یوان چین در تولید ناخالص داخلی مختلط سقوط کرد، FX آسیا به دلیل ترس از رکود تحت تاثیر قرار گرفت توسط Investing.com

و اندکی از پایین ترین سطح هفت ماهه خود بهبود یافت و برخی پیشنهادات پناهگاه امن را به دست آورد.


© رویترز.

انتظار می‌رود بانک مرکزی روز چهارشنبه نرخ بهره را بدون تغییر در پایین‌ترین حد خود نگه دارد. اما هر گونه تغییر احتمالی در کنترل منحنی بازده پس از تغییر غیرمنتظره این مکانیسم در دسامبر توسط بانک مورد توجه قرار گرفته است.

پس از آن که داده ها نشان داد که کلید این کشور در ماه دسامبر بسیار بیشتر از حد انتظار کوچک شده است، 0.1 درصد کاهش یافت و این امر نشان دهنده باد مخالف بیشتر در کوتاه مدت برای هاب مالی آسیا است.

نوشته امبار واریک


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/chinese-yuan-sinks-on-mixed-gdp-asia-fx-rattled-by-recession-fears-2981213

قیمت 0.2 درصد کاهش یافت، اما درست زیر پایین ترین سطح هفت ماهه خود قرار گرفت زیرا بازارها برای نشانه های جنگ طلب بیشتر از اواخر این هفته قرار گرفتند.

اما اقتصاد در طول سه ماهه چهارم، و داده‌های ماه دسامبر نیز انتظارات را پشت سر گذاشت، زیرا کشور شروع به دور شدن از سیاست سختگیرانه‌اش برای مقابله با کووید صفر کرد.

بدترین عملکرد را در آسیا با 0.7 درصد از دست داد، در حالی که و به ترتیب 0.3 درصد و 0.4 درصد از دست دادند. روپیه همچنین تحت تاثیر داده هایی قرار گرفت که نشان می داد هند در ماه دسامبر ضعیف تر از حد انتظار بوده و همچنین افزایش یافته است.

پس از اینکه داده ها نشان داد اقتصاد چین نسبت به سال قبل رشد کرده است، با 0.4 درصد کاهش به 6.7611 رسید. این روند عمدتاً به دلیل خاموش و روشن کردن قرنطینه های ضد کووید بود.

بخوانید:  شاخص دلار آمریکا نزدیک به 104.00 تدافعی می‌ماند و بزرگترین جهش سالانه از سال 2015 تاکنون است.

Investing.com– بیشتر ارزهای آسیایی روز سه‌شنبه در بحبوحه نگرانی‌ها از رکود جهانی در سال جاری سقوط کردند و یوان در بین بدترین عملکردها قرار گرفت زیرا داده‌ها نشان می‌دهند رشد اقتصادی چین به دلیل قرنطینه‌های ناشی از کووید در سال 2022 کاهش یافته است.

ارزهای آسیایی گسترده تر عقب نشینی کردند زیرا ترس از رکود جهانی افزایش یافت و نشان داد که دو سوم از اقتصاددانان در نظرسنجی انتظار رکود اقتصادی در سال جاری را داشتند. یک نظرسنجی جداگانه از مدیران تجاری توسط PricewaterhouseCoopers نیز چشم انداز ناخوشایندی را برای اقتصاد در سال جاری مطرح کرد.

در حالی که انتظار می‌رود کاهش اقدامات ضد کووید در نهایت به بهبود اقتصاد چین در سال جاری منجر شود، داده‌های تولید ناخالص داخلی مختلط و موارد فزاینده COVID-19 تردیدهایی را در مورد زمان چنین بهبودی ایجاد کرده است.

با توجه به اینکه ارزهای آسیایی معمولاً از یک محیط پرریسک سود می برند که جریان سرمایه ثابت به منطقه را تضمین می کند، رکود جهانی خبر بدی را برای ارزهای آسیایی دارد. بادهای مخالف در اقتصادهای بزرگ نیز می تواند به آسیا سرایت کند و رشد و ارزهای محلی را بیشتر کند.