یوان چین در مشکلات اقتصادی به پایین ترین حد در 2 سال اخیر رسید، فدرال رزرو با نگرانی از Investing.com

این سیاست منجر به قرنطینه های پراکنده در سال جاری شد و مرزهای چین را تا حد زیادی برای سفرهای بین المللی بسته نگه داشت. پکن با اعلام نیاز به جلوگیری از تحت فشار قرار گرفتن سیستم بهداشتی خود و همچنین جلوگیری از تلفات جانی از موضع خود حمایت کرد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/chinese-yuan-hits-over-2year-low-on-economic-woes-fed-jitters-2895921


© رویترز.

یوان اکنون با شکاف فزاینده ای بین نرخ بهره محلی و ایالات متحده مواجه است که دلیل اصلی زیان این ارز در سال جاری بوده است. بانک خلق چین در روز سه‌شنبه، پس از کاهش چندین بار در سال جاری برای تقویت رشد.

نوشته امبار واریک

ارزش دلار با 0.3 درصد کاهش به 7.0394 رسید که ضعیف ترین سطح آن از ژوئیه 2020 است. همچنین سومین جلسه متوالی را در زیر سطح مهم 7 از نظر روانی سپری کرد.

دولت چین باید برای باز کردن محرک‌های بیشتر برای کمک به رشد اقتصادی، تعادلی را حفظ کند و در عین حال تضمین کند که ارزش یوان دیگر کاهش نمی‌یابد. این ارز علیرغم یک سری اصلاحات صعودی توسط بانک مرکزی کاهش یافته است و یکی از بدترین واحدهای آسیایی در سال جاری است.

بزرگترین منبع فشار بر یوان، تقویت دلار آمریکا بود. در روز سه‌شنبه 0.6 درصد جهش کرد و در نزدیکی بالاترین رقم 20 سال اخیر قرار گرفت تا حداقل توسط فدرال رزرو در اواخر امروز رخ دهد.

روز چهارشنبه، یک گروه صنعتی بزرگ، هشدار داد که جذابیت چین به‌عنوان یک مرکز سرمایه‌گذاری به دلیل بی‌میلی این کشور برای تسلیم شدن به سیاست ضد کووید صفر کاهش یافته است.

بخوانید:  سخنرانان فدرال رزرو در پنجشنبه، 25 مه 2023 شامل بارکین و کالینز هستند

Investing.com– یوان چین در روز چهارشنبه به پایین‌ترین حد خود در دو سال اخیر سقوط کرد زیرا پیش‌بینی افزایش آتی نرخ بهره فدرال رزرو باعث تقویت دلار شد، در حالی که نگرانی‌ها در مورد کند شدن رشد اقتصادی در این کشور نیز افزایش یافت.

رشد اقتصادی چین در سال جاری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است که تا حد زیادی به دلیل سیاست صفر کووید در پکن بوده است. قرنطینه ها در قطب های اقتصادی بزرگ مانند شنژن و چنگدو باعث توقف فعالیت های تجاری شد و همچنین به شدت اعتماد سرمایه گذاران در این کشور را تضعیف کرد.