یوان چین به سطح 7 نزدیک شد زیرا PBOC نرخ میانی را کاهش داد توسط Investing.com

تمرکز این هفته نیز بر چین برای ماه فوریه است، که انتظار می‌رود بهبود اقتصادی تا حدودی متفاوتی را نشان دهد. در حالی که قرار است فعالیت بیشتر شود، انتظار می رود همچنان که در ژانویه مشاهده شد، همچنان در انقباض باقی بماند.

با توجه به اینکه معامله‌گران پس از کاهش بیشتر اقدامات ضد کووید در اوایل سال جاری، قیمت‌گذاری سریع اقتصادی در این کشور را داشتند، این بهبود تا حدودی متفاوت در چین نیز بر احساسات تأثیر گذاشت.

Investing.com– یوان چین روز دوشنبه پس از کاهش نرخ میانی روزانه خود از سوی بانک خلق چین، در حالی که فشار ناشی از دلار قوی و افزایش بازدهی خزانه داری نیز تاثیرگذار بود، به شکستن سطح کلیدی 7 دلار در روز دوشنبه نزدیک شد.

خوش‌بینی نسبت به کاهش تورم ایالات متحده و بهبود اقتصاد چین پس از کووید به بهبود یوان از سطح 7 در اوایل دسامبر کمک کرد. اما به نظر می رسد که این تجارت در بحبوحه نگرانی های دوباره از افزایش رو به کاهش است.

PBOC میانه یوان روزانه خود را در روز دوشنبه 6.9572 در هر دلار در مقایسه با ثابت روز جمعه 6.8942 تعیین کرد. اصلاح روز دوشنبه نیز در ضعیف ترین سطح خود از اواخر دسامبر بود.


© رویترز.
نوشته امبار واریک

همچنین علیرغم بازگشایی، ضعیف باقی مانده است و به PBOC فضای کمی برای افزایش نرخ بهره می دهد. این بانک در تلاش است تا تعادلی بین تقویت رشد اقتصادی و مهار تضعیف بیشتر یوان حفظ کند.

آخرین معامله در برابر دلار با 0.2% کاهش به 6.9677 رسید که ضعیف ترین سطح آن در نزدیک به سه ماه گذشته است.

بخوانید:  آسیا FX اندکی حرکت می کند، دلار ثابت است در حالی که هفته سنگین فدرال رزرو در حال نزدیک شدن است توسط Investing.com

انتظار می رود تورم شدید ایالات متحده به فدرال رزرو فضای اقتصادی بیشتری برای ادامه افزایش نرخ بهره بدهد. این خبر از فشار بیشتر بر یوان می‌دهد، زیرا شکاف بین نرخ‌های چین و آمریکا به نفع دلار بیشتر می‌شود.

در حال حاضر در پایین ترین سطح تاریخی قرار دارند و جذابیت یوان را محدود نگه می دارند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/chinese-yuan-approaches-7-level-as-pboc-slashes-midpoint-rate-3014828

اصلاح ضعیف PBOC پس از انتشار گزارشی داغتر از حد انتظار منتشر شد که در آن روز جمعه، دلار در برابر سبدی از ارزها به بالاترین سطح هفت هفته اخیر رسید. این گزارش همچنین موجب جهش گسترده در بازدهی خزانه داری ایالات متحده شد.