یوان چین به پایین ترین سطح 15 ساله خود در زمینه آشفتگی های سیاسی، رفع ضعیف PBoC توسط Investing.com رسید

سهام چین روز دوشنبه سقوط کرد زیرا تایید شی همچنین نگرانی‌هایی را ایجاد کرد که پکن تلاش‌های خود را برای مهار شرکت‌های بزرگ اینترنتی که در دو سال گذشته مشمول تحقیقات و جریمه‌های متعدد دولتی شده‌اند، افزایش خواهد داد.

با کاهش رشد اقتصادی چین، ارزش یوان در سال جاری به شدت کاهش یافته است. PBoC اکنون در تلاش است تا یک عمل متعادل بین ارائه محرک های بیشتر و جلوگیری از ضعف بیشتر یوان حفظ کند.


© رویترز.
Investing.com– یوان چین روز سه‌شنبه به ضعیف‌ترین سطح خود در نزدیک به 15 سال اخیر رسید، در حالی که همتای فراساحلی آن به دلیل نگرانی‌های فزاینده مبنی بر اینکه رهبری سیاسی جدید این کشور می‌تواند رشد اقتصادی را با سیاست‌های ضد تجاری به خطر بیندازد، به پایین‌ترین سطح خود رسید.

نوشته امبار واریک

بازارها همچنین با تعهد قبلی دولت مبنی بر حفظ سیاست ضد کووید صفر خود متزلزل شدند. قرنطینه های مرتبط با کووید در قلب کاهش رشد اقتصادی چین در سال جاری است.

چین در سپتامبر نسبت به سقوط شدید در ماه اوت، به لطف وضعیت بهتر از حد انتظار، اندکی بهبود یافت. اما به سختی در طول ماه گسترش یافت که نشان دهنده کاهش تقاضا است.

پس از اینکه رئیس جمهور شی جین پینگ روز یکشنبه سومین دوره رهبری متوالی را به دست آورد و در کنار وفاداران حزب کمونیست قرار گرفت، یوان به دومین جلسه خود ادامه داد.

فشار ناشی از افزایش نرخ بهره آمریکا نیز بر این ارز ضربه وارد کرده است.

بخوانید:  تقویم اقتصادی در آسیا سه شنبه، 25 ژوئیه 2023 - داده های کره جنوبی


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/chinese-yuan-hits-15year-low-on-political-jitters-weak-pboc-fix-2920225

ارز چین نیز تحت تاثیر تثبیت نقطه میانی روزانه ضعیف تر از حد انتظار بانک خلق چین قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری دولتی شینهوا، بانک مرکزی نرخ برابری را 438 پیپ کاهش در برابر دلار در 7.1668 تعیین کرد.

این حرکت اطلاعاتی را که در سه ماهه سوم بهتر از حد انتظار بود را جبران کرد. اما سایر قرائت‌های اقتصادی همچنان تصویر تیره‌ای را برای اقتصاد چین ترسیم می‌کنند.

ارزش دلار با 0.6% کاهش به 7.3079 رسید که ضعیف ترین سطح آن از دسامبر 2007 است، در حالی که به پایین ترین سطح خود یعنی 7.3735 برای دلار رسید.

این اقدام نگرانی‌هایی را ایجاد کرد که رئیس‌جمهور چین با مخالفت کمی در ملی‌سازی بالقوه منافع شرکت‌ها مواجه خواهد شد، که می‌تواند به شدت جریان سرمایه خارجی به این کشور را کاهش دهد.