبلی است در حالی که قرائت های اصلی، میانگین فروش خرده فروشی سابق خودروها، 0.1٪ پیش بینی بازار برای ماه مذکور را در مقایسه با پیش بینی های بازار مطابقت دارد. 0.4 درصد قبل علاوه بر این، شاخص تولید فدرال رزرو فدرال نیویورک در ماه ژوئن به 6.6 در مقایسه با پیش بینی های 15.1- و 31.8- قبل از آن جهش کرد، در حالی که شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا از 10.4- قبل و در مقایسه با پیش بینی های بازار 14- به 13.7- برای ماه مذکور کاهش یافت. علاوه بر این، تولید صنعتی ایالات متحده در ماه مه به -0.2% در مقابل 0.1% تخمین زده شده و 0.5% قبل کاهش می یابد، در حالی که Initial Jobless Claims ارقام اصلاح شده رو به بالا 262K را برای هفته منتهی به 9 ژوئن در مقابل 249K مورد انتظار مجددا چاپ می کند.

با نگاهی به آینده، قرائت نهایی داده‌های تورم منطقه یورو در ماه می، طبق جزئیات شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده (HICP)، قبل از قرائت اولیه شاخص احساسات مصرف‌کننده میشیگان (CSI) برای ژوئن و انتظارات تورمی پنج ساله برای هدایت خواهد بود. حرکت فوری EUR/USD مهمتر از همه، بازار اوراق قرضه حرکت می کند و سرنخ های بانک مرکزی باید به دقت مورد توجه قرار گیرد تا جهت گیری روشن باشد.

بخوانید:  AUDUSD اکنون بین 0.6590-0.6800 – UOB معامله می شود

تحلیل فنی

در مقابل این پس‌زمینه، شاخص‌های وال استریت هر کدام بیش از 1.0 درصد افزایش یافت در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا به 3.72 درصد کاهش یافت. علاوه بر این، شاخص دلار آمریکا (DXY) بیشترین کاهش را در سه ماه اخیر داشت در حالی که پایین‌ترین سطح از 12 می را به ثبت رساند و حداکثر به 102.15 رسید.

EUR/USD به 1.0950 می رسد زیرا گاوها پس از یک جهش ستاره ای نفس می کشند، که بزرگترین افزایش از اوایل فوریه، در بحبوحه ساعات کند نشست آسیایی روز جمعه است. با انجام این کار، جفت یورو همچنین نیاز بازار به سرنخ‌های بیشتر برای دفاع از تعصبات جنگ‌طلبانه در مورد بانک مرکزی اروپا (ECB) و همچنین تأیید تردیدها در مورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو (فدرال رزرو) در جولای را نشان می‌دهد.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-grinds-at-five-week-top-around-10950-as-euro-bulls-seek-more-clues-of-ecb-vs-fed-play-202306152347