یوان چین در هرج و مرج COVID، SE Asia FX بهتر از Investing.com عمل می کند

تضعیف دلار آمریکا باعث شد بیشتر ارزهای آسیایی دیگر در مسیر صعودی هفتگی قرار گیرند. در معاملات تعطیلات کاهش 0.2٪، در حالی که ثابت در اطراف 105.750.

افزایش‌های کوچکتر نرخ بهره آمریکا برای ارزهای آسیایی مثبت است، زیرا به بانک‌های مرکزی منطقه فضای بیشتری برای تشدید سیاست‌ها و هماهنگی با فدرال رزرو می‌دهد. اما بازارها هنوز در مورد اینکه چه زمانی نرخ بهره آمریکا به اوج خود خواهد رسید، نامطمئن هستند.

اما پس از آن که نشست نوامبر فدرال رزرو نشان داد که بانک مرکزی در حال بررسی روند کندتر افزایش نرخ بهره در ماه های آینده است، قرار بود دلار این هفته یک درصد کاهش یابد.


© رویترز.

ارز کشورهایی که در معرض تجاری بالایی از چین قرار دارند، در روز جمعه حرکت های کوچکی را ثبت کردند. قیمت 0.1 درصد افزایش یافت، اما به دلیل نگرانی ها در مورد بزرگترین شریک تجاری کشور، ضرر هفتگی 1.5 درصد تعیین شد.

این ارز 0.1% کاهش یافت و با 0.6% کاهش در میان بدترین ارزهای آسیایی در این هفته قرار گرفت. بزرگترین اقتصاد آسیا با جهش بی سابقه ای در موارد روزانه کووید-19 دست و پنجه نرم می کند، که شاهد اعمال مجدد محدودیت های سختگیرانه در چندین شهر بزرگ بود و همچنین باعث ناآرامی عمومی در “آیفون سیتی” ژنگژو شد.

چندین عضو فدرال رزرو از افزایش کمتر نرخ بهره برای سنجش تاثیر اقتصادی افزایش شدید نرخ بهره در سال جاری حمایت کردند. بازارها به طور کلی انتظار دارند که بانک در ماه دسامبر انجام دهد، اگرچه افزایش های بعدی احتمالاً توسط مسیر حرکت تعیین می شود.

بخوانید:  ردیاب GDPNow در سه ماهه چهارم فدرال رزرو آتلانتا 3.7 درصد از +2.7 درصد رشد کرد.

نوشته امبار واریک

این شاخص در روز جمعه 0.7 درصد افزایش یافت و پس از پایان پنج روز بن بست سیاسی کشور با معرفی نخست وزیر جدید، با افزایش 2 درصدی بهترین عملکرد این هفته را داشت.

پس از اینکه داده‌ها نشان داد در نوامبر به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته رسیده است، در روز جمعه 0.1 درصد کاهش یافت و از فشارهای تورمی بیشتر برای کشور خبر داد. اما ین قرار بود در این هفته بیش از 1 درصد افزایش یابد، زیرا سیگنال‌های مثبت فدرال رزرو به ارز کمک کرد تا از پایین‌ترین سطح چند دهه گذشته خود بازگردد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/chinese-yuan-dips-on-covid-chaos-se-asia-outperforms-2951622

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی روز جمعه کاهش یافتند زیرا نگرانی ها در مورد بدتر شدن شرایط کووید-19 در چین احساسات را تضعیف کرد، اگرچه چندین واحد منطقه ای همچنان برای هفته قوی تری در نظر گرفته شده بودند زیرا سیگنال ها در مورد افزایش کمتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو بر دلار تأثیر گذاشت. .

ارزهای آسیای جنوب شرقی در این هفته عملکرد بهتری نسبت به همتایان خود داشتند، زیرا چشم انداز یک فدرال رزرو کمتر جنگ طلب، سرمایه گذاران را در دارایی های پر بازده و پر ریسک انباشته می کرد. این هفته 0.8 درصد افزایش یافت، در حالی که 0.7 درصد افزایش یافت.