یورو، استرلینگ، افزایش کرون سوئد در میان انبوه داده ها، ZEW آلمان توسط رویترز

لائل برینارد، نایب رئیس فدرال رزرو، روز دوشنبه اظهارات آخر هفته کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو، مبنی بر اینکه نرخ بهره برای مبارزه با تورم باید به افزایش خود ادامه دهد، البته به طور بالقوه با سرعت کمتری، تکرار کرد. برینارد همچنین تاکید کرد که ریسک‌ها دو طرفه‌تر خواهند شد.

این شاخص هفته گذشته 3.9 درصد سقوط کرد که بدترین عملکرد آن از مارس 2020 است، پس از اینکه قیمت های مصرف کننده در ایالات متحده کمتر از حد انتظار افزایش یافت و گمانه زنی ها برای نزدیک شدن به اوج نرخ ها افزایش یافت.

به دلیل نگرانی‌ها در مورد رکود عمیق در زمستان، شاخص اخیراً به طور کامل سقوط کرده است. با توجه به شروع ملایم دوره گرمایش زمستانی و پر شدن خوب فروشگاه‌های گاز، تحلیلگران احتمالاً امیدوار هستند که اوضاع ممکن است درست نشود. بسیار بد است،” Antje Praefcke، تحلیلگر FX در Commerzbank (ETR:).

جرمی هانت وزیر دارایی بریتانیا گفت که کاهش بدهی دولت تنها گزینه کاهش تورم است.

یوآن پس از نشست جو بایدن با شی جین پینگ از کاهش تنش های متشنج چین و آمریکا حمایت کرد.

کالو گفت: برای شاخص دلار، “بالاترین قیمت های سپتامبر بالای 114 به طور فزاینده ای شبیه به اوج دوره ای است، اما ما انتظار داریم که حمایت در منطقه 105 ظاهر شود.”

استرلینگ 0.6 درصد افزایش یافت و به 1.1830 دلار رسید، در آستانه اجرای برنامه بودجه سخت دولت در اواخر این هفته و پس از داده هایی که نشان می دهد نرخ بیکاری انگلیس به طور غیرمنتظره ای افزایش یافته است و مشاغل خالی برای پنجمین گزارش کاهش یافته است. متوالی در حالی که کارفرمایان نگران اقتصاد بودند.

فرانسوا ویلروی دی گالهاو، رئیس بانک مرکزی فرانسه، گفت: بانک مرکزی اروپا احتمالاً به افزایش نرخ بهره بیش از 2 درصد ادامه خواهد داد، اما افزایش نرخ های «جمبو» به عادت جدیدی تبدیل نخواهد شد.

لندن (رویترز) – یورو، پوند و تاج سوئد در برابر دلار آمریکا روز سه‌شنبه افزایش یافت زیرا معامله‌گران مجموعه‌ای از داده‌های اقتصادی، از جمله آمار شغلی بریتانیا و منطقه یورو به‌علاوه احساسات اقتصادی آلمان را ارزیابی کردند.

این ارز که ارز را در برابر شش ارز از جمله تقویت استرلینگ و یورو اندازه گیری می کند، با 0.7 درصد کاهش به 106.18 رسید و برای مدت کوتاهی به پایین ترین حد خود در سه ماه گذشته رسید.

قیمت خشکی در 7.0450 تغییر کرد که 0.4 درصد در روز افزایش یافت و تا حد زیادی از انقباض غافلگیرکننده در خرده فروشی جلوگیری کرد. [CNY/]


منبع: https://www.investing.com/news/economy/dollar-rebounds-as-fed-officials-say-hikes-to-continue-yen-slumps-2943960


© رویترز. عکس فایل: اسکناس دلار آمریکا در این تصویر دیده می شود که در 17 ژوئیه 2022 گرفته شده است. رویترز/دادو روویک/تصویر

داده ها همچنین نشان می دهد که اشتغال در حوزه ارز واحد در سه ماهه سوم افزایش یافته است.

نوشته جویس آلوز

تورم آمریکا

تمرکز بر روی اعلام بودجه پاییز در روز پنجشنبه است. وی افزود: “بازارها مملو از گزارش هایی در مورد اقداماتی است که اعلام خواهد شد… امروز منتظر اخبار بیشتر و واکنش های شدید باشید.”

شان کالو، استراتژیست ارشد ارز در Westpac، گفت: «دلار آمریکا در تلاش است تا پایه‌ای برای پسا CPI تشکیل دهد، با والر تمام تلاش خود را می‌کند، اما برینارد تأثیرگذارتر تا حدودی کمتر جنگ‌طلب است».

یورو تا 1.0418 دلار افزایش یافت که بالاترین میزان از اوایل جولای بود و معامله گران می گویند که انتشار اصلی مورد توجه در منطقه یورو، شاخص احساسات اقتصادی آلمان ZEW بود که در نوامبر افزایش یافت.

پس از آن که داده ها نشان داد تورم سوئد در ماه اکتبر کمتر از حد انتظار افزایش یافته است، تاج سوئد به شدت در برابر دلار آمریکا افزایش یافت. هر دلار با 1 درصد افزایش به 10.3900 کرون رسید.

فرانچسکو پسوله، استراتژیست FX در ING، گفت که تیم او همچنان انتظار افزایش 50 واحدی نرخ پایه توسط بانک انگلستان در دسامبر را دارد زیرا “نرخ بیکاری بالاتر رفته است اما بیشتر ناشی از توقف استخدام ها به جای افزایش تعدیل نیروها بوده است.”