یورو در اواسط 1.09s معامله می شود که اندکی توسط داده های PMI افزایش یافته است

نوسانگر جریان پول Chaikin، شاخصی است که قرار است به ارائه سرنخ هایی در مورد جهت نهایی خروج از یک بازار محدود به محدوده کمک کند، و در طول بیشتر تکامل مثلث زیر خط صفر باقی مانده است، که نشان می دهد سوگیری جزئی نسبت به انتظار یک شکست.

با نگاهی به تصویر بزرگتر، شکستن و بسته شدن روزانه بالای 1.1075 بالاترین سطح سال تا به امروز در 14 آوریل نشان دهنده شروع دوباره روند صعودی است و حرکت به سمت سطح مقاومت کلیدی بعدی در حدود 1.1190 را پیشنهاد می کند، جایی که قیمت میانگین متحرک 200 هفته ای (SMA) واقع شده است.

برای خرس‌ها، شکستن و بسته شدن به پایین‌تر از اوج مهم پایین‌تر در 1.0830، اعتبار روند صعودی را زیر سوال می‌برد و می‌تواند شاهد گسترش زیان تا تلاقی حمایت در 1.0775-1.0800 و معکوس شدن روند غالب باشد.

سوالات متداول یورو

یورو چیست؟


EUR/USD: نمودار روزانه

در هر صورت، اگر قیمت به زیر سطح 1.0917 سقوط کند، احتمالاً یک شکست نزولی با هدف در حدود 1.0850 را تأیید می کند. از طرف دیگر، شکستن بالای 1.0990 یک شکست صعودی را تأیید می کند، که احتمالاً بالاترین سطح 1.1075 سال تا به امروز را روتوش می کند.

همانطور که گفته شد، این مثلث دارای بالای صاف‌تری است که نشان می‌دهد ممکن است از انواع راست‌زاویه با کمی سوگیری صعودی باشد.

یکی دیگر از اطلاعات مهم منتشر شده برای یورو، تراز تجاری است. این شاخص تفاوت بین درآمد یک کشور از صادرات خود و آنچه را که برای واردات در یک دوره معین هزینه می کند را اندازه گیری می کند.
اگر کشوری کالاهای صادراتی زیادی تولید کند، ارزش پول آن صرفاً از تقاضای اضافی ایجاد شده از سوی خریداران خارجی که به دنبال خرید این کالاها هستند، افزایش می یابد. بنابراین، تراز خالص تجاری مثبت یک ارز را تقویت می کند و بالعکس برای تراز منفی.

داده‌های تورم منطقه یورو که با شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده (HICP) اندازه‌گیری می‌شود، یک اقتصاد سنجی مهم برای یورو است. اگر تورم بیش از حد انتظار افزایش یابد، به خصوص اگر بالاتر از هدف 2 درصدی بانک مرکزی اروپا باشد، بانک مرکزی اروپا را ملزم به افزایش نرخ بهره برای بازگرداندن آن به کنترل می کند.
نرخ بهره نسبتاً بالا در مقایسه با همتایان خود معمولاً به نفع یورو خواهد بود، زیرا این منطقه را به عنوان مکانی برای سرمایه گذاران جهانی برای پارک پول خود جذاب تر می کند.

بخوانید:  گاو نر در حاشیه در انتظار تخفیف

چگونه داده های اقتصادی بر ارزش یورو تاثیر می گذارد؟


EUR/USD: نمودار 4 ساعته

به نظر می‌رسد که نمودار 4 ساعته (زیر) و اقدام قیمت، الگوی قیمتی مثلثی را ردیابی می‌کند که در نهایت یا بالاتر یا پایین‌تر خواهد شد. مثلث ها معمولا از پنج موج تشکیل شده اند. این یکی اکنون کامل به نظر می رسد. اگر چنین است، پس احتمالاً یک شکست نزدیک است.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/euro-trades-in-mid-109s-lifted-slightly-by-pmi-data-202304210822

بانک مرکزی اروپا (ECB) در فرانکفورت آلمان، بانک ذخیره منطقه یورو است. بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را تعیین می کند و سیاست های پولی را مدیریت می کند.
وظیفه اصلی بانک مرکزی اروپا حفظ ثبات قیمت است که به معنای کنترل تورم یا تحریک رشد است. ابزار اصلی آن افزایش یا کاهش نرخ بهره است. نرخ‌های بهره نسبتاً بالا – یا انتظار نرخ‌های بالاتر – معمولاً به نفع یورو هستند و بالعکس.
شورای حاكم ECB در جلساتی كه هشت بار در سال برگزار می شود، تصمیمات سیاست پولی را اتخاذ می كند. تصمیمات توسط روسای بانک های ملی منطقه یورو و شش عضو دائمی از جمله رئیس بانک مرکزی اروپا، کریستین لاگارد گرفته می شود.

داده های تورم چه تاثیری بر ارزش یورو دارد؟

EUR/USD از زمان پایین‌ترین سطح سپتامبر 2022، پایین‌ترین و بالاترین سطح را به ثبت رسانده است و این روند صعودی میان مدت احتمالاً ادامه خواهد داشت. در پی اصلاحی در فوریه 2023، EUR/USD ضررهای خود را در ماه مارس جبران کرد و در 13 آوریل به بالاترین حد خود در سال گذشته به بالای 1.1000 رسید.


اشتراک گذاری:

 • یورو در مقابل دلار آمریکا در اواسط 1.09s معامله می شود که پس از انتشار PMI S&P Global منطقه یورو اندکی افزایش یافت.
 • یورو با اظهار نظر لاگارد از بانک مرکزی اروپا مبنی بر اینکه شورای حاکم “هنوز راهی برای رفتن دارد” حمایت شد.
 • دلار آمریکا پس از آمار ضعیف کار و تولید در روز پنجشنبه تحت فشار قرار گرفت.
بخوانید:  AUD/JPY قصد دارد در شرط بندی های dovish BOJ به بالاترین سطح هفت ساله نزدیک به 97.00 بازگردد.

