یورو/دلار آمریکا با شرایط ریسک پذیر، دلار ملایم به بالای 1.0700 صعود کرد.

یورو/دلار آمریکا رشد خود را به چهار روز متوالی افزایش داد که به دلیل بهبود جو بازار پس از تلاطم دو هفته ای در بازارهای مالی تحریک شد. مشکلات مرتبط با بحران سیستم بانکی پس از تسلط UBS در Credit Suisse کاهش یافت و بانک های ایالات متحده به بانک First Republic کمک کردند. در زمان نوشتن این مقاله، EUR/USD پس از رسیدن به پایین ترین سطح 1.0703، در 1.0774 معامله می شود.

یورو/دلار آمریکا در میان نبود کاتالیزور تازه، دلار نرم، پیشرفت می‌کند

از نظر داده‌های ایالات متحده، سند اقتصادی نشان داد که فروش مسکن موجود در ماه فوریه به دلیل کاهش نرخ‌های وام مسکن، پس از افت ۱۲ ماهه متوالی، از تخمین‌ها فراتر رفته است که نشان می‌دهد بازار مسکن می‌تواند در حال تثبیت باشد.

سال گذشته، BoE مجبور شد برای آرام کردن بازارها، نقدینگی را افزایش دهد. با این حال، BoE سیاست های پولی خود را در نوامبر تشدید کرد و نرخ بهره را 75 واحد در ثانیه افزایش داد. بنابراین، اگر فدرال رزرو این مسیر را دنبال کند و صعودی را ارائه دهد، EUR/USD ممکن است مسیر خود را معکوس کند و برخی از سودهای چهار روز گذشته را به زیر 1.0700 پاک کند.

تجزیه و تحلیل فنی EUR/USD

یورو/دلار آمریکا تا 1.0788 به بالاترین حد پنج هفته اخیر خود ادامه داد، اما از آزمایش 1.0800 خجالت کشید. سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا (ECB) به طور عمده در مورد سیستم بانکی منطقه یورو (EU) و شرایط نقدینگی در میان دوره ای از نرخ های بهره بالاتر بحث می کنند.

بخوانید:  یورو/دلار آمریکا تا 1.0850 سقوط کرد زیرا داده‌های آلمان/آمریکا تشدید نبرد بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو

در همین حال، تمرکز معامله گران به تصمیم سیاست پولی FOMC معطوف شد. فدرال رزرو با ایجاد ثبات قیمت ها و ثبات مالی مواجه است. با توجه به اینکه تورم سه برابر هدف فدرال رزرو باقی می ماند، فدرال رزرو می تواند یک صفحه از طرح بانک مرکزی انگلیس (BoE) برای مدیریت ثبات مالی را در نظر بگیرد.

EUR/USD در نمودار روزانه یک پایین سه برابری را تشکیل داد. از آن زمان، ارز مشترک (یورو) بالاتر از 1.0759 در 15 مارس افزایش یافت و این الگو را تایید کرد. بنابراین، سود هدف اولیه EUR/USD 1.1000 خواهد بود، اما EUR/USD باید برخی از سطوح مقاومت را در مسیر شمال متوقف کند.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/eur-usd-climbs-above-10700-on-risk-on-mood-soft-us-dollar-202303211743

اولین مقاومت 1.0800 و به دنبال آن رقم 1.0900 خواهد بود. پس از پاکسازی، توقف بعدی بالاترین قیمت روزانه 3 فوریه در 1.0940 و به دنبال آن علامت 1.1000 خواهد بود.

وال استریت بهبود خود را تا دو روز متوالی تمدید کرد و شاخص‌های اصلی سهام بین 0.51 تا 0.96 درصد افزایش یافتند. مقامات جهانی که برای اطمینان از اینکه بحران منفجر نخواهد شد و باعث ایجاد یک بحران مالی دیگر نمی شود، اشتها را برای دارایی های ریسک درک شده افزایش داد. همانطور که توسط شاخص دلار آمریکا (DXY) نشان داده شده است، دلار آمریکا (USD)، یک بازی امن، به افت ادامه می‌دهد. DXY با کاهش 0.05 درصدی به 103.253 رسید.


اشتراک گذاری:

  • EUR/USD قبل از نشست ماه مارس فدرال رزرو در بالای 1.0750 ثابت می ماند.
  • سیاست گذاران بانک مرکزی اروپا در مورد سیاست پولی اظهار نظر نکرده و بر بانک ها تمرکز کرده اند.
  • معامله گران انتظار دارند که فدرال رزرو در نشست ماه مارس خود نرخ بهره را 25 واحد بر ثانیه افزایش دهد.
بخوانید:  با شروع جلسه NA، یورو قوی ترین و NZD ضعیف ترین است

نمودار روزانه EUR/USD