یوان چین پس از کاهش نرخ PBoC سقوط کرد، ترس فدرال رزرو به آسیا FX رسید توسط Investing.com

بانک خلق چین روز دوشنبه و همچنین تزریق نقدینگی به اقتصاد را افزایش داد زیرا به دنبال تقویت رشد بود که به شدت توسط قرنطینه‌های مرتبط با کووید آسیب دید.

ارزش دلار 0.4 درصد کاهش یافت و به پایین ترین سطح طی دو سال گذشته یعنی 7.0080 رسید که دومین روز آن در نقض سطح مهم 7 از نظر روانی سپری شد. این افت علیرغم اصلاحات بسیار تندروانه توسط بانک مرکزی اتفاق افتاد.

نوشته امبار واریک

در منطقه آسیا-اقیانوسیه، 0.5 درصد کاهش یافت و به پایین ترین حد در دو سال گذشته رسید. گفت که بانک قصد دارد خطرات تغییرات آب و هوایی را در نحوه مدیریت سیاست پولی خود لحاظ کند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/chinese-yuan-tumbles-after-pboc-rate-cut-fed-fears-hit-asia-fx-2894469


© رویترز.

بانک مرکزی اکنون در تلاش است تا تعادلی بین حمایت از رشد اقتصادی و جلوگیری از زیان بیشتر در یوان ایجاد کند. مجموعه ای از اصلاحات قوی در نقطه میانی توسط بانک نشان می دهد که تمایلی به کاهش بیشتر ارز ندارد.

تورم بالا به این معنی است که 100 واحد در هر واحد یک ریسک است، اما انتظارات تورمی و برنامه های قیمتی شرکت ها کمتر تهدید کننده به نظر می رسند و چشم انداز رشد نامطمئن تر است، بنابراین ما آن را نمی بینیم. تحلیلگران ING در یادداشتی نوشتند، با این حال، پیام جنگ طلبانه‌تر پیرامون تورم چسبنده، نشان می‌دهد که نقاط فدرال رزرو نزدیک‌تر قیمت‌گذاری بازار را با نرخ پایانی 4.25-4.5 درصد منعکس می‌کند.

ارزهای آسیایی گسترده تر در روز دوشنبه سقوط کردند، در حالی که هر کدام حدود 0.1 درصد افزایش یافتند.

بخوانید:  آسیا FX خاموش شد زیرا بازارها خوش بینی چین و ترس از افزایش نرخ را می سنجند توسط Investing.com

فدرال رزرو به طور گسترده ای انتظار می رود در روز چهارشنبه. معامله گران همچنین احتمال افزایش 100 واحدی در ثانیه را پس از آمار تورم آمریکا در هفته گذشته داغتر از حد انتظار می دانند.

چشم انداز چین ممکن است در کوتاه مدت، پس از ابرشهر چنگدو، بهبود یابد. با این حال، اقتصاد راه طولانی برای رسیدن به بالاترین حد پیش از کووید دارد.

Investing.com– یوان چین در روز دوشنبه پس از تسهیل بیشتر پولی در این کشور به زیر سطوح اصلی سقوط کرد، در حالی که ارزهای آسیایی گسترده تر در انتظار نشست فدرال رزرو در اواخر این هفته سقوط کردند.

افت 0.4 درصدی داشت در حالی که با 0.3 درصد کاهش بدترین عملکرد را در آسیای جنوب شرقی داشت. 0.2 درصد کاهش یافت، اگرچه تعطیلات بازار در این کشور حجم معاملات را کم نگه داشت.