یورو (EUR) در اواسط 1.09s در برابر بزرگ‌ترین همتای خود، دلار آمریکا (USD)، در اوایل جلسه اروپا در روز جمعه، حرکت کرد. با توجه به اینکه بحران بانکی اکنون در آینه دید عقب به نظر می رسد، تمرکز بر مبارزه با تورم بازگشته است و هر دو ارز از انتظارات نرخ بهره بالاتر سود می برند. به طور گسترده تر، به نظر می رسد جفت یورو/دلار آمریکا پس از رسیدن به بالاترین سطح سالیانه 1.1075 در 14 آوریل، در حال اصلاح است.

از منظر فنی، جفت یورو-دلار در یک روند صعودی میان مدت قرار دارد که انتظار می‌رود پس از پایان اصلاح ادامه یابد. با توجه به دامنه، کاهش پیوسته نوسانات در نمودارهای روزانه در حال ردیابی یک الگوی مثلثی است که نشان می دهد یک حرکت شکست در افق وجود خواهد داشت.

حرکت دهنده های بازار EUR/USD

 • یورو در روز بعد افزایش یافت PMI خدمات جهانی S&P افزایش غیرمنتظره ای را نشان داد و در زمانی که کاهش به 54.5 پیش بینی شده بود به 56.6 رسید. با این حال، تولید همچنان عقب است، اما انقباض را به 45.5 نشان می دهد.
 • پس از آن که لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) گفت که هنوز راه زیادی تا پایان افزایش نرخ های بهره توسط بانک مرکزی اروپا وجود دارد، ارز واحد حمایت بیشتری به دست آورد.
 • USD پس از ناامید شدن داده های ایالات متحده، با 5K بیشتر کاهش می یابد مطالبات اولیه بیکاری بیش از حد انتظار بود و نظرسنجی تولیدی فدرال رزرو فیلادلفیا به پایین ترین حد خود در تقریباً سه سال گذشته رسید.
 • با این وجود، جدیدترین گزارش مهم اقتصادی ایالات متحده، کتاب بژ فدرال رزرو، می گوید: “فعالیت های اقتصادی در هفته های اخیر تغییر کمی داشته است.” نشان دهنده ثبات
 • دلار همچنان از سیاست‌گذارانی مانند بولارد فدرال سنت لوئیس سود می‌برد.
 • درآمدهای غیرمنتظره سه ماهه اول بانک های بزرگ ایالات متحده توجه را از بحران مارس این بخش دور می کند و از گرین بک حمایت بیشتری می کند.
 • یورو همچنان با انتظارات مبنی بر اینکه بانک مرکزی اروپا به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد، استوار است، اگرچه اندازه آنها قابل بحث است.
 • فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا، گفته است که سلامت بانک‌های منطقه، همانطور که در نظرسنجی وام‌دهی بانک ECB (BLS) (در 2 مه) گزارش شده است، تعیین‌کننده کلیدی است که آیا ECB به شدت افزایش می‌یابد یا خیر.
 • لین همچنین تورم HICP آوریل (که در 2 مه نیز منتشر شد) را به عنوان کلیدی برای تعیین افزایش بعدی می داند.
 • تقویم روز جمعه سخنرانی معاون رئیس بانک مرکزی اروپا، دی گیندوس را در ساعت 17:45 نشان می دهد.
 • برای دلار، نکات برجسته تقویم عبارتند از S&P Global PMI در ساعت 13:45 GMT.
بخوانید:  اگر نرخ‌های آمریکا واقعاً به اوج خود رسیده باشد - JP Morgan - احتمالاً USDJPY بیشترین تأثیر را خواهد داشت

تحلیل تکنیکال EUR/USD: مثلث در یک روند صعودی

داده های منتشر شده سلامت اقتصاد را می سنجد و می تواند بر یورو تأثیر بگذارد. شاخص‌هایی مانند تولید ناخالص داخلی، PMI تولید و خدمات، بررسی‌های اشتغال و احساسات مصرف‌کننده همگی می‌توانند بر جهت ارز واحد تأثیر بگذارند.
اقتصاد قوی برای یورو خوب است. نه تنها سرمایه‌گذاری خارجی بیشتری را جذب می‌کند، بلکه ممکن است بانک مرکزی اروپا را تشویق کند تا نرخ‌های بهره را تعیین کند، که مستقیماً یورو را تقویت می‌کند. در غیر این صورت، اگر داده های اقتصادی ضعیف باشند، احتمالاً یورو سقوط خواهد کرد.
داده های اقتصادی برای چهار اقتصاد بزرگ در منطقه یورو (آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا) به ویژه قابل توجه است، زیرا آنها 75 درصد از اقتصاد منطقه یورو را تشکیل می دهند.

تراز تجاری چگونه بر یورو تأثیر می گذارد؟

یورو واحد پول 20 کشور اتحادیه اروپا است که به منطقه یورو تعلق دارند. این دومین ارز پرمعامله در جهان پس از دلار آمریکا است. در سال 2022، آن حساب کرد برای 31 درصد از کل معاملات ارزی، با میانگین گردش مالی روزانه بیش از 2.2 تریلیون دلار در روز.
EUR/USD پرمعامله ترین جفت ارز در جهان است. حسابداری تخمین زده می شود که 30٪ تخفیف برای تمام تراکنش ها داشته باشد، پس از آن EUR/JPY (4٪)، EUR/GBP (3٪) و EUR/AUD (2٪) قرار دارند.

بانک مرکزی اروپا چیست و چه تاثیری بر یورو دارد؟